RSS
امروز دوشنبه ، ۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار

مشاور سرمایه‌گذار آرمان آتی سوم شد

رشد درآمد و افزایش بهره‌وری برای رسیدن به سودآوری پایدار

امکان معامله قرارداد اختیار شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری شاخصی

سرمایه‌گذار حرفه‌ای؛ حلقه گمشده SMEها

دانش بنیان ها در اولویت دریافت خدمات ارزی بانک کارآفرین

مراقب پیامک‌های جعلی مالیاتی باشید

خدمات بیمه ای شرکت بیمه سامان درعراق گسترش می یابد

کارنامه بهاره خودروسازان

دولت با طرح تشکیل وزارت بازرگانی موافقت کرد

دریافت وام فرزندآوری چه مدارکی نیاز دارد؟

قیمت سکه ۱۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان

نرخ تورم دهک‌ها در خردادماه اعلام شد

قدم بزرگ بیمه ملت در بیمه بدنه موتور سیکلت

فرشتگان استقلالی همراه با بیمه تعاون

تعامل حداکثری میان سرمد و بانک صادرات ایران

پرداخت غرامت بیمه عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه دی

شفاف‌سازی بانک دی درباره شایعه اختلاس

اعطای بیش از ۴۱۴ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه فرزند‌آوری از سوی بانک سینا

فصل جدید همکاری اتکایی ایران‌معین و دانشگاه علمی کاربردی سبا کلید خورد

سهم ۲۰ درصدی سفته بازها در گرانی مسکن

کاهش نرخ دلار تا کجا؟

شخصی سازی سرویس در بانکداری ایران زمین

افزایش خدمات فام موسسه اعتباری ملل

آغاز عملیات بازارگردانی بر دو نماد بورسی

نظرسنجی در خصوص ورود خودرو به بورس کالا

عقب گرد ۲۵هزار واحدی شاخص بورس

۱۷:۲۶ - ۱۴۰۱/۳/۲کد خبر: 336105
ایستانیوز:بازار سهام امروز با تشدید غلبه عرضه بر تقاضای سهام شاهد قرمز پوش شدن نماگر های منتخب خود بود.بازاری سردرگم که از رفتار بازیگران حقوقی تقلید کورکورانه می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، امروز دوشنبه دوم خرداد ماه ۱۴۰۱ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با کاهش ۲۵ هزار واحدی به یک میلیون و ۵۵۷ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن اما با کاهش ۸.۷۳۲ واحدی عدد ۴۳۲ هزار و ۷۷۳ واحد را به نمایش گذاشت.
 
شاخص بازار اول اما در حالی با ۲۳.۹۴۴ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۱۹۷ هزار واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با ۳۲.۹۹۵ واحد کاهش، به عدد ۲ میلیون و ۹۶۰ هزار واحد رضایت داد.
 
در بورس تهران امروز ۱۳ میلیارد و ۷۲۷ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۶۲۷ هزار و ۹۱۶ نوبت داد و ستد شد که ارزشی بالغ بر ۶ هزار و ۴۴۷ میلیارد تومان را در برداشت.
 
در فرابورس نیز شاخص کل این بازار با ۲۴۳ واحد کاهش به رقم ۲۱ هزار و ۳۱۷ واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری ۵ میلیارد و ۳۵۶ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیش از ۱۵۵ هزار و ۶۱۵ میلیارد تومان معامله شد که از این رقم قریب به ۱۵۱ هزار و ۸۰۶ میلیارد تومان ناشی از عملیات بازار باز بانک مرکزی بود.
 
اصلی ترین نمادهای تأثیر گذار بر اُفت امروز شاخص کل بورس تهران به ترتیب نمادهای "کچاد" با ۱۵۲۹ واحد، "شستا" با ۱۰۷۱ واحد و "کگل" با ۱۰۵۸ واحد کاهش بودند در مقابل اما نمادهای معاملاتی "برکت" با ۱۱۴ واحد، "حکشتی" با ۱۰۸ واحد و "سآبیک" با ۴۹ واحد افزایش، بالاترین تأثیر مثبت بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.
 
 امروز بازار سهام شاهد تشدید عرضه سهام در اغلب نمادهای معاملاتی و ریزش بیش از ۱.۵ درصدی اغلب نماگرهای منتخب خود بود.
 
در بازار امروز آنچه بیش از هر عامل مؤثر بر روی اُفت قیمت سهام دیده می‌شود، تبعیت کورکورانه عمده معامله گران از بازیگران اصلی در سهم‌های پر تراکنش بازار است که در فضای ابهام و سردرگمی فعلی تشدید شده است.
 
با وجود غلبه عرضه بر تقاضای سهام اما همچنان بازار گردان‌ها و همچنین صندوق‌های تثبیت و توسعه بازار سرمایه برای حمایت از نماگر بورس در تلاش هستند. هرچند که حجم معاملات در کلیت بازار چنگی به دل نمی‌زند و همچنان اُفت نقدینگی در گردش بازار به خوبی مشهود است.
 
امروز در گروه سیمانی‌ها اما همسو با افزایش نسبی تقاضا برای خرید سیمان در بورس کالا، تک سهم‌های این گروه در کانون توجه بورس بازها بودند.
 
در گروه ساختمانی‌ها، دارو و غذایی و همچنین بیمه‌ای ها نیز تک سهم‌های این گروه محلی برای نوسانگیری معامله گران کوتاه مدت نگر بود.
 
همسو با انتشار گزارش‌های عملکردی سهم‌های شاخص ساز از جمله گروه فلزات اساسی و معدنی‌ها و با پرترافیک شدن فصل مجامع و همچنین ابهام از چشم انداز برخی ریسک‌های سیستماتیک از جمله برجام، به نظر می‌رسد بازار سهام در شرایط حنثی و متعادل فعلی همچنان درجا بزند.برچسب‌ها:شاخص بورس
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *