RSS
امروز دوشنبه ، ۲ مهر ۱۳۹۷
آخرین اخبار

زنگ مِهر اُمید و آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس «اُمید آینده»، نواخته شد

بخشنامه بیمه شاغلین در کسب و کارهای فضای مجازی صادر شد

بیمه سامان تجارب ارزشمندی را در همکاری با نخبگان کارآفرین بدست آورده است

گشایش اعتبار اسنادی داخلی در بانک‌پاسارگاد

پست بانک ایران ۶۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زا در روستاها پرداخت کرده است

طرح همیاران مهر ایران آینده نگری در کمک به نیازمندان است

شریعتمداری استعفا داد

زمینه‌های تقویت بانک‌های تخصصی- توسعه ای

امکان دسترسی به اطلاعات بانکی مودیان

موسسه ملل به تاپ پیوست

دلار بر واردات "کارت هدیه" هم تاثیر گذاشت!

برای رسیدن به موفقیت از «پایان» آغاز کنید

خطای دوباره بانک ها در افزایش نرخ سود تکرار نشود

سامانه مکاتبات اداری کاسپین با بانک مرکزی راه اندازی شد

پیش‌بینی همتی در مورد کاهش قیمت ارز

دفتر پرداخت الکترونیک سامان کیش تغییر کرد

قدردانی بانک سینا ازهموطنان

رشد سه برابری پرتفوی بیمه دانا طی پنج سال

رشد ۴۵۳۳واحدی شاخص بورس

طرح استیضاح آخوندی با ۵۰ امضا به هیات رییسه مجلس رفت

سازمان بورس عضو انجمن بین المللی روابط عمومی شد

حضور رئیس هیات مدیره بانک سرمایه در آیین بازگشایی مدارس

اعلام ساعت کار شعب و ستاد بانک سرمایه در نیمه دوم سال ۹۷

پیام مدیرعامل بانک سرمایه برای آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس

تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی افزایش یافت

سرپیچی یک نهاد رسمی از اجرای یک مصوبه دولتی

گمرک همچنان از صادرکنندکان تعهدنامه ارزی می‌خواهد

۱۰:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۹کد خبر: 34099
ایستانیوز: علی‌رغم مطرح شدن موضوع اخذ تعهدنامه ارزی در شورای عالی صادرات و تصمیم‌گیری قطعی درباره اجرایی شدن مصوبه دولت مبنی بر عدم اخذ تعهدنامه ارزی از صادرکنندگان، گمرگ کماکان از صادرکنندگان تعهدنامه ارزی دریافت می‌کند.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز) ، از حدود چهار ماه پیش موضوع لغو مصوبه "اخذ تعهدنامه ارزی" از صادرکنندگان مطرح بوده ولی اجرایی نشدن این مصوبه باعث حیرت خود مسوولان دولتی هم شده‌ است. به طوری‌ که در جلسه شورای عالی صادرات وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر امور اقتصاد و دارایی از طولانی شدن فاصله تصویب تا اجرای این مصوبه ابراز تعجب کرده‌اند.
غلامحسین شافعی، رییس اتاق بازرگانی ایران در همین زمینه به خبرنگار ایسنا گفت: براساس نتایج این جلسه مقرر شد از زمانی که یک مصوبه در رسانه‌های کشور اعلام می‌شود لازم‌الاجرا شده و تمام دستگاه‌ها زمانی که تصویب یک مصوبه را در رسانه‌ها مشاهده کردند آن را اجرایی کنند. این‌که این مصوبه هنوز اجرایی نشده باعث تعجب اعضای جلسه شورای عالی صادرات شده بود.
وی ادامه داد: وزیران صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصاد و دارایی خواستار منعکس‌شدن ابلاغ این مصوبات در سازمان‌هایی که هنوز آن را اجرایی نمی‌کنند شدند. در جلسه اخیر شورای عالی صادرات نیز که رییس کل گمرک حضور داشت موضوع اخذ تعهدنامه ارزی از صادر‌کنندگان در گمرکها مطرح و براساس تصمیماتی که در جلسه شورای عالی صادرات گرفته شد این موضوع به زودی حل می‌شود.
او در پاسخ به این سوال ایسناکه با توجه به جلسه شورای عالی صادرات زمان دقیق اجرایی‌شدن این مصوبه در تمامی سازمان‌ها و گمرک‌ها چه زمانی است بیان کرد: گمرک در جلسه شورای عالی صادرات مدعی بود که نامه عدم اخذ تعهدنامه ارزی هنوز به دست گمرک نرسیده است که وزیر صنعت، معدن و تجارت در همان لحظه نامه این مصوبه را به دست رییس کل گمرک داد.
البته از شواهد این‌طور بر می‌آید که گمرک همچنان پیگیر اخذ تعهدنامه ارزی از صادرکنندگان است.
در همین زمینه محمد لاهوتی، نایب رییس کنفدراسیون صادرات در گفت‌و با ایسنا تاکید کرد که "گمرک همچنان از صادرکنندگان تعهدنامه ارزی دریافت می‌کند."
وی ادامه داد: علی‌رغم نتایج جسله اخیر شورای عالی صادرات همچنان موضوع اخذ تعهدنامه ارزی از صادرکنندگان مطرح است.
لاهوتی با بیان این‌که رییس کل سازمان توسعه تجارت نیز در جلسه اخیر کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران اعلام کرده بود که تعهدنامه ارزی فعلا پا برجاست، گفت: به نظر می‌رسد اجرای این بخش‌نامه در هاله‌ای از ابهام است.
یست‌وششم آبان‌ماه سال گذشته مصوبه لغو معافیت مالیاتی صادرکنندگان، تعهدنامه ارزی و عوارض صادراتی که شبه مصوبه پیمان‌سپاری ارزی بود از سوی دولت یازدهم ابلاغ شد ولی صادرکنندگان این مصوبات را بر خلاف قانون دانسته و نسبت به آن اعتراض کردند. با روی کار آمدن دولت یازدهم معاون اول رییس جمهور، وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر امور اقتصاد و دارایی اعلام کردند که در مورد غیر قانونی بودن این مصوبات با صادرکنندگان هم عقیده هستند و آنها را بر خلاف قانون می‌دانند. ولی علی‌رغم این‌که وعده لغو این مصوبات در روز ملی صادرات داده شد، اجرایی شدن لغو آن در دولت به درازا کشیده و حتی خود مسوولان دولتی نیز از زمان‌بر شدن آن ابراز تعجب می‌کنند.


خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *