RSS
امروز چهارشنبه ، ۳ بهمن ۱۳۹۷
آخرین اخبار

کاهش چشمگیر نسبت خسارت بیمه‌ های حوادث کوثر

افزایش تراکنش‌های اینترنتی بانک صادرات

نرخ تورم تولیدکننده خدماتی ۸.۸ درصد افزایش یافت

واگذاری سهام چهار انبار، یک سردخانه و یک سیلوی دولتی با مذاکره

واردات بدون انتقال ارز منتفی شد

پرداخت سه هزارو۶۰۸ میلیاردریال تسهیلات قرض‌الحسنه دربانک کارگشایی

اثر غیرمستقیم بخشنامه جدید بانک مرکزی در حذف حساب‌های پشتیبان

نوسانات جزئی نرخ ارز

نرخ سکه به ۴ میلیون و ۹۰ هزار تومان رسید

فردمحور کردن بیمه شخص ثالث نیازمند توجه همه جانبه به مزایا و معایب آن است

واریز عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن

صندوق با درآمد ثابت پیروز رقابت با سپرده بانکی

نحوه انجام قرارداد سلف موازی در بورس کالا

ارزش بازار "سفارس" افزایش یافت

"وسبحان" خریدار و فروشنده بود

احتمال پنج عرضه اولیه در بورس تهران

زیان ۴۶ریالی سیمان تهران برای هر سهم

"والبر" ۷۰۱ میلیارد ریال سود واگذاری کسب کرد

"وغدیر" تنها فروشنده بود

«مهرام» سود ۵۳۶ ریالی را پوشش داد

مشاوران سازمان تامین اجتماعی از ۳۰ به ۹ نفر کاهش یافت

بانک سامان، خدمات شعبه‌ای را تلفنی ارایه می‌دهد

ضریب نفوذ بازار سرمایه افزایشی است

زیان ۵۹۶۸ریالی هر سهم بانک دی

افزایش سرمایه بانک‌ها در دستور کار شورای سران قوا

بزرگترین مزیت صندوق تثبیت بازار

۱۰:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۴کد خبر: 88855
ایستانیوز:تصویب راه اندازی صندوق تثبیت نشان دهنده این است که دولتمردان و مسئولان اقتصادی نسبت به بازار سرمایه دغدغه هایی دارند که این امر موجب جلب اطمینان سرمایه گذاران و سهامداران به بازار سرمایه خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار های مالی (ایستانیوز)، فردین آقابزرگی، مدیرعامل کارگزاری بانک آینده در خصوص صندوق تثبیت بازار سرمایه عنوان داشت: تصویب این صندوق نشان دهنده این است که دولتمردان و مسئولان اقتصادی نسبت به بازار سرمایه دغدغه هایی دارند که این امر موجب جلب اطمینان سرمایه گذاران و سهامداران به بازار سرمایه خواهد شد.
وی در این خصوص افزود: تصویب این صندوق نشان دهنده این است که به نوعی آن حمایت هایی را که تا پیش از این به صورت شفاهی یا غیر مستند، معمول و عرف بود هم اکنون، به صورت قانون درآمده و با ایجاد بسترهای لازم و اولیه راه اندازی می شود .
آقابزرگی ادامه داد: این بزرگترین مزیتی است که به صورت قانون در آمده و انتظاراتی که سهامداران و سرمایه گذاران دارند را به مرحله اجرا درآورده است.
مدیرعامل کارگزاری بانک آینده با اشاره به دیگر مزیت های این صندوق خاطرنشان ساخت: البته فضای کسب و کار در بازار سرمایه با بحث ضمانت در سرمایه گذاری متفاوت است و باید توجه داشت که نیت صندوق، ضمانت و تعیین قیمت نیست بلکه نقدشوندگی و اطمینان خاطر، هدف اصلی آن است.
این کارشناس بازار سرمایه در خصوص منابع تعیین شده برای این صندوق بیان داشت: به نظر می رسد که منابع حاصل از این صندوق، از محل سازمان بورس به عنوان نهاد ناظر در این فرآیند، تامین می شود اما به این دلیل که این مصوبه، جدید است هنوز جزئیات منابع مالی آن معلوم نشده است اما در این میان، مجوزی به شرکت ها اعطا شده که بر طبق آن، شرکت ها می توانند 10 درصد از سهام خود را به صورت سهام خزانه خریداری کنند.
وی در خصوص خرید سهام خزانه تصریح داشت: ایجاد سهام خزانه، به نوعی یک هماهنگی قانونی بود که البته موانع قانونی آن نیز لحاظ شده چون تا پیش از این سهام خزانه برای شرکت ها ممنوع بود.
 آقابزرگی در خصوص تأثیر سهام خزانه در قیمت سهام شرکت ها اضافه کرد: سهام خزانه و طراحی دستورالعمل های اجرایی خاص برای آن می تواند برای قیمت سهام راهگشا باشد چون از جانب مقام ناظر و ناشر به نوعی در قیمت سهام تاثیرگذار است.
وی با ارائه پیشنهاداتی در خصوص موثرتر بودن صندوق تثبیت بازار سرمایه عنوان داشت: به نظر نخستین قدم در این راه، استفاده از دست اندرکاران و متولیان این امر در بازار سرمایه است که می توان در قالب یک شورا یا هیأت مشورتی از آنها کمک گرفت.
آقابزرگی در این خصوص ادامه داد: هیأتی مشورتی متشکل از کارگزاران، کانون کارگزاران و با همفکری سازمان بورس تشکیل شود تا راهکار های اجرایی و حتی زمان ورود و اعمال این صندوق مشخص شده و بودجه ریالی آن نیز تعیین شود تا بازار سرمایه بهره وری لازم را از این صندوق کسب کند.
مدیرعامل کارگزاری بانک آینده با ارائه پیش بینی اجمالی از بازار سرمایه بیان داشت: وضعیت بازار سرمایه در حقیقت نشان دهنده نوعی از فعل و انفعالات اقتصادی خارجی و داخلی است به طور مثال وقتی که قیمت نفت روند صعودی و نزولی می یابد، تحلیل ها بر سودآوری شرکت ها متغیر می شود و به این دلیل که در بازار سرمایه تحلیل گران زیادی به صورت مستقیم این مسائل را زیر نظر دارند می توان اثر آن را بر جریان قیمتی در بازار سرمایه مشاهده کرد.
وی در پایان متذکر شد: اگر به صورت بنیادی تغییر و تحولاتی در مذاکرات و قیمت نفت و تصمیمات اقتصادی داخلی روی ندهد بازار به یک نقطه جذاب و قابلی برای سرمایه گذاری نزدیک خواهد شد و در یک بازه زمانی یک ساله می توان مدعی شد کسانی که در همین مقطع، تصمیم به سرمایه گذاری می گیرند و خرید می کنند متضرر نخواهند شد چون قیمت ها به ثبات رسیده است و پیش بینی می شود روند پر شتابی در پیش رو باشد.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *