RSS
امروز پنج شنبه ، ۷ مهر ۱۴۰۱
آخرین اخبار

قائم مقام رئیس کل بیمه مرکزی منصوب شد

بورس سبزپوش به تعطیلات رفت

واگذاری سهام عدالت به جاماندگان تصویب شد

تورم پولدارها، تورم فقرا

طلا بخریم یا بفروشیم؟

کدام بانک‌ها کارمزد کمتری می‌گیرند؟

ورود قدرتمند بیت کوین به کانال ۲۰۰۰۰ دلاری

فشار قیمت دلار بر طلا ادامه دارد

شرایط پرداخت وام به بازنشستگان اعلام شد

پیش‌بینی رییس اسبق کانون صرافان از دلار

شرایط فروش بیمه به صورت آنلاین

معمای مالیات‌ستانی از حساب‌های بانکی

هنوز هیچ خبری از واردات خودرو نیست

تولید و فروش کدام محصولات زیاد شد؟

صدور مجوز کمیته فقهی برای صندوق وقف پول

آغاز فصل جدید جشنواره «لبخند به زندگی»

آینده بازار سهام مثبت و روشن پیش‌بینی می‌شود

گرفتار قیمت‌گذاری دستوری و تحریم

رکود جهانی قریب ‌الوقوع است؟

معرفی بانکهای متخلف در زمینه نرخ سود سپرده به هیأت انتظامی بانکها

۴ مشکل واگذاری پرسپولیس و استقلال

ثابت جلیسه مدیر روابط عمومی صندوق تامین خسارتهای بدنی شد

بازدهی ۳ تا ۶.۶درصدی صندوق های سهامی و مختلط « تمدن»

ارزش لیر بازهم سقوط کرد

۱۳ نماد فرابورسی مشمول تغییر دامنه نوسان

٣ تصمیم بانکی برای احیای بورس

۱۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۵/۵کد خبر: 338413
ایستانیوز: نشست دیروز رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان بورس، حاوی سه خبر مثبت برای بورس از جمله کاهش نرخ سود بین بانکی، کاهش اختلاف نرخ ارز نیمایی و آزاد و اختصاص خط اعتباری بانک مرکزی برای شرکت های بورسی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، پس از آغاز سقوط بورس از ارتفاع بیش از 2 میلیون واحدی در تابستان سال 99، شاخص بازار سرمایه تا کمتر از یک میلیون و 100 هزار واحد در خرداد سال گذشته عقب نشست، اما هیچ گاه حتی نتوانست از یک میلیون و 600 هزار واحد به طور مطمئن عبور کند و اکنون به میانه کانال یک میلیون و 400 هزار واحد سقوط کرده است.
 
این در حالی است که به طور کلی نرخ ارز در ماه های اخیر به بیش از 30 هزار تومان هم رسیده، تورم عمومی کشور فشار لازم برای رشد قیمت دارایی ها را فراهم کرده و به طور خلاصه نشانه های بنیادین خوبی برای رشد سهام ایجاد شده است. به نوشته خراسان، در میان عواملی که منجر به کم تاثیری شرایط مثبت بر بازار سرمایه شده است، می توان از یک سو به نهادینه شدن ترس در بین سرمایه گذاران اشاره کرد اما از سوی دیگر هم اینک برخی شرایط کلان نیز بر بازار سرمایه اثر منفی گذاشته است.
 
مهم ترین خبری که نشست دیروز صالح آبادی و عشقی داشت این بود که نرخ سود بین بانکی که در روزهای اخیر به ارقام بالای 21 درصد نیز رسیده است، کنترل خواهد شد.
 
صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که تصمیماتی در زمینه کنترل نرخ سود بین بانکی گرفته شده است، اظهار کرد: این اطمینان را به بازار سرمایه می دهم که نرخ سود بین بانکی بالاتر را نخواهد دید و روند کاهشی به زودی آغاز می شود.
 
در این  خصوص سلیمی زاده مدیر روابط عمومی سازمان بورس گفت: برآورد شده است، شرکت‌های بورسی حدود 320 هزار میلیارد تومان سپرده بانکی نزد بانک‌ها گذاشته‌اند و به جای این که این منابع صرف سرمایه‌گذاری و توسعه تولید شود، در بانک‌ها رسوب کرده و سود بانکی دریافت می‌کنند.
 
وی گفت: اگر نرخ بهره بانکی پایین بیاید، این پول‌ها از سپرده‌گذاری خارج و صرف سرمایه‌گذاری و توسعه خطوط تولید می‌شود که این موضوع به نفع تولید و رونق اشتغال است.
 
خبر مثبت دیگری که از نشست فوق گزارش شد، این بود که، اختلاف نرخ ارز نیما و بازار آزاد به مرور کاهش خواهد یافت. این موضوع از آن جایی اهمیت دارد که می تواند موجب رشد درآمدهای ریالی شرکت های صادرات گرا شود. سومین خبر مثبت برای اهالی بازار سرمایه این است که قرار است خط اعتباری بانکی برای شرکت های بورسی در نظر گرفته شود.
 
 
 
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *