RSS
امروز یکشنبه ، ۵ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار

رکورد نرخ بهره بین بانکی در سال ۱۴۰۱ شکسته شد

جزئیات افزایش نرخ سود تسهیلات مسکن مهر

بورسی‌ها خرداد را چگونه سپری کردند؟

معرفی ۱۰ شاخص برتر بورس‌های مطرح دنیا

تاریخ انقضای اعتبار گواهی سپرده برنج اعلام شد

اعلام اسامی ۱۳ نماد مشمول تغییر دامنه نوسان

چرا بورسی‌ها نباید از افزایش نرخ بهره بین بانکی نگران شوند؟

۲۶۰۰ هشدار نظارتی بورس در مورد حذف نامتعارف سفارش

پیش‌بینی آینده سهام

پرداخت سودهای رسوبی روی غلطک

سیگنال منفی به بورس

خبر مهم درباره پرداخت وام به بازنشستگان

تحلیلی از ۲۹ بانک بورسی و دولتی

خودروسازان در لبه پرتگاه ورشکستگی

فهمی:خدمات غیرحضوری با نگاه جامع‌نگر گسترش می یابد

چشم انداز بازار سرمایه کدام سمتی است؟

رکوردهای تاریخی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بورس کالا

تقسیم ۲۲۰ ریال سود به ازای هر سهم در مجمع شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری کوثر بهمن

بانک سپه در زیست بوم جدید آماده خدمت است

نخستین جشنواره ملی قرض‌الحسنه آغاز شد

تولید بیش از ۱۸میلیون و ۴۰۰هزار تن محصولات فولادی در چادرملو

عرضه صکوک اجاره صنایع سلولزی ماریناسان

جایگزین دلفراز در بیمه ملت انتخاب شد

سهم بیمه رازی از خسارت حادثه قطار مسافربری مشهد به یزد

مالیات بر عایدی سرمایه مانع سفته بازی می‌شود

کاهش ۱۵۲۷ واحد شاخص بورس تهران

۱۴:۱۰ - ۱۴۰۱/۳/۳کد خبر: 336130
ایستانیوز:شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش ۱۵۲۷ واحد نسبت به روز گذشته همراه شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، بورس اوراق بهادار تهران مانند روز گذشته که روند منفی داشت، امروز هم یک روند کاهشی داشت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با کاهش 1527 واحد به رقم یک میلیون و 555 هزار 682 واحد رسید.
 
همچنین شاخص کل با معیار هموزن امروز با کاهش 1544 واحد به رقم 431 هزار و 228 واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران که ناشی از ارزش شرکت‌های حاضر در بورس است به بیش از 6 میلیون و 170 میلیارد تومان رسید.
 
معامله گران امروز بیش از 7.64 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 489 هزار فقره معامله و به ارزش 4417 میلیارد تومان داد و ستد کردند. امروز همه شاخص‌های بورس قرمز بودند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 1 دهم درصد رشد کردند، این دو شاخص با معیار هموزن 36 صدم درصد کاهش یافت.
 
شاخص آزاد شناور 15 صدم درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس 15 صدم درصد افت کرد و شاخص بازار دوم بورس که معاملات بلوکی در آن انجام می‌شود 4 صدم درصد کاهش یافت.
 
امروز گروه مپنا، نمادهای کشتیرانی جمهوری اسلامی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، بیشترین اثر افزایشی بر شاخص بورس را داشتند و نمادهای فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خراسان، فولاد خوزستان و ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ بیشترین اثر منفی بر روی شاخص کل را داشته اند.
 
در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با 7 واحد افزایش به رقم 21 هزار و 321 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 180 هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه هم 364 هزار میلیارد تومان شد.
 
امروز نمادهای سرمایه گذاری مالی سپهرصادرات، داروسازی دانا، مدیریت انرژی امید تابان هور و تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر افزایشی بر شاخص فرابورس را‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند و سهم های صنعتی مینو، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و فولاد هرمزگان جنوب بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته است.
 
 با توجه به فصل برگزاری مجامع شرکت‌ها عمده شرکت‌های بورسی و فرابورسی برای عملکرد سال گذشته خود سود شناسایی کرده و بین سهامداران از طریق سجام پرداخت می‌کنند، بنابراین توصیه می‌شود سهامداران خرد تا پایان فصل برگزاری مجامع، سهام خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ نگه دارند.
 
به هر حال سرمایه‌گذاری در بورس یک فرایند بلندمدت است و باید از محل پس‌انداز صورت گیرد و پرتفوی متنوع از سهام شرکت‌های بنیادی و هلدینگ‌ها انتخاب شود که بیشتری بازده و کمترین ریسک متوجه سرمایه‌گذار شود، اما در هر حال ریسک و بازده جزو ذات بازار سرمایه است.
 
 » ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *