RSS
امروز چهارشنبه ، ۳ بهمن ۱۳۹۷
آخرین اخبار

کاهش چشمگیر نسبت خسارت بیمه‌ های حوادث کوثر

افزایش تراکنش‌های اینترنتی بانک صادرات

نرخ تورم تولیدکننده خدماتی ۸.۸ درصد افزایش یافت

واگذاری سهام چهار انبار، یک سردخانه و یک سیلوی دولتی با مذاکره

واردات بدون انتقال ارز منتفی شد

پرداخت سه هزارو۶۰۸ میلیاردریال تسهیلات قرض‌الحسنه دربانک کارگشایی

اثر غیرمستقیم بخشنامه جدید بانک مرکزی در حذف حساب‌های پشتیبان

نوسانات جزئی نرخ ارز

نرخ سکه به ۴ میلیون و ۹۰ هزار تومان رسید

فردمحور کردن بیمه شخص ثالث نیازمند توجه همه جانبه به مزایا و معایب آن است

واریز عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن

صندوق با درآمد ثابت پیروز رقابت با سپرده بانکی

نحوه انجام قرارداد سلف موازی در بورس کالا

ارزش بازار "سفارس" افزایش یافت

"وسبحان" خریدار و فروشنده بود

احتمال پنج عرضه اولیه در بورس تهران

زیان ۴۶ریالی سیمان تهران برای هر سهم

"والبر" ۷۰۱ میلیارد ریال سود واگذاری کسب کرد

"وغدیر" تنها فروشنده بود

«مهرام» سود ۵۳۶ ریالی را پوشش داد

مشاوران سازمان تامین اجتماعی از ۳۰ به ۹ نفر کاهش یافت

بانک سامان، خدمات شعبه‌ای را تلفنی ارایه می‌دهد

ضریب نفوذ بازار سرمایه افزایشی است

زیان ۵۹۶۸ریالی هر سهم بانک دی

افزایش سرمایه بانک‌ها در دستور کار شورای سران قوا

یک کارگزار بورس عنوان کرد:

نیاز امروز بورس، رفع ابهامات در صنایع است

۱۱:۱۰ - ۱۳۹۳/۳/۳۰کد خبر: 55401
ایستانیوز:مدیر عامل یک کارگزاری با تاکید بر اینکه بازار خوب بازاری نیست که قیمت ها همواره در آن صعودی باشند، گفت: طبق روال گذشته فصل مجامع فصل پربار و پر رونقی در بازار سرمایه است ولی مصادف شدن آن با برخی موضوعات بین المللی روند بازار را تحت تاثیر قرار می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)،فردین آقابزرگی، مدیر عامل کارگزاری بانک آینده اوضاع فعلی بورس را مورد توجه قرار داد و گفت: در حال حاضر وضعیت بورس طبیعی است و ابهامات سیاسی و اقتصادی به ویژه برخی ابهامات در نرخ صنایع پالایشگاهی، پتروشیمی و خودروسازی در بازار سرمایه وجود دارد.
وی افزود: روشن شدن این ابهامات می تواند به رونق دوباره بازار سهام کمک کند، همان طور که اعلام رسمی افزایش نرخ سیمان، این صنعت را از ابهام بیرون آورد و سرمایه گذاران با اطلاعات شفاف اقدام به خرید و فروش کردند.
این کارگزار بورس با تاکید بر اینکه چشم انداز آینده بازار سرمایه موکول به مشخص شدن سوالات برخی فعالان بازار سرمایه است، تصریح کرد: در حال حاضر محوریت برنامه دولتمردان و سیاست گذاران اقتصادی، کنترل تورم و جلوگیری از افزایش نرخ است، در حالی که نرخ فروش محصولات تا پیش از این بخش عمده ای از فضای افزایش سودآوری شرکتها بوده است. بنابراین به نظر می رسد با کنترل قیمت و نرخ فروش محصولات، شیب رشد سودآوری شرکتها و طبیعتا افزایش قیمت تمام شده با تغییر همراه شود.
مدیرعامل کارگزاری بانک آینده ادامه داد: بنابراین نباید در شرایط فعلی انتظاری برای افزایش قیمت سهام مشابه روند سال 92 داشته باشیم، این در حالی است که مسوولان همواره از اهمیت بازار سرمایه در اقتصاد صحبت می کنند و همین مساله نشان از توجه ویژه به این بازار دارد.
آقابزرگی روند فعلی بورس را طبیعی دانست و عنوان کرد: در حال حاضر روند فعلی بورس عادی است زیرا بعد از افزایش های قابل توجه قیمت سهام در سال 92 می توان در سال 93 انتظار استراحت قیمت ها را داشت.
وی با اشاره به اینکه بازار خوب بازاری نیست که همواره رو به بالا باشد، به روند بورس در فصل مجامع شرکتها اشاره کرد و گفت: کارایی بورس بیش از هر موضوع دیگری اهمیت دارد. این در حالی است که طبق روال گذشته فصل مجامع فصل پربار و پر رونقی در بازار سرمایه است ولی مصادف شدن آن با موضوعات سیاسی روند بازار را تحت تاثیر قرار می دهد.
وی با تاکید بر اینکه مسئولان و شرکتهای سرمایه گذاری در تلاشند که سطح نقدشوندگی بازار را افزایش دهند، خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی همبستگی و یکپارچگی و اتحاد فکری فعالان بازار سرمایه بهترین راهکار برای رفع مشکلات بازار سرمایه است.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *