RSS
امروز پنج شنبه ، ۶ مهر ۱۴۰۲
آخرین اخبار

پیش‌بینی مهم از قیمت دلار در نیمه دوم سال

رئیس جمهور:بانک مسکن عملکرد خوبی دارد

حرکت بیمه دی به سمت فروش با کیفیت

حال خوش سالمندی با بیمه نامه زندگی بیمه تعاون

اگر دلار آمریکا سقوط کند چه اتفاقی می‌افتد؟

آمارهای اعجاب‌انگیز

شرایط افزایش سرمایه بانک‌ها مشخص شد

رئیس کل بانک مرکزی وارد قطر شد

کاهش ۱۰ دلاری قیمت طلا در بازارهای جهانی

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بانک سپه برگزار شد

۲ سامانه جدید در شبکه بانکی تشکیل می‌شود

واریز ۵۱ هزار میلیارد تومان سود به حساب ۴۲ میلیون سهامدار

افزایش هنگفت ارزش بیت‌کوین در پیش است؟

تعطیلی دولت چه تبعاتی برای اقتصاد آمریکا دارد؟

بانک‌ها با محیط زیست چه می‌کنند؟

بیمه معلم حامی بوت کمپ مالی و بیمه شد

بحران جدی بازار مسکن در صورت خروج سیمان و فولاد از بورس

غریبه در وطن

۲ روایت از بهار اقتصاد

نشست هم‌اندیشی مدیران روابط عمومی کارگزاری‌های بازار سرمایه

قانون جدید بیمه کارگران ساختمانی ابلاغ شد

معرفی خدمات بانک سامان در نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما

خدمات جدید باشگاه مشتریان بانک پاسارگاد

نقش‌آفرینی”بیمه سینا”در بیمه مشترک ایران و سوریه

رایزنی برای جلوگیری از تعلیق عضویت ایران در سیستم بیمه سبز

در سال ۱۴۰۱ رقم خورد

افزایش ۴۲۲ درصدی سود انباشته « بیمه پارسیان»

۱۰:۱۲ - ۱۴۰۲/۳/۱۰کد خبر: 351544
ایستانیوز:بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیمه پارسیان در پایان سال ۱۴۰۱ رشد خیره‌کننده بیش از نیم هزار درصدی در سود عملیاتی و افزایش ۴۲۲ درصدی سود انباشته را رقم زده که در شرایط اقتصادی حاکم بر کشور دستاورد قابل توجهی تلقی می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، سال ۱۴۰۱ از جهات زیادی برای بسیاری از شرکت‌ها به واسطه تغییر سیاست‌های اقتصادی دولت سال دشواری بود. روند افزایش نرخ ارز، رشد تورم و افزایش قیمت در کالاهای اساسی باعث شد تا بنگاه‌های اقتصادی با چالش‌های زیادی روبه‌رو شوند. نتایج حاصل از این موضوعات اثرات بیشتری روی برخی شرکت‌ها به ویژه شرکت‌های بیمه‌ای داشت چرا که در چنین شرایطی ساز و کار ارائه خدمات و فروش بیمه‌نامه‌ها به عموم مردم سخت و دشوار شد و البته در ادامه روند نرخ شکنی برخی شرکت‌های بیمه‌ای برای جذب پرتفوی بیشتر سبب شد تا شاهد تحولات معناداری در این زمینه باشیم.
 
رشد قابل تحسین سود عملیاتی و سود انباشته بیمه پارسیان
 
بررسی‌ها نشان می‌دهد که با وجود این مسائل، برخی شرکت‌های بیمه روند رو به رشد قابل توجهی را در سال گذشته تجربه کردند و علاوه بر اینکه موفق به جذب پرتفوهای ارزشمند شدند و سود عملیاتی قابل ملاحظه‌ای را نیز رقم زدند.
 
بیمه پارسیان در پایان سال قبل بیش از ۷۸ هزار و ۴۹۳ میلیارد ریال بیمه‌نامه صادر کرد و رشد ۸۷ درصدی را نسبت به سال ۱۴۰۰ رقم زد. این شرکت بیمه‌ای در پایان سال ۱۴۰۱ بیش از ۵۰ هزار و ۵۰۲ میلیارد ریال پرداخت خسارت داشت تا در این زمینه هم نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد ۸۹ درصدی را خلق کرده باشد.
 
سایر نتایج از صورت‌های مالی بیمه پارسیان حاکی از این است که سود عملیاتی این شرکت بیمه‌ای در پایان سال مالی ۱۴۰۱ با ۵۶۶ درصد رشد نسبت به سال ۱۴۰۰ به ۳ هزار و ۸۵۶ میلیارد ریال رسیده است که عمده دلایل چنین رشدی را باید در افزایش سود ناشی از تسعیر ارز نسبت به سال ۱۴۰۰ و همچنین افزایش درآمد سرمایه‌گذاری‌های ناشی از تقسیم سود شرکت‌های سرمایه‌پذیر جستجو کرد.
 
دیگر دستاورد بیمه پارسیان در پایان سال قبل رشد خیره‌کننده و چندصد درصدی سود انباشته بود. طبق صورت‌های مالی تلفیقی سود انباشته بیمه پارسیان در پایان سال قبل ۵ هزار و ۹ میلیارد ریال بود که نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد ۴۲۲د رصدی را پشت سر گذاشت. گفتنی است، رقم سود انباشته این شرکت در پایان سال قبل در صورت‌های مالی جداگانه ۴ هزار و ۴۵۸ میلیارد ریال بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش ۳۷۹ درصدی را محقق کرد.
 
  

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *