آخرین اخبار

اجرای مسئولیت اجتماعی یکی از اولویت های مهم بانک ایران زمین است

روز پرنوسان برای بورس

فاصله تورمی دهک‌ها در شهریورماه به ٦.٥ درصد رسید

چشم انداز دو محدودیت تازه در بازار سهام

تسهیلات بانک سپه به اقشار و صنوف آسیب‌دیده ناشی از کرونا

ارائه خدمات بانکداری شرکتی به ۱۱۰ مشتری

۳۶ نماد ممنوع‌المعامله شدند

مولفه های اصلی توسعه ای در صنعت بیمه

بازنگری در قوانین بیمه‌ای یک ضرورت آشکار است

۱۱ شرکت در صف ورود به بورس

سقف خرید سهام توسط صنعت بیمه بلندتر شد

نخستین واحد مستقل ارزی بانک کارآفرین راه‌اندازی شد

بدترین روزهای طلا و نقره رقم خورد

اما و اگرهای طرح عرضه خودرو در بورس از نگاه فعالان

پیش‌بینی قیمت مسکن و اجاره در نیمه دوم ۹۹

قیمت طلا، دلار، یورو، سکه و ارز امروز ۹۹/۰۷/۰۵

نوسانگیری روزانه ممنوع شد

نرخ جدید سپرده قانونی بانک‌ها و موسسات اعتباری اعلام شد

جولان کرونا در اقتصاد پنهان

ریسک سنجی سهام در بورس

پیش‌بینی عرضه‌های اولیه بورس در پاییز

شاخص کل آماده صعود جدید؟

چشم‌انداز اقتصادی جهان به وخامت گذشته نیست

جزییات تجارت ایران با ۲۷ کشور اروپایی

برنامه بانک مرکزی برای دسترسی به منابع ارزی در خارج از کشور

 • اقتصاد ایران زیر ضرب سیاست

  اقتصاد ایران زیر ضرب سیاست
  ایستانیوز:هنوز رهبران کشور چین به‌عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان، حاضر به تحمیل هزینه‌های سنگین سیاست بر اقتصادشان نیستند. محدودیت‌هایی که بانک‌های چینی به دلیل نگرانی از اقدامات تنبیهی آمریکا بر کشورمان تحمیل می‌کنند، بهترین شاهد این مدعاست. ‌اینکه تولیدکنندگان ایرانی برای تأمین مواد اولیه وارداتی خود با دشواری‌های گسترده روبه‌رو هستند به دلیل این مسئله است.
  ۴ ساعت قبل
 • هشدار عضو شورای‌عالی بورس:

  تقارن اطلاعاتی در بورس وجود ندارد

  تقارن اطلاعاتی در بورس وجود ندارد
  ایستانیوز:آیا جذابیت بازار سهام برای دارندگان سرمایه کمرنگ شده است؟ آیا رشد چشمگیر قیمت‌ها در بازارهای موازی عامل آن است یا مسوولان و سیاست‌گذاران با تصمیمات یک‌شبه و یک بام و دو هوای خود بورس را از چشم عموم مردم می‌اندازند؛ اگر تاثیر افزایش قیمت دلار باشد که در ماه‌های گذشته این رشد به اعتقاد کارشناسان بازار سرمایه دلیل اصلی افزایش قیمت سهام در بورس تهران بوده است.تقارن اطلاعاتی در بورس وجود ندارد.
  ۶ ساعت قبل
 • غلامعلی خوشرو از چرایی همکاری با چین می‌گوید

  نه ما مستعمره چین‌ هستیم و نه آنها سپر بلای ما

  نه ما مستعمره چین‌ هستیم و نه آنها سپر بلای ما
  ایستانیوز:خوشرو که از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۷، نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد بود، می‌گوید: من همیشه دوست داشتم که چین به نفع ما و سیاست‌های منطقه‌ای ما رأی بدهد؛ اما سیاست‌های منطقه‌ای چین با ما یکی نیست.
  ۱۳۹۹/۷/۱
 • دلار ما را با خود به کجا خواهد برد

   دلار ما را با خود به کجا خواهد برد
  ایستانیوز:این روزها پابه‌پای افزایش افسارگسیخته و نگران‌کننده قیمت دلار، شاهد افزایش بی‌حد و حصر قیمت انواع اقلام غذایی همچون کره، تخم‌مرغ، برنج، حبوبات و دیگر کالاهای مورد نیاز مردم هستیم.
  ۱۳۹۹/۷/۱
 • جناح ارزی بانک‌ها، سپر بلای تحریم

  جناح ارزی بانک‌ها، سپر بلای تحریم
  ایستانیوز:با وجود اینکه بسیاری از فعالیت های اقتصادی در اثر اعمال تحریم های ظالمانه علیه کشورمان و همچنین شیوع بیماری کرونا تحت تاثیر قرار گرفته است، فعالیت های نظام بانکی بدون وقفه در حال انجام است.
  ۱۳۹۹/۷/۱
 • تصاحب بازارها؛ نقطه عطف تولید

  تصاحب بازارها؛ نقطه عطف تولید
  ایستانیوز:امروز در دنیا کشوری نمی‌تواند دور خودش دیوار بکشد و بخواهد به تنهایی تولید رقابت‌پذیر داشته باشد. گرفتن بازارهای دنیا برای تولید نقطه عطف است و اگر کشوری بخواهد تولید را رقابتی کند تا چرخ آن بچرخد باید بازار بزرگ با تیراژ بالا داشته باشد ولی نباید متکی به بازار داخل کشور باشد و به همین دلیل هم باید بتوانیم روابط بسیار خوبی حتی با همسایگان‌مان که بازار خوب منطقه‌ای هستند یا کشورهای مسلمان که می‌توانند رابطه خوبی با ما داشته باشند، داشته باشیم.
  ۱۳۹۹/۶/۳۱
 • بررسی بازار ارز و صادرات در گفت‌وگو با رییس اتاق بازرگانی ایران و قطر

  نرخ ارز در شرایط تحریمی قابل کنترل است؟

  نرخ ارز در شرایط تحریمی قابل کنترل است؟
  ایستانیوز:رییس اتاق بازرگانی ایران و قطر معتقد است: در همه کشورها برای کنترل بازار ارز، تقویت صادرات دارند، نه محدودیت صادرات، بنابراین همه بندها را باید از پای صادرات برداریم.
  ۱۳۹۹/۶/۳۱
 • چاره ای جز یکسان سازی نرخ ارز نیست

  چاره ای جز یکسان سازی نرخ ارز نیست
  ایستانیوز:دولت برای حفظ استفاده از ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی تلاش زیادی کرد و از سال ۹۷ این برنامه را اجرا کرد اما چون به نتیجه نرسید، قصد یکسان‌سازی نرخ ارز را دارد. از طرف دیگر چون سیستم‌های نظارتی هم قوی و کارساز نیست، بنابراین دولت به این جمع‌بندی رسیده که ارز دولتی را قطع کند.
  ۱۳۹۹/۶/۳۰
 • برنده واقعی در بورس کیست؟

  برنده واقعی در بورس کیست؟
  ایستانیوز:باید بورس را به حال خود رها کرد تا به تعادل برسد. دستکاری بورس برای فروش سهام به قیمت‌هایی بالاتر از قیمت‌های حقیقی، نتیجه‌ای جز تخریب بورس و اختلال در هدف اصلی آن که تامین منابع مالی برای توسعه کسب و کار شرکت‌ها است، ندارد. بورس جای تامین کسری بودجه دولت نیست و دولتمردان نباید در مورد بورس و شاخص آن به بازار سیگنال بدهند. طبعا در چنین شرایطی است که بورس راه خودش را می‌رود، همان طوری که در سال‌های اخیر رفته است.
  ۱۳۹۹/۶/۳۰
 • افزایش سرمایه از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم

  افزایش سرمایه از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم
  ایستانیوز:در توضیح افزایش سرمایه از محل صرف سهام باید گفت اگر شرکت اندوخته یا سود انباشته‌ای نداشته باشد که بخواهد از آن محل افزایش سرمایه دهد، می‌تواند از محل آورده نقدی سهامداران و با قیمتی بالاتر از قیمت اسمی سهم اقدام به افزایش سرمایه کند؛ در این حالت به سهامداران فعلی فرصت شرکت در این افزایش سرمایه از محل اعطای حق تقدم داده می‌شود که به آن افزایش سرمایه با استفاده از صرف سهام با حفظ حق تقدم گفته می‌شود.
  ۱۳۹۹/۶/۳۰
 • تصمیم ملی در بورس

  تصمیم ملی در بورس
  ایستانیوز:حبیب فرجی‌دانا تحلیلگر بازار سرمایه به پیامد‌های تزریق منابع صندوق توسعه ملی به بازار سهام اشاره کرد و افزود: افزایش نقدشوندگی بازار می‌تواند مهم‌ترین پیامد این مهم در نظر گرفته شود. تجهیز منابع صندوق تثبیت از سوی صندوق توسعه ملی می‌تواند به جمع شدن صف‌های فروش سنگین در بازار منجر شود. صف فروش برخی از سهم‌ها از یک ماه گذشته تاکنون همچنان جمع‌آوری نشده‌اند.
  ۱۳۹۹/۶/۲۹
 • دولت پیگیر FATF باشد

   دولت پیگیر FATF باشد
  ایستانیوز:باتوجه به شرایط اقتصادی کشور و همچنین زمان باقیمانده از دولت کنونی می‌توان گفت فهرست اولویت‌های اجرایی دولت چندان بلندبالا نیست و گزینه‌هایی که می‌توانند برای ایجاد تعادل نسبی در بازار مورد توجه دولت دوازدهم قرار گیرند، بسیار محدود هستند.
  ۱۳۹۹/۶/۲۶
 • توصیه‌های بورسی به دولت

  توصیه‌های بورسی به دولت
  ایستانیوز:در شرایط فعلی نقدینگی مازاد جامعه خواه یا ناخواه به سمت بازارهای موازی حرکت می‌کنند که می‌توانند اختلالات اساسی و عمده پیش روی دولت قرار بدهند که در نهایت می‌توانند مورد سوء استفاده عناصر بیگانه قرار بگیرند و مشکلات امنیتی برای کشور ایجاد کنند.
  ۱۳۹۹/۶/۲۶
 • بی‌ثباتی نرخ ارز جایی برای سیاست‌گذاری نمی‌گذارد

  چه عواملی به تداوم رکود در سال ۹۹ دامن می‌زند؟

  چه عواملی به تداوم رکود در سال ۹۹ دامن می‌زند؟
  ایستانیوز:تا زمانی که نرخ ارز افزایشی است ما نمی‌توانیم کاری از پیش ببریم. باید در این بخش به یک ساماندهی و ثبات برسیم تا بتوانیم سیاست‌گذاری کنیم. بنابراین به‌کارگیری هر اقدامی با شکست مواجه می‌شود و اعتمادی به آن نخواهد بود.
  ۱۳۹۹/۶/۲۶
 • چالش‌های مدیریتی بورس

  چالش‌های مدیریتی بورس
  ایستانیوز:بازار بورس تهران، در طول ماه‌های گذشته به عنوان یکی از مهم‌ترین عرصه‌های سرمایه‌گذاری اقتصاد ایران خود را معرفی کرد و سودهای قابل توجهی که این بازار در مدتی کوتاه نصیب سهامدارانش کرد باعث شد.
  ۱۳۹۹/۶/۲۶
1 2 3 4 5 6 >>