RSS
امروز چهارشنبه ، ۳ بهمن ۱۳۹۷
آخرین اخبار

کاهش چشمگیر نسبت خسارت بیمه‌ های حوادث کوثر

افزایش تراکنش‌های اینترنتی بانک صادرات

نرخ تورم تولیدکننده خدماتی ۸.۸ درصد افزایش یافت

واگذاری سهام چهار انبار، یک سردخانه و یک سیلوی دولتی با مذاکره

واردات بدون انتقال ارز منتفی شد

پرداخت سه هزارو۶۰۸ میلیاردریال تسهیلات قرض‌الحسنه دربانک کارگشایی

اثر غیرمستقیم بخشنامه جدید بانک مرکزی در حذف حساب‌های پشتیبان

نوسانات جزئی نرخ ارز

نرخ سکه به ۴ میلیون و ۹۰ هزار تومان رسید

فردمحور کردن بیمه شخص ثالث نیازمند توجه همه جانبه به مزایا و معایب آن است

واریز عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن

صندوق با درآمد ثابت پیروز رقابت با سپرده بانکی

نحوه انجام قرارداد سلف موازی در بورس کالا

ارزش بازار "سفارس" افزایش یافت

"وسبحان" خریدار و فروشنده بود

احتمال پنج عرضه اولیه در بورس تهران

زیان ۴۶ریالی سیمان تهران برای هر سهم

"والبر" ۷۰۱ میلیارد ریال سود واگذاری کسب کرد

"وغدیر" تنها فروشنده بود

«مهرام» سود ۵۳۶ ریالی را پوشش داد

مشاوران سازمان تامین اجتماعی از ۳۰ به ۹ نفر کاهش یافت

بانک سامان، خدمات شعبه‌ای را تلفنی ارایه می‌دهد

ضریب نفوذ بازار سرمایه افزایشی است

زیان ۵۹۶۸ریالی هر سهم بانک دی

افزایش سرمایه بانک‌ها در دستور کار شورای سران قوا

عبده تبریزی:

کلید حمایت از بازارسرمایه تحلیل است

۱۶:۱۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۱کد خبر: 34424
ایستانیوز: عبده تبریزی عضو شورای عالی بورس با اشاره به اهمیت خبر در تحلیل بازار گفت: خبر مهم است، اما نباید کار به جایی برسد که یک خبر مسیر تحلیل را تغییر دهد بلکه باید در تحلیل‌ها، اثر خبرها را لحاظ کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز) ، حسین عبده تبریزی صبح امروز در نوزدهمین صبحانه کاری بازار سرمایه که با موضوع نقش شورای عالی و سازمان بورس در هدایت سیاست های بازار سرمایه برگزار شد، با بیان پیشرفت هایی که در سالهای اخیر در بازار سرمایه صورت گرفته است افزود: بازار سرمایه همچنان جای پیشرفت دارد و باید این موضوع مد نظر قرار گیرد که با تلاش مسیر پس‌اندازها از پس‌اندازهای جاری و کالایی به سمت بازار سرمایه سوق پیدا کرده و لازم است برای حفظ این روند، همچنان از بازار حمایت شود.
وی افزود: کلید حمایت از بازار تحلیل است و باید تحلیل از سوی افراد ذی‌صلاح انجام گیرد و نهادهای مالی لازم است که بازار را تحلیل کنند.
عبده تبریزی با اشاره به اهمیت خبر در تحلیل بازار گفت: خبر مهم است، اما نباید کار به جایی برسد که یک خبر مسیر تحلیل را تغییر دهد بلکه باید در تحلیل‌ها، اثرخبرها را لحاظ کرد.
عضو شورای عالی بورس تأکید کرد: اگر مبنای تغییر و تحولات بازار اخبار باشد کار به جایی می‌رسد که افرادی اخبار منفی ایجاد می‌کنند و بازار را با شایعه به سمت اهداف خود سوق می‌دهند.
در ادامه این نشست، دبیر کل کانون کارگزاران به نقش کانون‌ها و نهادهای سرمایه‌گذاری در سیاستگذاری‌های کلان بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: نقش شورا و سازمان تدوین سیاست‌گذاری بدون ورود به اجراست، اما این سیاست‌گذاری‌ها باید با بدنه بازار در ارتباط باشد و متناسب با بازار سیاست‌ها تدوین شود.
روح الله میرصانعی درباره چگونگی اجرایی شدن ارتباط شورا و سازمان با بدنه بازار اظهار داشت: تشکیل نهادهای خود انتظام ، بهترین راهکار برای ارتباط هماهنگ و همسو با مقام ناظر است.
وی افزود: نمایندگان کانون های خود انتظار با طرح دغدغه ها و مشکلات علاوه بر اینکه کمک اساسی به مقام ناظر برای تدوین سیاست گذاری می کنند با تفویض اختیارات مقام ناظر، قدرت لازم برای اثر بخشی در بازار را پیدا می کنند.
حسین خزل خرازی مدیر عامل سابق کارگزاری بانک آینده نیز به ضرورت استقلال شورای عالی بورس اشاره کرد و گفت: استقلال شورای عالی بورس به گونه ای که دبیرخانه و بودجه مستقل از سازمان بورس داشته باشد، می تواند عملکرد این نهاد ناظر را بهتر و مؤثرتر کند.
این کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد: مجموعه فعالان بازار تمایل دارند ارتباط سیستماتیک با شورا داشته باشند اما در ساختار فعلی این امکان نیست و به نظر می‌رسد بهتر است یک کمیته‌ای مستقل و علمی از همه صاحب نظران و اساتید برای بازنگری قانون بازار سرمایه تشکیل شود.
حقیقی مهماندار نماینده کانون‌ها در شورای عالی بورس نیز در تأیید سخنان خرازی به ضرروت ارتباط مؤثرتر و کارآمدتر کانون‌ها با شورا پرداخت و گفت: نباید سیاست‌ها در پشت درهای بسته تدوین شود بلکه باید با حضور نمایندگان کانون ها، فرصت طرح مشکلات و دغدغه برای بدنه بازار فراهم شود.
وی تصریح کرد: نباید سیاست‌ها و دستورالعمل‌ها ابلاغ شود و بعد از ابلاغ به دنبال رفع اشکالات برآمد بلکه باید در بدنه بازار این مشکلات مطرح شود و بعد از حل آن، دستورالعمل‌ها ابلاغ شود تا در اجرا شاهد مشکل کمتری در بازار باشیم.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *