RSS
امروز پنج شنبه ، ۷ مهر ۱۴۰۱
آخرین اخبار

قائم مقام رئیس کل بیمه مرکزی منصوب شد

بورس سبزپوش به تعطیلات رفت

واگذاری سهام عدالت به جاماندگان تصویب شد

تورم پولدارها، تورم فقرا

طلا بخریم یا بفروشیم؟

کدام بانک‌ها کارمزد کمتری می‌گیرند؟

ورود قدرتمند بیت کوین به کانال ۲۰۰۰۰ دلاری

فشار قیمت دلار بر طلا ادامه دارد

شرایط پرداخت وام به بازنشستگان اعلام شد

پیش‌بینی رییس اسبق کانون صرافان از دلار

شرایط فروش بیمه به صورت آنلاین

معمای مالیات‌ستانی از حساب‌های بانکی

هنوز هیچ خبری از واردات خودرو نیست

تولید و فروش کدام محصولات زیاد شد؟

صدور مجوز کمیته فقهی برای صندوق وقف پول

آغاز فصل جدید جشنواره «لبخند به زندگی»

آینده بازار سهام مثبت و روشن پیش‌بینی می‌شود

گرفتار قیمت‌گذاری دستوری و تحریم

رکود جهانی قریب ‌الوقوع است؟

معرفی بانکهای متخلف در زمینه نرخ سود سپرده به هیأت انتظامی بانکها

۴ مشکل واگذاری پرسپولیس و استقلال

ثابت جلیسه مدیر روابط عمومی صندوق تامین خسارتهای بدنی شد

بازدهی ۳ تا ۶.۶درصدی صندوق های سهامی و مختلط « تمدن»

ارزش لیر بازهم سقوط کرد

۱۳ نماد فرابورسی مشمول تغییر دامنه نوسان

براساس یک نظرجهانی بین المللی مشخص شد

تورم، بزرگترین نگرانی مردم جهان است

۱۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۴/۱۸کد خبر: 338032
ایستانیوز:با افزایش نگرانی ها در مورد اقتصاد جهانی، نگرانی های کووید ۱۹ کاهش یافته است. نگرانی ها در مورد ویروس برای یازدهمین ماه متوالی کاهش یافته و از ماه می تا ژوئن هم ۴ درصد کم شده است.
به پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،نگرانی درباره تورم برای سومین ماه متوالی در صدر نظرسنجی درباره بزرگترین نگرانی جهانی Ipsos قرار گرفت. همچنین نگرانی درباره تورم برای 11 ماه متوالی افزایش یافته است. مجمع جهانی اقتصاد در گزارشی به بزرگترین نگرانی جهان پرداخته است.
 
37 درصد از مردم در 27 کشور جهان تورم را به عنوان یکی از مهمترین مسایل که امروز کشورشان با آن مواجه است، ذکر کرده اند. این افزایش 3 درصدی نسبت به ماه می را نشان می دهد. نگرانی فزاینده در مورد تورم در طول بحران جهانی هزینه زندگی و تورم فزاینده در بسیاری از اقتصادهای سراسر جهان رخ می دهد.
 

 

 

 

*افزایش تورم بر اقتصاد

نگرانی های اقتصادی سه مورد غالب دارد، دومین نگرانی در سطح جهانی فقر و نابرابری اجتماعی و سومین نگرانی هم بیکاری بوده است.

اکثریت (66 درصد) هم وضعیت اقتصادی کنونی را بد می دانند. با این حال، برخی از کشورها از ماه می در این زمینه خوش بین تر شده اند، از جمله هند، اسپانیا و ایتالیا.

با افزایش نگرانی ها در مورد اقتصاد جهانی، نگرانی های کووید 19 کاهش یافته است. نگرانی ها در مورد ویروس برای یازدهمین ماه متوالی کاهش یافته و از ماه می تا ژوئن هم 4 درصد کم شده است.

در واقع، برای اولین بار از زمانی که این مورد در نظرسنجی ها گنجانده شده است، کووید 19 نگرانی شماره یک در هیچ یک از کشورهای مورد بررسی نیست. اما بیشترین نگرانی از کووید در ژاپن باقی مانده است، جایی که 33 درصد مردم آن یکی از نگرانی اصلی کشورشان را همه گیری می دانند.

 

 

*برای مقابله با تورم چه اقداماتی انجام شده است؟

در سرتاسر جهان، بانک های مرکزی با افزایش نرخ بهره به افزایش تورم واکنش نشان داده اند. دولت ها همچنین با سیاست هایی برای کمک به مردم برای مقابله با افزایش هزینه ها پاسخ داده اند. به عنوان مثال، در ماه مارس، دولت بریتانیا کاهش تعرفه سوخت برای بنزین و گازوئیل را اعلام کرد. در آلمان، دولت اقدامات مختلفی از جمله یارانه سفر قطار و پرداخت یکباره برای کمک به جبران افزایش هزینه های انرژی را اعلام کرده است.

با این حال، همانطور که آخرین نظرسنجی Ipsos نشان می دهد و با وجود تمام این تلاش ها، تورم همچنان یک نگرانی اصلی در سراسر جهان است.

 

 
 برچسب‌ها:تورم
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *