RSS
امروز سه شنبه ، ۶ فروردین ۱۳۹۸
آخرین اخبار

تشکیل ستاد بحران بیمه دی در استان گلستان

بازدید روسای شعب استان های گلستان و مازندران بیمه ما از مناطق سیل زده

بیمه کوثر در کنار سیل زدگان گلستان از روز اول حادثه

آمادگی بیمه آسیا برای پرداخت خسارت سیل استان های گلستان و مازندران

پرداخت خسارت زیان‌دیدگان سیل در شمال کشور

استمهال پرداخت بدهی محکومین رانندگی مازندران و گلستان

نقش آفرینی بورس کالا در رونق تولید

وضعیت ارز دانشجویی در سال۹۸ چگونه خواهد بود؟

بزرگترین اشتباه اقتصادی دولت در سال۹۷ چه بود؟

رشد ۵۳۵ واحدی شاخص بورس

در تحقق شعار سال تمام توان خود را به کار خواهیم بست

وضعیت اقتصاد ایران در سال ۹۸

بانکداران رفاه به یاری سیل زدگان شتافتند

هشدار به بانک های ناتراز

حق بیمه شخص ثالث ۱۵ درصد گران شد

حضور فعال بانک رفاه در مناطق سیل زده

کمک به سیل زدگان، قابل کسر درآمد مشمول مالیات پرداخت کنندگان است

قیمت طلای جهانی گران شد

رشد ۸۲۰۰۰ واحدی شاخص کل بورس

استقرار پایگاه کمک رسانی بانک قرض الحسنه مهر ایران در گلستان

رشد ۱۵۰ درصدی ارزش معاملات بازار سهام

یک کشتارگاه دولتی ۱۱ میلیارد تومان فروخته شد

مسابقه اینستاگرامی نوروزی بانک شهر

پرداخت فوری خسارت قربانیان سیل شمال کشور

آمادگی بیمه پارسیان جهت رسیدگی به پرونده های بیمه‌گذاران آسیب دیده از سیل

پرده برداری ازمعاملات پر خطر در بانک های اروپا

۱۵:۴۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۰کد خبر: 35613
ایستانیوز: به دنبال طرح نظارتی بانک مرکزی اروپا بر عملکرد بانک های این منطقه، کمیسیون اروپا نیز از طرح خود برای کاهش برخی از معاملات پرخطر در بانک های بزرگ پرده برداری کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز) ، میشل بارنیه، کمیسر اتحادیه اروپا با اعلام این طرح که برای اصلاح مسیر بانکها، برتفکیک بانکها به دو گروه سرمایه گذاری و تجاری دلالت دارد گفت که اجرای این طرح مانع از بزرگ شدن بیش از حد بانکها می شود.
آلمان و فرانسه با طرح کمیسیون اروپا مخالفند، اما حتی اگر توافق بین کشورها حاصل و این طرح در پارلمان اروپا تصویب شود، قانون جدید از سال 2017 میلادی، یعنی ده سال پس از وقوع بحران، اجرایی خواهد شد.
پس از سقوط بانک برادران لیمن در سال 2008، رهبران جهان متعهد شدند که برای مقابله با بزرگ شدن بیش از حد بانک ها تلاش کنند. با این حال، در طول بحران مالی، بسیاری از بزرگترین بانک های اروپا به رشد خود ادامه دادند.
گفتنی است 21 شهریور ماه 92 نیز بانک مرکزی اروپا CBE به صورت رسمی موافقت نهایی خود را با ساز و کار نظارت بر 6000 بانک اروپایی در صورت مدیریت دموکراتیک اعلام کرد که هدف از راه اندازی این ساز وکار ، اعتمادسازی در نظام بانکی کشورهای عضو این منطقه و جلوگیری از بحران مالی دیگری مانند بحران مالی بدهی های حاکمیتی سالهای 2008 و 2009 در این حوزه پولی اعلام شده بود ؛قرار است با راه اندازی این نهاد در منطقه یورو، نظارت واحدی با مدیریت بانک مرکزی اروپا بر فعالیت های بانک های اروپایی حوزه یورو صورت بگیرد.
بر اساس ساز وکار مذکور : باید فعالیت همه بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری تحت نظارت انجام پذیرد و فعالیت‌های مالی آنها را پوشش داده شود.
نمایندگان پارلمان اروپا در ماه مه امسال نظر موافق خود را با اصل ساز و کار نظارت واحد بر فعالیت بانک های اتحادیه اروپا اعلام کردند که هدف اصلی آن جلوگیری از ورشکستگی بانک ها به علت سوء مدیریت است. بانک مرکزی اروپا قرار است از سپتامبر سال 2014 و بعد از آنکه ساز و کار نظارت واحد بر فعالیت بانکهای اروپایی به طور رسمی توسط شورای کشورهای عضو به تصویب رسید کار خود را در این خصوص آغاز کند. این ساز وکار وظیفه نظارت روشمند بر رعایت اصول و معیارهای احتیاطی مالی در حدود 150 بانک و موسسه اعتباری فعال در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را برعهده خواهد داشت. هدف کلی نهاد، جلوگیری از ورشکستگی بانک های اروپایی است که در صورت وقوع می تواند واکنش پی در پی را در نظام مالی و بانکی اروپا به بار آورد. در چارچوب همین ساز و کار نظارت کنترل فعالیت موسسات اعتباری توسط بانک مرکزی اروپا در کشورهای عضو منطقه یورو اجباری و در کشورهای خارجه از این منطقه اختیاری خواهد بود.
بر اساس طرح نظارت بانکی و تامین مالی بانک های بدهکار، بانک مرکزی اروپا وظیفه دارد در صورتی که بانکی دچار بحران مالی شود، ساختار آن را بازسازی یا به طور کلی آن را منحل کند.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *