RSS
امروز دوشنبه ، ۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار

مشاور سرمایه‌گذار آرمان آتی سوم شد

رشد درآمد و افزایش بهره‌وری برای رسیدن به سودآوری پایدار

امکان معامله قرارداد اختیار شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری شاخصی

سرمایه‌گذار حرفه‌ای؛ حلقه گمشده SMEها

دانش بنیان ها در اولویت دریافت خدمات ارزی بانک کارآفرین

مراقب پیامک‌های جعلی مالیاتی باشید

خدمات بیمه ای شرکت بیمه سامان درعراق گسترش می یابد

کارنامه بهاره خودروسازان

دولت با طرح تشکیل وزارت بازرگانی موافقت کرد

دریافت وام فرزندآوری چه مدارکی نیاز دارد؟

قیمت سکه ۱۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان

نرخ تورم دهک‌ها در خردادماه اعلام شد

قدم بزرگ بیمه ملت در بیمه بدنه موتور سیکلت

فرشتگان استقلالی همراه با بیمه تعاون

تعامل حداکثری میان سرمد و بانک صادرات ایران

پرداخت غرامت بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی

شفاف‌سازی بانک دی درباره شایعه اختلاس

اعطای بیش از ۴۱۴ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه فرزند‌آوری از سوی بانک سینا

فصل جدید همکاری اتکایی ایران‌معین و دانشگاه علمی کاربردی سبا کلید خورد

سهم ۲۰ درصدی سفته بازها در گرانی مسکن

کاهش نرخ دلار تا کجا؟

شخصی سازی سرویس در بانکداری ایران زمین

افزایش خدمات فام موسسه اعتباری ملل

آغاز عملیات بازارگردانی بر دو نماد بورسی

نظرسنجی در خصوص ورود خودرو به بورس کالا

سرمایه‌گذاران با بازار پدرکشتگی ندارند

ابوالفضل شهرآبادی - مدیرعامل سبدگردان داریک
۱۴:۴۸ - ۱۴۰۱/۳/۶کد خبر: 336161
ایستانیوز:سرمایه‌گذاران دنبال سود هستند همین بازار که از آن می‌ترسند و نسبت به آن بی‌اطمینان هستند، اگر اطمینان پیدا کنند که بازار سود می‌دهد، همه به بازار باز می‌گردند.
بازار به دلیل ریسک‌های سیستماتیک متعددی که در سال ۱۴۰۰ و بخشی از سال ۱۳۹۹ بر آن حاکم بود، وضعیت مطلوبی نداشت و ضرر زیادی را به سرمایه‌گذاران تحمیل کرد و سرمایه‌گذاران را با یک ترس و عدم اطمینان نسبت به بازار رو به رو کرد. این عدم اطمینان باعث شد که تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران از بازار کوچ کنند.
 
باید این موضوع را متذکر شد که سرمایه‌گذاران با بازار پدرکشتگی ندارند، سرمایه‌گذاران دنبال سود هستند همین بازار که از آن می‌ترسند و نسبت به آن بی‌اطمینان هستند، اگر اطمینان پیدا کنند که بازار سود می‌دهد، همه به بازار باز می‌گردند. به همین جهت در حال حاضر در این یک ماه که بازار مقداری نسبت به قبل بهتر شده و بعضی از سهم‌ها واقعا زیان‌هایشان را تا حد قابل قبولی جبران کرده‌اند، فرصت خوبی ایجاد شده است که عدم اطمینان سرمایه‌گذاران برطرف شود.
 
به نظر می‌رسد با حمایت از بازار، عدم دخالت در بازار توسط نهادهای ناظر و تصمیمات خلق‌الساعه که سال‌های گذشته انجام دادند، با انجام ندادن این کارها می‌توان دوباره سرمایه‌گذاران را به سمت بازار جذب کرد. در روزهای گذشته هم دیدیم که رقم قابل توجهی پول بخش حقیقی در حال ورود به بازار است که اگر یک ماه دیگر بازار خوب بماند، پول‌های جدید زیادی به بازار می‌آید و سرمایه‌گذارانی که الان به بازار بدبین هستند، دوباره با بازار آشتی کرده و بازار وضعیت بهتری پیدا می‌کند و حداقل تا پایان فصل مجامع که تا تیرماه است، می‌توان از بازار حمایت و اعتماد سرمایه‌گذاران را جلب کرد.
 
پس از آن هم اگر بازار با ورود پول مواجه شود و با شیوه‌ای ملایم پیش رود می تواند برای سرمایه‌گذاران جذاب باشد. همچنین نهادهای ناظر باید مراقب باشند تا اشتباهاتی که در سال‌های قبل روی داد، تکرار نشود و سرمایه‌گذاران را به سمت سبدگردان‌ها و صندوق‌ها راهنمایی کنند. سرمایه‌گذاران را باید از سرمایه‌گذاری مستقیم دور کرد. سرمایه‌گذاری مستقیم، آفت بزرگی است که آثار آن را در سال ۹۹ همه دیدند. سبدگردان‌ها و صندوق‌ها حاشیه ایمنی بهتری را برای سرمایه گذاران ایجاد می‌کنند و سرمایه‌گذاری کارشناسی‌تری توسط این نهادها می‌توان ارائه کرد. بهترین کاری که می‌توان کرد، تشویق سرمایه‌گذاران به استفاده از خدمات مشاوران سرمایه‌گذاری، سبدگردان‌ها و استفاده از سرمایه‌گذاری غیر مستقیم است.
 
به نظر می‌رسد باید قانونی را سازمان بورس در بازار سرمایه تصویب کند که سرمایه‌گذارانی که تازه کد سهامداری می‌گیرند تا مدتی اصلا اجازه سرمایه‌گذاری مستقیم نداشته باشند و ملزم شوند به سمت سبدگردان‌ها و صندوق‌ها و مشاوران سرمایه‌گذاری بروند که به نفع خودشان نیز می باشد. زمانی که سرمایه‌گذاران دریابند که سبدگردان‌ها خدمات بهتری ارائه می‌کنند، همان جا می‌مانند و این باعث می‌شود که سرمایه‌گذار همیشه در بازار بماند و نوسانات ورود و خروج سرمایه‌گذار را نداشته باشیم و بازار هم طبیعتا توسعه بیشتری پیدا کند.
 
 برچسب‌ها:سرمایه‌گذاران
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *