RSS
امروز دوشنبه ، ۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار

مشاور سرمایه‌گذار آرمان آتی سوم شد

رشد درآمد و افزایش بهره‌وری برای رسیدن به سودآوری پایدار

امکان معامله قرارداد اختیار شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری شاخصی

سرمایه‌گذار حرفه‌ای؛ حلقه گمشده SMEها

دانش بنیان ها در اولویت دریافت خدمات ارزی بانک کارآفرین

مراقب پیامک‌های جعلی مالیاتی باشید

خدمات بیمه ای شرکت بیمه سامان درعراق گسترش می یابد

کارنامه بهاره خودروسازان

دولت با طرح تشکیل وزارت بازرگانی موافقت کرد

دریافت وام فرزندآوری چه مدارکی نیاز دارد؟

قیمت سکه ۱۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان

نرخ تورم دهک‌ها در خردادماه اعلام شد

قدم بزرگ بیمه ملت در بیمه بدنه موتور سیکلت

فرشتگان استقلالی همراه با بیمه تعاون

تعامل حداکثری میان سرمد و بانک صادرات ایران

پرداخت غرامت بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی

شفاف‌سازی بانک دی درباره شایعه اختلاس

اعطای بیش از ۴۱۴ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه فرزند‌آوری از سوی بانک سینا

فصل جدید همکاری اتکایی ایران‌معین و دانشگاه علمی کاربردی سبا کلید خورد

سهم ۲۰ درصدی سفته بازها در گرانی مسکن

کاهش نرخ دلار تا کجا؟

شخصی سازی سرویس در بانکداری ایران زمین

افزایش خدمات فام موسسه اعتباری ملل

آغاز عملیات بازارگردانی بر دو نماد بورسی

نظرسنجی در خصوص ورود خودرو به بورس کالا

خبرهای جدید از سهام دو باشگاه فوتبالی

۱۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۳/۴کد خبر: 336153
ایستانیوز:سال گذشته پذیره‌نویسی سرخابی‌ها در فرابورس به پایان رسید و قرار بود پس از انجام مراحل، این دو نماد بازگشایی شوند. حال سوال اینجاست که مبلغ حاصل شده از عرضه اولیه صرف تسویه بدهی دو باشگاه می‌شود؟
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،دو باشگاه استقلال و پرسپولیس یا همان سرخابی‌ها سال گذشته در فرابورس پذیره‌نویسی شدند. در مجموع تقریبا ۷۱۰ میلیارد تومان نقدینگی از پذیره‌نویسی جمع شد که ۳۵۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان عاید باشگاه پرسپولیس و ۳۵۹ میلیارد تومان عاید باشگاه استقلال شد.
 
قرار است به همین زودی‌ها نماد این دو باشگاه بازگشایی شود. بر همین اساس علی دولتشاهی، مشاور اقتصادی باشگاه استقلال روز گذشته اعلام کرد که طی همین چند روز نماد استقلال بازگشایی می‌شود. اما همچنان خبری از پرسپولیس نیست.
 
اوایل اردیبهشت ماه بود که سرپرست دفتر شرکت‌ها و آماده‌سازی بنگاه‌های سازمان خصوصی سازی گفت: باشگاه پرسپولیس نامه تایید بانک را به سازمان بورس ارائه داده است. بعد از اینکه مجوز اخذ شود، ثبت انجام می‌شود که یک هفته‌ای زمان می‌برد تا پول قابل برداشت شود. در واقع پول در حساب باشگاه است. اما مجوز افزایش سرمایه باید نزد سازمان ثبت، به ثبت برسد و مجوز سازمان خصوصی‌سازی و سازمان بورس نیز گرفته شود.
 
هنوز زمان رسمی و مشخصی برای بازگشایی نماد سرخابی‌ها اعلام نشده است اما انتظار می‌رود که نیمه دوم خردادماه حداقل یکی از دو نماد بازگشایی شود.
 
پول پذیره‌نویسی سرخابی‌ها چه می‌شود؟
 
حسین قربانزاده، رئیس سازمان خصوصی سازی درخصوص تسویه بدهی‌ سرخابی‌ها می‌گوید: درصدی از منابع برای تسویه بدهی‌هایی است که دو باشگاه کاملا با جزئیات گزارش دادند که کدام یک از این بدهی‌ها معوق است و کدام یک از آن‌ها اگر در آینده پرداخت نشود باعث افزایش بدهی و تعهد دو باشگاه می‌شود.
 
وی ادامه می‌دهد: طبق گزارش کامل، جزئیات مواردی مانند بدهی‌های مربوط به بازیکن، اشخاص متعدی به صورت شخصی، بدهی‌های مالیاتی و تامین اجتماعی دو باشگاه در جلسات قبلی ارائه شد. بر همین اساس درصدی از منابع به این موضوع اختصاص پیدا می‌کند. درصدی از این منابع به بازارگردانی سهام آن‌ها در فرابورس اختصاص پیدا می‌کند و بخش اعظم این منابع به سرمایه‌گذاری اختصاص پیدا خواهد کرد.
 
به گزارش تجارت نیوز ،با وجود این اظهارات به نظر می‌رسد که بخش عمده‌ای از نقدینگی حاصل از پذیره‌نویسی سرخابی‌ها صرف تسویه بدهی‌ها می‌شود. در نهایت مبلغ چندانی برای توسعه و رشد سودآوری این باشگاه‌ها باقی نمی‌ماند.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *