RSS
امروز پنج شنبه ، ۴ بهمن ۱۳۹۷
آخرین اخبار

کاهش چشمگیر نسبت خسارت بیمه‌ های حوادث کوثر

افزایش تراکنش‌های اینترنتی بانک صادرات

نرخ تورم تولیدکننده خدماتی ۸.۸ درصد افزایش یافت

واگذاری سهام چهار انبار، یک سردخانه و یک سیلوی دولتی با مذاکره

واردات بدون انتقال ارز منتفی شد

پرداخت سه هزارو۶۰۸ میلیاردریال تسهیلات قرض‌الحسنه دربانک کارگشایی

اثر غیرمستقیم بخشنامه جدید بانک مرکزی در حذف حساب‌های پشتیبان

نوسانات جزئی نرخ ارز

نرخ سکه به ۴ میلیون و ۹۰ هزار تومان رسید

فردمحور کردن بیمه شخص ثالث نیازمند توجه همه جانبه به مزایا و معایب آن است

واریز عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن

صندوق با درآمد ثابت پیروز رقابت با سپرده بانکی

نحوه انجام قرارداد سلف موازی در بورس کالا

ارزش بازار "سفارس" افزایش یافت

"وسبحان" خریدار و فروشنده بود

احتمال پنج عرضه اولیه در بورس تهران

زیان ۴۶ریالی سیمان تهران برای هر سهم

"والبر" ۷۰۱ میلیارد ریال سود واگذاری کسب کرد

"وغدیر" تنها فروشنده بود

«مهرام» سود ۵۳۶ ریالی را پوشش داد

مشاوران سازمان تامین اجتماعی از ۳۰ به ۹ نفر کاهش یافت

بانک سامان، خدمات شعبه‌ای را تلفنی ارایه می‌دهد

ضریب نفوذ بازار سرمایه افزایشی است

زیان ۵۹۶۸ریالی هر سهم بانک دی

افزایش سرمایه بانک‌ها در دستور کار شورای سران قوا

پرده برداری ازمعاملات پر خطر در بانک های اروپا

۱۵:۴۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۰کد خبر: 35613
ایستانیوز: به دنبال طرح نظارتی بانک مرکزی اروپا بر عملکرد بانک های این منطقه، کمیسیون اروپا نیز از طرح خود برای کاهش برخی از معاملات پرخطر در بانک های بزرگ پرده برداری کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز) ، میشل بارنیه، کمیسر اتحادیه اروپا با اعلام این طرح که برای اصلاح مسیر بانکها، برتفکیک بانکها به دو گروه سرمایه گذاری و تجاری دلالت دارد گفت که اجرای این طرح مانع از بزرگ شدن بیش از حد بانکها می شود.
آلمان و فرانسه با طرح کمیسیون اروپا مخالفند، اما حتی اگر توافق بین کشورها حاصل و این طرح در پارلمان اروپا تصویب شود، قانون جدید از سال 2017 میلادی، یعنی ده سال پس از وقوع بحران، اجرایی خواهد شد.
پس از سقوط بانک برادران لیمن در سال 2008، رهبران جهان متعهد شدند که برای مقابله با بزرگ شدن بیش از حد بانک ها تلاش کنند. با این حال، در طول بحران مالی، بسیاری از بزرگترین بانک های اروپا به رشد خود ادامه دادند.
گفتنی است 21 شهریور ماه 92 نیز بانک مرکزی اروپا CBE به صورت رسمی موافقت نهایی خود را با ساز و کار نظارت بر 6000 بانک اروپایی در صورت مدیریت دموکراتیک اعلام کرد که هدف از راه اندازی این ساز وکار ، اعتمادسازی در نظام بانکی کشورهای عضو این منطقه و جلوگیری از بحران مالی دیگری مانند بحران مالی بدهی های حاکمیتی سالهای 2008 و 2009 در این حوزه پولی اعلام شده بود ؛قرار است با راه اندازی این نهاد در منطقه یورو، نظارت واحدی با مدیریت بانک مرکزی اروپا بر فعالیت های بانک های اروپایی حوزه یورو صورت بگیرد.
بر اساس ساز وکار مذکور : باید فعالیت همه بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری تحت نظارت انجام پذیرد و فعالیت‌های مالی آنها را پوشش داده شود.
نمایندگان پارلمان اروپا در ماه مه امسال نظر موافق خود را با اصل ساز و کار نظارت واحد بر فعالیت بانک های اتحادیه اروپا اعلام کردند که هدف اصلی آن جلوگیری از ورشکستگی بانک ها به علت سوء مدیریت است. بانک مرکزی اروپا قرار است از سپتامبر سال 2014 و بعد از آنکه ساز و کار نظارت واحد بر فعالیت بانکهای اروپایی به طور رسمی توسط شورای کشورهای عضو به تصویب رسید کار خود را در این خصوص آغاز کند. این ساز وکار وظیفه نظارت روشمند بر رعایت اصول و معیارهای احتیاطی مالی در حدود 150 بانک و موسسه اعتباری فعال در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را برعهده خواهد داشت. هدف کلی نهاد، جلوگیری از ورشکستگی بانک های اروپایی است که در صورت وقوع می تواند واکنش پی در پی را در نظام مالی و بانکی اروپا به بار آورد. در چارچوب همین ساز و کار نظارت کنترل فعالیت موسسات اعتباری توسط بانک مرکزی اروپا در کشورهای عضو منطقه یورو اجباری و در کشورهای خارجه از این منطقه اختیاری خواهد بود.
بر اساس طرح نظارت بانکی و تامین مالی بانک های بدهکار، بانک مرکزی اروپا وظیفه دارد در صورتی که بانکی دچار بحران مالی شود، ساختار آن را بازسازی یا به طور کلی آن را منحل کند.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *