RSS
امروز پنج شنبه ، ۶ مهر ۱۴۰۲
آخرین اخبار

پیش‌بینی مهم از قیمت دلار در نیمه دوم سال

رئیس جمهور:بانک مسکن عملکرد خوبی دارد

حرکت بیمه دی به سمت فروش با کیفیت

حال خوش سالمندی با بیمه نامه زندگی بیمه تعاون

اگر دلار آمریکا سقوط کند چه اتفاقی می‌افتد؟

آمارهای اعجاب‌انگیز

شرایط افزایش سرمایه بانک‌ها مشخص شد

رئیس کل بانک مرکزی وارد قطر شد

کاهش ۱۰ دلاری قیمت طلا در بازارهای جهانی

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بانک سپه برگزار شد

۲ سامانه جدید در شبکه بانکی تشکیل می‌شود

واریز ۵۱ هزار میلیارد تومان سود به حساب ۴۲ میلیون سهامدار

افزایش هنگفت ارزش بیت‌کوین در پیش است؟

تعطیلی دولت چه تبعاتی برای اقتصاد آمریکا دارد؟

بانک‌ها با محیط زیست چه می‌کنند؟

بیمه معلم حامی بوت کمپ مالی و بیمه شد

بحران جدی بازار مسکن در صورت خروج سیمان و فولاد از بورس

غریبه در وطن

۲ روایت از بهار اقتصاد

نشست هم‌اندیشی مدیران روابط عمومی کارگزاری‌های بازار سرمایه

قانون جدید بیمه کارگران ساختمانی ابلاغ شد

معرفی خدمات بانک سامان در نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما

خدمات جدید باشگاه مشتریان بانک پاسارگاد

نقش‌آفرینی”بیمه سینا”در بیمه مشترک ایران و سوریه

رایزنی برای جلوگیری از تعلیق عضویت ایران در سیستم بیمه سبز

افزایش ۱۵۱۶۴ واحدی شاخص بورس

۱۳:۵۱ - ۱۴۰۲/۳/۳کد خبر: 351402
ایستانیوز:شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز در یک روند رو به رشد با افزایش ۱۵ هزار و ۱۶۴ واحد همراه شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، بورس اوراق بهادار تهران امروز در آخرین روز معاملاتی هفته به میزان 0.65 درصد رشد کرد و به رقم 2 میلیون و 345 هزار و 963 واحد رسید.
 
همچنین شاخص هم‌وزن با افزایش 1765 واحد به رقم 792 هزار و 905 واحد رسید. ارزش روز بازار که ناشی از ارزش سهام شرکت‌های حاضر در بورس است، به بیش از 8 میلیون و 647 هزار میلیارد تومان رسید.
 
معامله‌گران امروز بیش از 12.3 میلیارد سهام در قالب 828 هزار معامله و به ارزش 10 هزار و 13 میلیارد تومان داد و ستد کردند.
 
امروز همه شاخص‌های بورس سبز شدند، اما میزان افزایش شاخص‌ها زیر یک درصد بود، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزش 0.65 درصد افزایش یافتند. این دو شاخص با معیار هموزن 0.22 درصد رشد کردند، شاخص آزاد شناور 0.45 درصد افزایش یافت، شاخص بازار اول بورس 0.51 درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس 0.82 درصد افزایش یافت.
 
نمادهای شاخص‌ساز امروز به ترتیب شامل پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان، پالایشگاه تهران، پتروشیمی نوری، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، سرمایه‌گذاری امید و هلدینگ معدنی خاورمیانه بوده‌اند.
 
در فرابورس ایران امروز شاخص کل 4 واحد عقب‌نشینی داشت و به رقم 29 هزار و 492 واحد رسید. ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس به بیش از یک میلیون و 636 هزار میلیارد تومان رسید.
 
ارزش بازار پایه فرابورس که شامل شرکت‌های تازه‌وارد و همچنین شرکت‌های اخراجی از بازارهای اصلی بورس و فرابورس است، به بیش از 495 هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز بیش از 7.1 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 393 هزار معامله و به ارزش 24 هزار و 537 میلیارد تومان داد و ستد کردند.
 
امروز نمادهای آریاساسول، پتروشیمی زاگرس، پالایش نفت لاوان و صنعتی مینو به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و برعکس نمادهای مالی سپهر صادرات، پتروشیمی تندگویان و فولاد غدیر ایرانیان بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.
 
 امسال با توجه به رشد بورس شرکت‌های جدید وارد بازار می‌شوند و مردم که سرمایه‌های کوچک و خرد دارند، می‌توانند با خرید سهام ارز اولیه در بازار سرمایه و شرکت‌ها مشارکت کنند و به شرط اینکه در یک چشم‌انداز بلندمدت 3 تا 5 ساله سرمایه‌گذاری کنند، حتما سود نصیب‌شان خواهد شد.
 
با توجه به شعار رشد اقتصادی در سال جاری لازم است بازار سرمایه ارتقاء پیدا کند و سهم بازار سرمایه تأمین مالی افزایش پیدا کند، در حال حاضر این سهم بین 10 تا 12 درصد است، در حالی که باید حداقل 30 درصد از تأمین مالی اقتصاد از بازار سرمایه تأمین شود که از روش‌های انتشار اوراق، عرضه اولیه، افزایش شناوری سهام، چشم‌پوشی از حق‌تقدم و صرف سهام می‌توان به تأمین نقدینگی و تأمین مالی از بازار سرمایه اقدام کرد.
 
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *