تحلیل روند تحولات قیمت طلا در روزهای آینده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز) به نقل از پایگاه اینترنتی اف ایکس امپایر، قیمت طلا در هفته ای که گذشت با افت یک درصدی روبرو شد ولی همچنان بالاتر از سطح حمایتی 1150 دلاری ثابت باقی مانده است.
بر اساس این گزارش تحلیل تکنیکال حاکی است که سطح حمایتی قیمت طلا در روزهای آینده 1140 دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت این فلز زرد با افت بیشتری روبرو خواهد شد.
سرمایه گذاران بین المللی در شرایط کنونی منتظر برگزاری نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا در روزهای 17 و 18 مارس و انتشار بیانیه پایانی این نشست هستند.
به نظر می رسد برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا تاثیر زیادی بر نوسانات ارزش دلار و در نتیجه قیمت جهانی طلا خواهد داشت. نشست فدرال رزرو آمریکا تا حد زیادی وضعیت نرخ بهره این کشور طی ماه های آینده را روشن خواهد کرد. بسیاری از تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که فدرال رزرو در نشست ژوئن نرخ بهره را برای نخستین بار از سال 2006 میلادی افزایش خواهد داد.
به گزارش طلا ، سرمایه گذاران بین المللی و کارشناسان اقتصادی بر این باورند که اجرای برنامه محرک پولی بانک مرکزی اروپا نیز عامل مهمی در تعیین قیمت طلا خواهد بود.