RSS
امروز یکشنبه ، ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
آخرین اخبار

سود خالص بانک سینا از ۱۸ هزار میلیارد ریال فراتر رفت

اهدای نشان عالی مدیریت خلاق به بانک مسکن

وام بدون چک،سفته و کسر از حقوق بانک ملی

شروط جدید انعقاد قراردادهای بانکی ابلاغ شد

بانک کشاورزی ۲۵۰ همت برای کشاورزان کنار گذاشت

قیمت “نات‌کوین” به ۱ دلار می‌رسد؟

رشد سودآوری بانک صادرات

۶۰۰.۰۰۰ عروس و داماد از شعب سپهری وام ازدواج گرفتند

نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی اعلام شد

هشدار مهم به مالکان مسکن

بالاخره تکلیف واردات آیفون معلوم شد

راه میانبر برای دریافت خسارت افت قیمت خودرو

صدور شناسه یکتا تحت نظارت بانک مرکزی

موسسه ملل به پرداخت وام فرزندآوری سرعت داد

کدام شهرها بیشترین سپرده بانکی را دارند؟

ارزش جهانی پول ایران از ۳۰۰سال پیش تا امروز

تغییر شیوه در اجرای طرح کالابرگ الکترونیک +جزئیات

پیش بینی بورس؛ نگرانی از چهارده ، رهاشدگی در سیزده

نفت را خیرات نکنید

نرخ بهره بین بانکی کاهش یافت

ارتقای خدمات دیجیتال بانک مسکن برای رفاه حال مشتریان

هر ایرانی چقدر تراکنش دارد؟

قیمت اولیه همستر کامبت مشخص شد

زیان انباشته تعدادی از شرکت های بانک آینده

دریافت وام بانک سرمایه با سود ۴ درصد

پیش بینی بازار سهام امروز ۱۲ خرداد

سیدعلی رضوی
۸:۳۶ - ۱۴۰۳/۳/۱۲کد خبر: 362363
تومان نیوز: بورس تهران در روز انتهایی معاملات هفته اول خرداد ماه با افزایش تراز شاخص کل و رشد تراز شاخص هم‌وزن مواجه شد. در آخرین روز معاملاتی هفته قبل ارزش معاملات خرد در کانال ۲ همتی قرار داشت و شاهد ورود جریان پول حقیقی به بازار سهام بودیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، بازار سهام در روند روز معاملاتی گذشته شاهد افزایش تراز شاخص کل هم‌وزن و رشد تراز شاخص کل بود. شاخص‌های سهامی معاملات روز سه‌شنبه و چهارشنبه را صعودی سپری کردند. در آخرین روز معاملاتی هفته قبل شاخص کل بورس تهران تا سطح 2 میلیون و 86 هزار واحدی بالا آمد و روند صعودی شاخص‌ها از ابتدای زمان معاملات تا انتهای بازار ادامه داشت.
 
روز چهارشنبه، شاخص‌های سهامی فرابورس ایران عملکرد مشابه نسبت به شاخص‌های اصلی بازار بورس به ثبت رساندند. شکاف بازدهی شاخص کل و هم‌وزن در بازار بورس تهران 24 صدم درصد بود و افزایش تراز بیشتر شاخص کل را نشان می‌داد. این معیار برای فرابورس ایران با 33 صدم درصد بیانگر عملکرد ضعیف‌تر شاخص کل بود. کمترین بازدهی را در میان شاخص‌های اصلی فرابورس، شاخص بازار دوم فرابورس با 85 صدم درصد افزایش تراز به ثبت رساند و بیشترین بازدهی نیز به شاخص هم‌وزن فرابورس با 1.22 درصد افزایش تراز تعلق گرفت.
 
در بین شاخص صنایع نیز صنعت محصولات شیمیایی با 22.9 میلیارد تومان ورود پول حقیقی بالاترین میزان ورود پول حقیقی را در بین صنایع به ثبت رساند. صنعت استخراج کانه‌های فلزی با 21.1 میلیارد تومان و صنعت فلزات اساسی با 11.2 میلیارد تومان در جایگاه‌های بعدی قرار گرفتند. از سوی دیگر صنعت خدمات فنی مهندسی با 21.6 میلیارد تومان خروج پول حقیقی بیشترین میزان کاهش مالکیت حقیقی را به ثبت رساند و صنعت خودرو و ساخت قطعات با 5.5 میلیارد تومان و صنعت سرمایه‌گذاری‌ها با 5.1 میلیارد تومان دیگر صنایعی بودند که میزان بیشتری از مالکیت حقیقی خود را از دست دادند.
روند معاملات سهامی 30 روز اخیر
 
بازار سهام روز چهارشنبه شاهد نوسان شاخص‌های سهامی بود و ارزش معاملات خرد کاهش داشت. شاخص‌های سهامی هفته‌های سختی را پشت سر گذاشته‌اند اما همچنان رکود شدید معاملاتی موجب ناتوانی روند‌های صعودی می‌شوند.
 
روز چهارشنبه ارزش صف‌های خرید سهام افزایش 33 درصدی داشت و ارزش صف‌های فروش 29 درصد افت کرد. با این تفاسیر، ارزش صف‌های خرید به 598 میلیارد تومان صعود کرد و ارزش صف‌های فروش تا 200 میلیارد تومان کاهش یافت.
 
روز معاملاتی گذشته سرانه خرید هر کد حقیقی از 25 میلیون تومان روز سه‌‌شنبه تا 32.4 میلیون تومان افزایش داشت. سرانه فروش هر کد حقیقی نیز کاهش داشت و از 31.2 میلیون تومان روز سه‌شنبه به 29.7 میلیون تومان رسید. با این اوصاف شکاف سرانه خرید و فروش به سمت خریداران حقیقی سنگینی می‌کند.
 
تراز شاخص کل بورس تهران نیز در انتهای هفته آخر اردیبهشت 2 میلیون و 113 هزار و 756 واحد بسته شد و در روز انتهایی هفته قبل تا سطح 2 میلیون و 86 هزار و 84 واحدی کاهش داشت و بازدهی منفی 1.31 درصدی را به ثبت رساند. شاخص کل هم‌وزن بورس تهران نیز در هفته گذشته چیزی نزدیک به 1.23 درصد کاهش داشت و در تراز 685 هزار و 372 واحدی ایستاد.
پیش بینی بورس شنبه
 
با توجه به روند معاملات روز‌های اخیر ، قیمت‌های جهانی و خبر‌های اثرگذار بر روند معاملات؛ بورس تهران هفته دوم خرداد ماه را با سطح مقاومتی 2 میلیون و 100 هزار واحدی شاخص کل و سطح حمایتی 680 هزار واحدی شاخص هم‌وزن آغاز خواهد کرد. شهادت رئیس جمهور و همراهانشان در سانحه هوایی و انتظار بازار برای انتخابات پیش‌رو را می‌توان دلیل اصلی افت شدید ارزش معاملات بازار سهام دانست. بازار سهام هفته قبل شاهد یکی از سنگین‌ترین رکود‌های معاملاتی اخیر بوده است. افت ارزش معاملات خرد تا کف سطح 2 همتی در کنار تداوم نوسان این معیار در سطح 2 همتی در شش روز معاملاتی اخیر موجب شده تا متوسط ارزش معاملات خرد هفته گذشته تا 2 هزار و 514 میلیارد تومان افت کند. تراز شاخص کل بورس تهران نیز در اولین روز معاملاتی هفته اول خرداد، سطح حمایتی 2 میلیون و 100 هزار واحدی را از دست داد اما در روند معاملاتی دو روز انتهای هفته اندکی به سمت سطح از دست رفته حرکت کرده است.
 
با این منوال پیش بینی می‌شود که بازار سهام امروز ارزش معاملات خردی در سطح 2 تا 4 همتی داشته باشد. بورس تهران احتمالاً معاملات امروز را با افزایش تراز شاخص‌های اصلی آغاز کند. احتمال بازدهی مثبت شاخص‌های اصلی بازار سهام و عملکرد ضعیف‌تر شاخص کل به نسبت شاخص کل هم‌وزن در انتهای معاملات امروز بالا است. جریان پول حقیقی در سهام برای معاملات امروز منفی پیش بینی می‌شود و احتمالا با خروج پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت مواجه خواهیم بود. صفوف خرید سهام احتمالاً افزایش می‌یابد و در سمت صفوف فروش سهام نیز احتمال افزایش وجود دارد. احتمالاً در انتهای معاملات امروز سرانه خرید هر کد حقیقی در سطح 24 میلیون تومانی قرار گیرد و سرانه فروش نیز در بالای 23 میلیون تومان قرار گیرد. فرابورس تهران احتمالاً افزایش تراز بیشتری در شاخص‌های اصلی خود به نسبت بورس داشته باشد؛ اما احتمال شکاف بازدهی در بین شاخص کل و هم‌وزن فرابورس افزایش یابد.
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *