RSS
امروز سه شنبه ، ۶ فروردین ۱۳۹۸
آخرین اخبار

تشکیل ستاد بحران بیمه دی در استان گلستان

بازدید روسای شعب استان های گلستان و مازندران بیمه ما از مناطق سیل زده

بیمه کوثر در کنار سیل زدگان گلستان از روز اول حادثه

آمادگی بیمه آسیا برای پرداخت خسارت سیل استان های گلستان و مازندران

پرداخت خسارت زیان‌دیدگان سیل در شمال کشور

استمهال پرداخت بدهی محکومین رانندگی مازندران و گلستان

نقش آفرینی بورس کالا در رونق تولید

وضعیت ارز دانشجویی در سال۹۸ چگونه خواهد بود؟

بزرگترین اشتباه اقتصادی دولت در سال۹۷ چه بود؟

رشد ۵۳۵ واحدی شاخص بورس

در تحقق شعار سال تمام توان خود را به کار خواهیم بست

وضعیت اقتصاد ایران در سال ۹۸

بانکداران رفاه به یاری سیل زدگان شتافتند

هشدار به بانک های ناتراز

حق بیمه شخص ثالث ۱۵ درصد گران شد

حضور فعال بانک رفاه در مناطق سیل زده

کمک به سیل زدگان، قابل کسر درآمد مشمول مالیات پرداخت کنندگان است

قیمت طلای جهانی گران شد

رشد ۸۲۰۰۰ واحدی شاخص کل بورس

استقرار پایگاه کمک رسانی بانک قرض الحسنه مهر ایران در گلستان

رشد ۱۵۰ درصدی ارزش معاملات بازار سهام

یک کشتارگاه دولتی ۱۱ میلیارد تومان فروخته شد

مسابقه اینستاگرامی نوروزی بانک شهر

پرداخت فوری خسارت قربانیان سیل شمال کشور

آمادگی بیمه پارسیان جهت رسیدگی به پرونده های بیمه‌گذاران آسیب دیده از سیل

یک کارگزار بورس عنوان کرد:

نیاز امروز بورس، رفع ابهامات در صنایع است

۱۱:۱۰ - ۱۳۹۳/۳/۳۰کد خبر: 55401
ایستانیوز:مدیر عامل یک کارگزاری با تاکید بر اینکه بازار خوب بازاری نیست که قیمت ها همواره در آن صعودی باشند، گفت: طبق روال گذشته فصل مجامع فصل پربار و پر رونقی در بازار سرمایه است ولی مصادف شدن آن با برخی موضوعات بین المللی روند بازار را تحت تاثیر قرار می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)،فردین آقابزرگی، مدیر عامل کارگزاری بانک آینده اوضاع فعلی بورس را مورد توجه قرار داد و گفت: در حال حاضر وضعیت بورس طبیعی است و ابهامات سیاسی و اقتصادی به ویژه برخی ابهامات در نرخ صنایع پالایشگاهی، پتروشیمی و خودروسازی در بازار سرمایه وجود دارد.
وی افزود: روشن شدن این ابهامات می تواند به رونق دوباره بازار سهام کمک کند، همان طور که اعلام رسمی افزایش نرخ سیمان، این صنعت را از ابهام بیرون آورد و سرمایه گذاران با اطلاعات شفاف اقدام به خرید و فروش کردند.
این کارگزار بورس با تاکید بر اینکه چشم انداز آینده بازار سرمایه موکول به مشخص شدن سوالات برخی فعالان بازار سرمایه است، تصریح کرد: در حال حاضر محوریت برنامه دولتمردان و سیاست گذاران اقتصادی، کنترل تورم و جلوگیری از افزایش نرخ است، در حالی که نرخ فروش محصولات تا پیش از این بخش عمده ای از فضای افزایش سودآوری شرکتها بوده است. بنابراین به نظر می رسد با کنترل قیمت و نرخ فروش محصولات، شیب رشد سودآوری شرکتها و طبیعتا افزایش قیمت تمام شده با تغییر همراه شود.
مدیرعامل کارگزاری بانک آینده ادامه داد: بنابراین نباید در شرایط فعلی انتظاری برای افزایش قیمت سهام مشابه روند سال 92 داشته باشیم، این در حالی است که مسوولان همواره از اهمیت بازار سرمایه در اقتصاد صحبت می کنند و همین مساله نشان از توجه ویژه به این بازار دارد.
آقابزرگی روند فعلی بورس را طبیعی دانست و عنوان کرد: در حال حاضر روند فعلی بورس عادی است زیرا بعد از افزایش های قابل توجه قیمت سهام در سال 92 می توان در سال 93 انتظار استراحت قیمت ها را داشت.
وی با اشاره به اینکه بازار خوب بازاری نیست که همواره رو به بالا باشد، به روند بورس در فصل مجامع شرکتها اشاره کرد و گفت: کارایی بورس بیش از هر موضوع دیگری اهمیت دارد. این در حالی است که طبق روال گذشته فصل مجامع فصل پربار و پر رونقی در بازار سرمایه است ولی مصادف شدن آن با موضوعات سیاسی روند بازار را تحت تاثیر قرار می دهد.
وی با تاکید بر اینکه مسئولان و شرکتهای سرمایه گذاری در تلاشند که سطح نقدشوندگی بازار را افزایش دهند، خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی همبستگی و یکپارچگی و اتحاد فکری فعالان بازار سرمایه بهترین راهکار برای رفع مشکلات بازار سرمایه است.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *