خبر خوش بیمه ای
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل از فارس، معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران در خصوص بیمه اتباع خارجی توضیح داد.
 
مهدی رضایی معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران درباره پوشش بیمه‌ای رایگان ۳ ماهه اظهار داشت: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا در زمان اپیدمی کرونا، ارزیابی آزمون وسع جهت بیمه شدن افراد، می‌تواند لغو شود.
 
وی با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت موظف به پوشش بیمه رایگان ۳ماهه برای افراد فاقد بیمه شده است توضیح داد: این افراد در مدت سه ماهه تحت پوشش بیمه سلامت همگانی خواهند بود تا ارزیابی وسع آنان مشخص شود، سپس بر مبنای دهک درآمدی برای تداوم پوشش بیمه‌ای اقدام می‌گردد.
 
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: منابع مورد نیاز این موضوع نیز پیش بینی شده است و از محل اعتبارات سازمان تامین می‌شود.
 
رضایی درباره ارایه خدمات به اتباع خارجی با توجه به اجرای طرح دارویار اظهار کرد: : اتباع خارجی به دو گروه تقسیم می‌شوند؛ آن‌هایی که اقامت مجاز دارند می‌توانند بر اساس تعرفه حق بیمه‌ای که مصوبه هیئت وزیران است با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت تحت پوشش بیمه قرار گیرند.
 
وی توضیح داد: این افراد از طریق اعتبارات کمیساریای عالی پناهندگان نیز حدود ۱۲۰ هزار نفر حق بیمه آنها پرداخت و تحت پوشش بیمه قرار گرفتند. حدود ۴۵ هزار نفر هم از سوی دولت جمهوری اسلامی تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند.
 
رضایی در خصوص افراد غیرمجاز گفت: اما اتباع خارجی غیرمجاز بر اساس سیاست‌های داخلی اعلام شده اقامت‌شان در کشور مجاز نبوده و امکان دریافت خدمات بیمه‌ای ندارند.
همچنین بخوانید
 
    خبر مهم بیمه‌ای درخصوص پوشش رایگان بیمه سلامت همگانی
    نحوه پوشش بیمه سلامت در مورد کرونا
    صدور 800 هزار نسخه الکترونیکی توسط پزشکان
    بار جدید بیمه داری