بازدهی بورس تهران در هفته اول مرداد ۱۴۰۱
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)به نقل از اکو ایران ، در یک ماه اخیر همسو با کاهش ارزش معاملات خرد، شاخص کل نیز روند نزولی داشته است. در اولین هفته معاملاتی مردادماه نیز روند نزولی شاخص ادامه داشت و ششمین هفته نزولی بورس تهران سپری شد.
 
شاخص کل در آخرین روز کاری هفته به رقم یک میلیون و 443 هزار واحد رسید و نسبت به آخرین روز معاملاتی هفته قبل 28 هزار و 185 واحد پائین‌‌تر ایستاد تا بازدهی هفته شاخص بورس منفی 1.9 درصد شد. بازدهی منفی 1.9 درصدی کمترین بازدهی شاخص در 5 هفته اخیر است. 
 
شاخص هم وزن در پایان هفته نسبت به هفته پیشین 14 هزار و 308 واحد پائین‌تر ایستاد و بازدهی منفی 3.5 درصدی را ثبت کرد.
 
در هفته اخیر ارزش معاملات خرد بورس اندکی افزایش یافت و میانگین روزانه آن 164 میلیارد تومان بیشتر از هفته پیشین بود.
 
میانگین ارزش معاملات خرد بورس 2 هزار و 56 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 2 هزار و 397 میلیاردی هفته پیشین، رشد 7 درصدی داشته است. کمترین رقم ارزش معاملات خرد به روز چهارشنبه برمی‌گردد که ارزش معاملات خرد 2 هزار و 2 میلیارد تومان بود. همچنین بیشترین رقم هفته نیز در روز یکشنبه ثبت شد که به رقم 2 هزار و 897 میلیارد تومان بالغ شد. 
 
در تمامی روزهای معاملاتی هفته اخیر پول حقیقی از بورس خارج شد و در پایان هفته رکورد 30 روز پی در پی را ثبت کرد. در مجموع کل هفته هزار و 479 تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 296 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته گذشته افزایش 3.5 درصدی داشته است.