RSS
امروز سه شنبه ، ۸ آذر ۱۴۰۱
آخرین اخبار

تحقق نیمی از درآمد واگذاری ها

طلب ۳۲۲ هزار میلیاردی بانک مرکزی از دولت و بانک‌ها

سکه گران‌تر می‌شود؟

درآمد ۲۶۰.۰۰۰ میلیارد ریالی بانک صادرات از محل اعطای تسهیلات

رشوه ۵۲ میلیاردی مامور مالیاتی

پشت پرده افزایش قیمت سکه اعلام شد

سهم کمتر از۱۰درصدی سهام در ارزش معاملات بورس

فروش ۱۷ درصد از سهام سرمایه گذاری امید توسط بانک سپه

راه‌اندازی سامانه حقوقی و وصول مطالبات سینا

کشف ۱۱ میلیون دلار تقلبی در تهران

درآمد حق بیمه ناخالص بیمه ما ۱۴۲ درصد جهش کرد

 بیمه آسیا به مناسبت روز بیمه تخفیف می دهد

فریب تبلیغات وام را نخورید!

بازار طلای جهانی سرد شد

امکان راه‌اندازی سه نوع صندوق‌ سرمایه‌گذاری برای بانک‌ها فراهم شد

خروج ۳ میلیون نفر از جمعیت شاغل اقتصاد ایران

تداوم صعود یا اصلاح قیمت سکه؟

نرخ سودهای بی حرکت در بازار بین بانکی

عملکرد فروش هشت ماهه سال ۱۴۰۱ بیمه کوثر بالاتر از کل فروش سال ۱۴۰۰

مدیرعامل بیمه ملت، عضو کمیته انضباطی سندیکای بیمه‌گران شد

وضع منابع ارزی مطلوب است

بخشنامه برنامه هفتم توسعه کشور ابلاغ شد

نرخ تورم برای دهک‌های مختلف اعلام شد

رشد ۲۵ درصدی تامین مالی بخش های مختلف کشور از طریق بازار سرمایه

تمامی محصولات از طریق بورس کالا عرضه شوند

چشم انداز مبهم بورس برای حقیقی ها

۱۴:۲۴ - ۱۴۰۱/۵/۹کد خبر: 338484
ایستانیوز:بازار سهام امروز با فشار بیشتری از سوی فروشندگان حقیقی سهام مواجه بود هرچند که برخی حقوقی‌ها برای حفظ شاخص کل در کانال فعلی همچنان در تکاپو هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، بازار سهام در دومین روز کاری این هفته نیز همچنان با فشار فروشندگان سهام مواجه بود. بازاری که این روزها با وجود ارزندگی سهام اما چشم انداز آن برای معامله گران حقیقی چندان روشن نیست و میل به نگهداری سهام جای خود را به خروج پول و تمرکز در صندوق‌های قابل معامله با درآمد ثابت داده است.
 
حجم و ارزش معاملات امروز نیز نشان داد با وجود هر حمایتی از سوی حقوقی‌ها اما رفتار معامله گران حقیقی حاکی از نگرانی آنها از تصمیم‌های کلان از جمله تغییر نرخ سپرده بانکی و تلاش برای نقد کردن سهام و تمرکز در سایر ابزارها و بازارهای موازی برای کسب سود بدون ریسک دارد.
 
ترس بازار از ریسک‌های بالا در بازار سهام نشانگر اهمیت سیاست گذاری ها و تصمیم‌های کلان داخلی دارد و این در حالی است که می‌توان با ابزارهای مناسب امکان تقویت پیش بینی پذیری بازار سهام و تضمین سودآوری شرکت‌ها در دید بلند مدت را از طریق ابزارهای مختلفی از جمله مشوق‌ها و معافیت‌های مالیاتی افزایش داد.
 
از سویی دیگر با توجه به کارکرد بورس‌های مختلف دنیا و با نگاهی به وضعیت کارمزدها در میان اعضای فدراسیون بورس‌های جهانی، می‌توان انتظار داشت که وقت شناور شدن همه کارمزدهای بازار سرمایه از جمله کارمزد نهاد ناظر و ارکان و توابع آن بدون تعیین سقف و کف ایستا فراهم رسیده است.
 
به گزارش مهر، در پایان معاملات امروز یکشنبه ۹ مرداد ماه ۱۴۰۱ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با کاهش ۱۷ هزار و ۳۵۴ واحدی به یک میلیون و ۴۲۳ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن اما با کاهش ۷.۲۴۱ واحدی عدد ۳۷۹ هزار و ۹۷۵ واحد را به نمایش گذاشت.
 
شاخص بازار اول اما در حالی با ۱۴ هزار و ۸۵۸ واحد کاهش روی رقم یک میلیون و ۶۵ هزار واحد درجا زد که شاخص بازار دوم با ۲۸ هزار و ۴۰۹ واحد کاهش، به عدد ۲میلیون و ۷۹۵ هزار واحد رضایت داد.
 
در بورس تهران امروز ۶ میلیارد و ۱۱۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۳۰۰ هزار و ۸۹۲ نوبت داد و ستد شد که ارزشی بالغ بر ۳ هزار و ۶۰۲ میلیارد تومان را در برداشت.
 
در فرابورس نیز شاخص کل این بازار با ۱۷۸ واحد کاهش به رقم ۱۸ هزار و ۷۰۳ واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری ۲ میلیارد و ۲۶۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیش از ۱۰ هزار و ۳۱ میلیارد تومان معامله شد.
 
اصلی ترین نمادهای تأثیر گذار بر اُفت امروز شاخص کل بورس تهران به ترتیب نمادهای "شفن" با ۲.۵۱۵و احد، "شپنا" با ۷۹۷ واحد و "کگل" با ۷۳۴ واحد کاهش بودند در مقابل اما نمادهای معاملاتی "فولاد" با ۹۹۸ واحد، "امید" با ۱۰۷ واحد و "مبین" با ۶۳ واحد افزایش، بالاترین تأثیر مثبت بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.
 
 

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:بورس، حقیقی ها
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *