RSS
امروز سه شنبه ، ۲۵ تیر ۱۳۹۸
آخرین اخبار

برگزاری نمایشگاه نقاشی کودکان سیل زده آق قلا در باغ کتاب تهران‌‌

گسترش ارتباط پژوهشکده بیمه با جامعه و صنعت

وزیر جهاد کشاورزی در حضور رییس جمهور از بانک کشاورزی قدردانی کرد

نسخه ویژه اپلیکیشن «بله» با عنوان «بله‌فشان» منتشر شد

عرضه بیمه‌نامه مسافرتی در کلیه شعب بانک سامان

آیا بیت کوین ارز آینده دنیاست؟

فرار مالیاتی یکی از مصادیق پولشویی است

قیمت سکه طرح جدید به ۴ میلیون و ۲۹۵ هزار تومان رسید

اولین گروه از تیم تکواندو نونهالان و نوجوانان کشور با حمایت بانک صادرات راهی اردن شد

با کاهش ارزش دلار قیمت‌ نیکل ۲.۲ درصد رشد کرد

زمان‌بندی پرداخت سود سهام بیمه‌‌ کوثر

دامنه نفوذ سامانه توزیع سود، تا آخر سال به ۱۰۰ درصد می رسد

مجمع عمومی عادی و فوق العاده بانک قرض الحسنه مهر ایران برگزار شد

رویکرد توسعه خدمات غیرحضوری با جدیت بیشتری اجرایی می شود

با عضویت در طرح خرید آنلاین اقساطی بانک‌‌پاسارگاد، محصولات خود را با تضمین بفروشید

گزارش اقدامات بانک قرض الحسنه مهر ایران طی سال ۱۳۹۷ در مجمع عمومی

سود ۱۲تومانی بیمه البرز برای هر سهم

سرمایه گذاری بیمه میهن در حوزه آموزش و توانمندسازی سرمایه انسانی

چه کسانی از قوانین جدید چک مستثنی می‌شوند؟

وزارت صمت اطلاعات خود را به سازمان مالیات نداده است

ایرانی‌ها دیگر پس انداز نمی‌کنند

راه‌اندازی بازار متشکل ارزی به شرط مطمئن شدن رئیس‌کل

ماجرای ورود مجلس به واگذاری سرخابی‌ها

طلای آب شده به زودی در بورس معامله می‌شود

عرضه سهام ایران‌خودرو و سایپا فعلا امکان‌پذیر نیست

عبده تبریزی:

کلید حمایت از بازارسرمایه تحلیل است

۱۶:۱۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۱کد خبر: 34424
ایستانیوز: عبده تبریزی عضو شورای عالی بورس با اشاره به اهمیت خبر در تحلیل بازار گفت: خبر مهم است، اما نباید کار به جایی برسد که یک خبر مسیر تحلیل را تغییر دهد بلکه باید در تحلیل‌ها، اثر خبرها را لحاظ کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز) ، حسین عبده تبریزی صبح امروز در نوزدهمین صبحانه کاری بازار سرمایه که با موضوع نقش شورای عالی و سازمان بورس در هدایت سیاست های بازار سرمایه برگزار شد، با بیان پیشرفت هایی که در سالهای اخیر در بازار سرمایه صورت گرفته است افزود: بازار سرمایه همچنان جای پیشرفت دارد و باید این موضوع مد نظر قرار گیرد که با تلاش مسیر پس‌اندازها از پس‌اندازهای جاری و کالایی به سمت بازار سرمایه سوق پیدا کرده و لازم است برای حفظ این روند، همچنان از بازار حمایت شود.
وی افزود: کلید حمایت از بازار تحلیل است و باید تحلیل از سوی افراد ذی‌صلاح انجام گیرد و نهادهای مالی لازم است که بازار را تحلیل کنند.
عبده تبریزی با اشاره به اهمیت خبر در تحلیل بازار گفت: خبر مهم است، اما نباید کار به جایی برسد که یک خبر مسیر تحلیل را تغییر دهد بلکه باید در تحلیل‌ها، اثرخبرها را لحاظ کرد.
عضو شورای عالی بورس تأکید کرد: اگر مبنای تغییر و تحولات بازار اخبار باشد کار به جایی می‌رسد که افرادی اخبار منفی ایجاد می‌کنند و بازار را با شایعه به سمت اهداف خود سوق می‌دهند.
در ادامه این نشست، دبیر کل کانون کارگزاران به نقش کانون‌ها و نهادهای سرمایه‌گذاری در سیاستگذاری‌های کلان بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: نقش شورا و سازمان تدوین سیاست‌گذاری بدون ورود به اجراست، اما این سیاست‌گذاری‌ها باید با بدنه بازار در ارتباط باشد و متناسب با بازار سیاست‌ها تدوین شود.
روح الله میرصانعی درباره چگونگی اجرایی شدن ارتباط شورا و سازمان با بدنه بازار اظهار داشت: تشکیل نهادهای خود انتظام ، بهترین راهکار برای ارتباط هماهنگ و همسو با مقام ناظر است.
وی افزود: نمایندگان کانون های خود انتظار با طرح دغدغه ها و مشکلات علاوه بر اینکه کمک اساسی به مقام ناظر برای تدوین سیاست گذاری می کنند با تفویض اختیارات مقام ناظر، قدرت لازم برای اثر بخشی در بازار را پیدا می کنند.
حسین خزل خرازی مدیر عامل سابق کارگزاری بانک آینده نیز به ضرورت استقلال شورای عالی بورس اشاره کرد و گفت: استقلال شورای عالی بورس به گونه ای که دبیرخانه و بودجه مستقل از سازمان بورس داشته باشد، می تواند عملکرد این نهاد ناظر را بهتر و مؤثرتر کند.
این کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد: مجموعه فعالان بازار تمایل دارند ارتباط سیستماتیک با شورا داشته باشند اما در ساختار فعلی این امکان نیست و به نظر می‌رسد بهتر است یک کمیته‌ای مستقل و علمی از همه صاحب نظران و اساتید برای بازنگری قانون بازار سرمایه تشکیل شود.
حقیقی مهماندار نماینده کانون‌ها در شورای عالی بورس نیز در تأیید سخنان خرازی به ضرروت ارتباط مؤثرتر و کارآمدتر کانون‌ها با شورا پرداخت و گفت: نباید سیاست‌ها در پشت درهای بسته تدوین شود بلکه باید با حضور نمایندگان کانون ها، فرصت طرح مشکلات و دغدغه برای بدنه بازار فراهم شود.
وی تصریح کرد: نباید سیاست‌ها و دستورالعمل‌ها ابلاغ شود و بعد از ابلاغ به دنبال رفع اشکالات برآمد بلکه باید در بدنه بازار این مشکلات مطرح شود و بعد از حل آن، دستورالعمل‌ها ابلاغ شود تا در اجرا شاهد مشکل کمتری در بازار باشیم.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *