RSS
امروز جمعه ، ۱۸ آذر ۱۴۰۱
آخرین اخبار

با چند کلیک از وب اپلیکیشن بیمه سرمد بیمه‌نامه بخرید

افت سرعت رشد تراکنش های بانکی

تاکتیک‌های رئیس بانک مرکزی برای ساماندهی بازار ارز

سیاست‌های حمایتی بانک مرکزی برای تسهیل تجارت

بورس به کام سهم‌های کوچک

جزییات جدید از واریز مرحله نخست سود سهام عدالت

مذاکرات سازمان بورس با وزارت نفت برای مدیریت محدودیت گاز صنایع

بازدارندگی تخلف یقه‌سفیدان با مصوبه جدید شورای عالی بورس

انتشار اوراق قرض الحسنه برای اولین بار در کشور

عقب نشینی شاخص بورس

حاشیه ها هر روز بزرگتر می شود

حضور فعال بیمه آسیا در بیست و نهمین همایش ملی بیمه و توسعه

واریز سود صندوق اندوخته توسعه صادرات آرمانی

خبر جدید تامین اجتماعی برای بازنشستگان

جزئیات واگذاری خودروسازها از زبان وزیر صمت

بذرپاش به ساختمان دادمان رفت

بررسی آخرین وضعیت رتبه بندی معلمان

فاجعه اقتصادی در آینه آمارهای بانک مرکزی

اتصال سهام عدالت به بازار سرمایه کار درستی نبود

معاملات بازار SME فرابورس تسهیل شد

بانک رفاه، بانک برتر صنعت سلامت‌محور شد

رشد ۷۱ درصدی پرداخت وام ازدواج در موسسه ملل

جلسه مهم معاونان ارزی بانک مرکزی دولت‌های نهم تا سیزدهم

دولت سیاست‌های پولی مناسبی را اتخاذ نکرد

داستان دامنه‌ نوسان در زمانه عشقی

آیا بیت کوین مرده است؟

۱۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۴/۱۳کد خبر: 337958
ایستانیوز:جستجو‌های اخیر اینترنت و گوگل ترند عبارت بیت کوین مرده است به بیشترین حد خود در تمام دوران رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، قیمت بیت کوین در چند وقت اخیر روند نزولی را در پیش گرفته؛ این ارز دیجیتال از زمانی که در محدوده ۶۹ هزار دلار قرار داشت تاکنون که در محدوده ۲۰ هزار دلاری قرار دارد، بیش از ۷۰ درصد از ارزش خود را از دست داده. در تاریخ ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ بیت کوین به محدوده ۱۷ هزار و ۷۰۰ دلار رسید که این محدوده را برای اولین بار در چند سال اخیر لمس کرده بود.
 
برای سرمایه گذاران نظراتی را ارائه دادند؛ Bill Gates به تازگی علیه بیت کوین اظهار کرده، اگر می‌توانست بیت کوین را عرضه می‌کرد. همچنین Peter مدیر عامل Euro Pacific Capital می‌گوید؛ بیت کوین در آینده ممکن است به محدوده ۳ هزار دلاری هم برسد. اگر بیت کوین می‌تواند از ۶۹ هزار دلار با ۷۰درصد ریزش به ۲۱ هزار دلار برسد؛ بنابراین می‌تواند با ۷۰ درصد ریزش دیگر نیز به ۶ هزار دلار برسد. با فروش‌های قدرتمند و با در نظر گرفتن اهرم بسیار زیادی که در معاملات بیت کوین استفاده شده به احتمال بسیار زیاد بیت کوین در محدوده ۳ هزار دلاری می‌ایستد.
 
در جستجو‌های اخیر اینترنت و گوگل ترند عبارت بیت کوین مرده است به بیشترین حد خود در تمام دوران رسیده. هم اکنون حدود ۴۵۲ آگهی بیت کوین مرده است در اخبار ارز‌های دیجیتال و پلتفرم‌های آموزشی وجود دارد که خبر از بی ارزشی رمز ارز بیت کوین در آینده می‌دهند.
 
موضوع دیگری که سرمایه گذاران به آن پرداختند، بحث metrics است. اولین metrics که نشان از ma ۲۰۰ ( میانگین متحرک) هفته دارد. طبق metrics بیت کوین در هفته اخیر ۳ برخورد با این اندیکاتور دارد و آخرین برخورد نیز نشان از ایجاد مقاومت بسیار قدرتمندی داشت. اما در صورتی که از ma هفتگی ۲۰۰ یک مقداری پایین برود، احتمال اینکه مجددا برگردد بسیار زیاد است.
 
Metrix دیگر MVRV است که ارزش بازار به ارزش ارزیابی شده یا ارزش واقعی است. طبق این اندیکاتور وضعیت کنونی بیت کوین برای مدت زمان طولانی نخواهد ماند.
 
براساس گزارش  باشگاه خبرنگاران؛ هم اکنون رمز ارز بیت کوین در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد که باید از اینجا خریداران دست به کار شوند. نسبت mvrv بیت کوین در ۴ سال گذشته یکی در سال ۹۶ و دیگری در اسفند ۹۸ ریزش را نشان می‌دهد. اگر این الگو ادامه پیدا کند، ارزش بیت کوین افت می کند، اما مجددا یک روند افزایشی بعد از آن آغاز خواهد کرد.
 
متخصصان چند مقاومت مهم را در بیت کوین نشان دادند که احتمال برگشت از آن محدوده‌ها وجود دارد، یکی آذر ۹۹ که بیت کوین ناحیه مقاومتی ۲۱ هزار و ۹۰۰ دلاری را داشته قبل از اینکه به ۴۱ هزار دلار برسد؛ و دیگر مقاومت‌ها نیز یکی در محدوده ۱۹ هزار و ۹۰۰ دلار و دیگری ۱۶ هزار و ۵۰۰ دلار است.
 
 » ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *