RSS
امروز سه شنبه ، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
آخرین اخبار

سه شرکت جدید در نوبت عرضه‌های عمده بازار پایه

حمایت بیمه مرکزی از استارت آپ های بیمه‌ای

بیمه آرمان مجوز صدور بیمه دام و طیور اخذ کرد

تشریح فعالیت های بانک ملت در تامین مالی حوزه نفت و انرژی

راه‌اندازی سامانه ثبت درخواست خدمات بانکی بانک‌پاسارگاد

ایران بیست و هشتمین اقتصاد بزرگ جهان باقی ماند

نقدینگی مازاد امسال برابر کل نقدینگی سال ۹۱ است

‌ ۴ اثر منفی بودجه ۹۹ بر محیط کسب و کار

قیمت سکه طرح جدیدبه ۵ میلیون و ۳۸۵ هزار تومان رسید

قیمت دلار آمریکا به ۱۴۲۰۰ تومان رسید

واکنش سازمان بورس به دستکاری در لایحه بودجه ۹۹

ریزش ۴ هزار و ۶۹۲ واحدی شاخص بورس تهران

حمایت از بانک سامان در «بانک محبوب من»

اولویت های برنامه‌ریزی‌ شده بانک رفاه

دریافت جایزه ملی مدیریت مالی ایران توسط بانک ایران زمین

افزایش تولید خودروهای گازسوز

پیش بینی قیمت طلا تا ۴ ماه آینده

مسکن نوساز گران خواهد شد؟

رصد پولشویی و فرار مالیاتی با اطلاعات حساب‌ بانکی

بازار ارز تحت تاثیر جو روانیFATF؟

بورس قرمز پوشید

کورسوی امید در اقتصاد خاورمیانه

فروش تعهدی، ابزاری برای روزهای سخت بازار

کمک به تامین مالی ‌پروژه‌های فرهنگی با همکاری فرابورس و ساترا

مقاوم سازی اقتصاد با نقش آفرینی بانک‌ها

اجرای طرح در شهرک راه آهن تهران

پیش فروش واحد های مسکونی صندوق زمین ساختمان

تکمیل واحد های صندوق در ۳۰ماه
۹:۵۴ - ۱۳۹۳/۶/۷کد خبر: 64195
ایستانیوز:مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: از میان ۵ تقاضای مربوط به تأسیس صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان، درخواست مربوط به پروژۀ صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان نسیم، متعلق به شرکت گروه سرمایه گذاری بانک مسکن (سهامی عام مورد موافقت قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)، از میان 5 تقاضای مربوط به تأسیس صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان، درخواست مربوط به پروژۀ صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان نسیم، متعلق به شرکت گروه سرمایه گذاری بانک مسکن (سهامی­ عام)، در شرف پذیره‌نویسی و آغاز فعالیت است.
بر اساس این گزارش، در حال حاضر ارزش کل پروژۀ مذکور نزدیک به 38 میلیارد تومان است که مقرر است در شهرک راه‌‌آهن در قالب دو بلوک 30 واحدی مسکونی ساخته شود.
مدت برآوردی ساخت پروژه بر اساس طرح تجاری ارائه شده 30 ماه است و براساس طرح توجیهی افشاء شده و یا مصوبات هیأت‌ مدیرۀ صندوق امکان فروش یا پیش‌فروش واحدهای ساختمانی صندوق وجود دارد.
این در حالی است که، در فرآیند فروش واحدهای ساختمانی امکان اولویت دادن به دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق برای خرید واحدهای ساختمانی نیز با ترتیب مشخص وجود خواهد داشت.
پذیره‌نویسی صندوق مذکور از طریق بازار فرابورس برای جذب حداکثر مبلغ 150 میلیارد ریال انجام می‌پذیرد که  قیمت هر واحد سرمایه‌گذاری به قیمت اسمی ده هزار ریال خواهد بود.
به این ترتیب، موسسه و متعهد پذیره نویس این صندوق، شرکت گروه سرمایه­گذاری بانک مسکن (سهامی­ عام) با تعداد 499 هزار و 900 واحد سرمایه گذاری و 98.99 درصد مالکیت است.
موسسین این صندوق، شرکت توسعه تجارت اندیشه دانا و شرکت لیزینگ گستر آریا هر کدام به طور مساوی با 50 واحد سرمایه گذاری و مالکیت 0.01 درصدی هستند.
مدیر این صندوق، شرکت توسعه بازار سرمایه تهران، مدیر ساخت، شرکت عمرانی مسکن گستر، ناظر، شرکت پردیس ایران و متولی صندوق، شرکت کارگزاری بانک اقتصاد نوین خواهد بود در حالی که،شرکت کارگزاری بانک مسکن وظیفه بازارگردانی و موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت اصول پایه فراگیر وظیفه حسابرسی این صندوق را بر عهده دارند.
براساس این گزارش، همزمان با افتتاح تابلوی صندوق های زمین و ساختمان با حضور وزاری امور اقتصادی و دارایی و راه و شهرسازی و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری نخستین صندوق زمین و ساختمان با نام «نسیم» روز شنبه هشتم شهریورماه از طریق بازار سوم فرابورس ایران آغاز می شود.
قیمت اسمی هر واحد سرمایه گذاری صندوق زمین و ساختمان نسیم 10 هزار ریال است و 15 میلیون واحد از 29 میلیون و 600 هزار واحد سرمایه گذاری آن تا روز چهارشنبه 12 شهریورماه قابل پذیره نویسی خواهد بود.
گفتنی است صندوق زمین و ساختمان نسیم به منظور تامین مالی پروژه ای در شهرک گلستان (راه آهن) با زیربنای 13 هزار و 199متر مربع تشکیل شده و گروه سرمایه گذاری بانک مسکن، لیزینگ گستر آریا و توسعه تجارت اندیشه آریا از موسسین آن هستند که به میزان 141 میلیارد ریال آورده غیرنقدی و 5 میلیارد ریال آورده نقدی، این صندوق را تامین کرده اند. کارگزاری بانک مسکن نیز به عنوان بازارگردان صندوق زمین و ساختمان نسیم معرفی شده است.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *