RSS
امروز دوشنبه ، ۲ مهر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

زنگ مِهر اُمید و آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس «اُمید آینده»، نواخته شد

بخشنامه بیمه شاغلین در کسب و کارهای فضای مجازی صادر شد

بیمه سامان تجارب ارزشمندی را در همکاری با نخبگان کارآفرین بدست آورده است

گشایش اعتبار اسنادی داخلی در بانک‌پاسارگاد

پست بانک ایران ۶۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زا در روستاها پرداخت کرده است

طرح همیاران مهر ایران آینده نگری در کمک به نیازمندان است

شریعتمداری استعفا داد

زمینه‌های تقویت بانک‌های تخصصی- توسعه ای

امکان دسترسی به اطلاعات بانکی مودیان

موسسه ملل به تاپ پیوست

دلار بر واردات "کارت هدیه" هم تاثیر گذاشت!

برای رسیدن به موفقیت از «پایان» آغاز کنید

خطای دوباره بانک ها در افزایش نرخ سود تکرار نشود

سامانه مکاتبات اداری کاسپین با بانک مرکزی راه اندازی شد

پیش‌بینی همتی در مورد کاهش قیمت ارز

دفتر پرداخت الکترونیک سامان کیش تغییر کرد

قدردانی بانک سینا ازهموطنان

رشد سه برابری پرتفوی بیمه دانا طی پنج سال

رشد ۴۵۳۳واحدی شاخص بورس

طرح استیضاح آخوندی با ۵۰ امضا به هیات رییسه مجلس رفت

سازمان بورس عضو انجمن بین المللی روابط عمومی شد

حضور رئیس هیات مدیره بانک سرمایه در آیین بازگشایی مدارس

اعلام ساعت کار شعب و ستاد بانک سرمایه در نیمه دوم سال ۹۷

پیام مدیرعامل بانک سرمایه برای آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس

تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی افزایش یافت

دو خبر خوش برای صادرکنندگان

لاهوتی: مالیات‌ها و تعهدنامه‌های ارزی گرفته شده پس داده می‌شود
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۳کد خبر: 37294
ایستانیوز: دو بخشنامه "اخذ تعهدنامه ارزی از صادرکنندگان" و "معافیت مالیاتی صادرکنندگان" با توجه به لغو شدنشان عطف به ماسبق می‌شود و بر این اساس از زمانی که این بخشنامه‌ها در دولت دهم صادر شد کلیه‌ صادرکنندگانی که برای آنها مالیات تعیین شده بود از پرداخت مالیات خود معاف شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز) ، البته موضوع لغو مصوبه اخذ تعهدنامه ارزی از صادرکنندگان از حدود چهار ماه پیش مطرح و سرانجام لغو این دو بخش‌نامه به طور کامل اجرایی شد ولی همچنان در برخی سازمان‌های ذی‌ربط از صادرکنندگان مالیات دریافت می‌شود.
از سوی دیگر شبهاتی نیز در حد فاصل تصویب تا لغو این دو بخش‌نامه وجود دارد که بر اساس آن این سوال به وجود می‌آید که آیا قانون عطف به ما سبق می‌شود یا خیر؟ همچنین این سوال پیش می‌آید که صادرکنندگانی که از آنها مالیات اخذ شده آیا قادرند پس از لغو بخش‌نامه مالیات پرداختی خود را پس بگیرند؟
در این رابطه محمد لاهوتی، نایب رییس کنفدراسیون صادرات ایران در گفت‌وگو با ایسنا از لغو کامل بخشنامه ایفای تعهدنامه ارزی خبر داد و گفت: طبق دستورالعمل رییس سازمان مالیاتی دو بخشنامه‌ی ایفای تعهدنامه ارزی و عدم معافیت مالیاتی صادرکنندگان کان‌لم‌یکن است. بدین معنی که این دو بخشنامه به طور کامل لغو شده و لذا مالیات‌ها یا تعهدنامه‌های گرفته شده از صادرکنندگان باید بازگشت داده شود.
لاهوتی با اشاره به این که اگر بعد از لغو این دو بخشنامه از صادرکننده‌ای مالیات درخواست شود بدین معنی است که نهادهای ذی‌ربط سلیقه‌ای عمل کرده‌اند، خاطرنشان کرد: از سوی دیگر بعضی از صادرکنندگان به دلیل بی‌اطلاعی از جزئیات بخشنامه‌ها دچار اشتباه می‌شوند.
وی با بیان این که در بسیاری از موارد بی‌اطلاعی صادرکنندگان باعث ایجاد شبهاتی در لغو بخشنامه‌ تعهد ارزی می‌شود، گفت: صادرکنندگان باید بدانند که این بخشنامه فقط شامل صادرات کالاها به نام خود شخص و شرکتی که صادرات انجام می‌دهد شده و موضوع خرید و فروش کالاها در داخل متفاوت از این موضوع بوده و از مالیات معاف نیست.
نایب رییس کنفدراسیون صادرات با تاکید بر این که دو بخشنامه‌ اخیر که سال گذشته صادر شده‌ لغو شده است تصریح کرد: تعهدنامه‌های ارزی که پیش از این صادرکنندگان به گمرک داده بودند دستورالعمل اجرایی نداشته است و فقط در سازمان امور مالیاتی این اظهارنامه‌ها مطالبه می‌شد که این موضوع نیز به طور کامل برطرف شده است.
به گفته وی مهلت بررسی اظهارنامه‌های ارائه شده تا پایان تیر ماه سال جاری از سوی سازمان امور مالیاتی معمولا اول مهر است که با آغاز رسیدگی اظهارنامه‌ها از سوی این سازمان در 27 دی ماه شاهد لغو بخشنامه‌ها به طور کامل بوده‌ایم.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *