RSS
امروز دوشنبه ، ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
آخرین اخبار

رکوردزنی نرخ تعداد برگشتی ها در کهگیلویه و بویر احمد!

شکست مرزهای مهم قیمت دلار

پیامدهای تورمی رسوب بالای پول در بانک ها

بیت‌کوین کامبک زد

ماجرای حذف ارز ۲۸۵۰۰ تومانی چیست؟

دومینوی افزایش قیمت دلار به گروه انبوه سازی رسید

پیش‌بینی رییس اتحادیه طلا از قیمت‌ها

موسی رضایی مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره بیمه البرزشد

هیات مدیره جدید بیمه البرز انتخاب شد

ساعت کاری جدید بانک‌ها اعلام شد/ جزییات

​اعلام ساعت کار جدید شعب بانک صادرات ایران

اعلام ساعت کار جدید واحدهای بانک ملی ایران

رونمایی از محصولات نوین بانک صادرات در نمایشگاه صنعت مالی

کاهش قیمت طلای جهانی

صندوق خطرپذیری بورسی راه‌اندازی می‌شود

ساعت معاملات بورس تغییری نمی‌کند

شناسایی ۱۵۰۶ دارایی مازاد دولت برای مولدسازی

«آتی سهام» ابزاری جدید برای کنترل ریسک معاملات

افزایش ۸۶۳۳ واحدی شاخص بورس

نرخ جدید کارمزد خدمات چک اعلام شد

حضور بیمه البرز در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت مالی

نرخ سود بین بانکی کاهشی شد+جدول

قیمت سکه و طلا ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

رونمایی از قرارداد آتی تک سهم برای ۳ نماد

جدیدترین قیمت فلزات اساسی+ جدول

عقب گرد ۲۵هزار واحدی شاخص بورس

۱۷:۲۶ - ۱۴۰۱/۳/۲کد خبر: 336105
ایستانیوز:بازار سهام امروز با تشدید غلبه عرضه بر تقاضای سهام شاهد قرمز پوش شدن نماگر های منتخب خود بود.بازاری سردرگم که از رفتار بازیگران حقوقی تقلید کورکورانه می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، امروز دوشنبه دوم خرداد ماه ۱۴۰۱ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با کاهش ۲۵ هزار واحدی به یک میلیون و ۵۵۷ هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن اما با کاهش ۸.۷۳۲ واحدی عدد ۴۳۲ هزار و ۷۷۳ واحد را به نمایش گذاشت.
 
شاخص بازار اول اما در حالی با ۲۳.۹۴۴ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۱۹۷ هزار واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با ۳۲.۹۹۵ واحد کاهش، به عدد ۲ میلیون و ۹۶۰ هزار واحد رضایت داد.
 
در بورس تهران امروز ۱۳ میلیارد و ۷۲۷ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۶۲۷ هزار و ۹۱۶ نوبت داد و ستد شد که ارزشی بالغ بر ۶ هزار و ۴۴۷ میلیارد تومان را در برداشت.
 
در فرابورس نیز شاخص کل این بازار با ۲۴۳ واحد کاهش به رقم ۲۱ هزار و ۳۱۷ واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری ۵ میلیارد و ۳۵۶ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیش از ۱۵۵ هزار و ۶۱۵ میلیارد تومان معامله شد که از این رقم قریب به ۱۵۱ هزار و ۸۰۶ میلیارد تومان ناشی از عملیات بازار باز بانک مرکزی بود.
 
اصلی ترین نمادهای تأثیر گذار بر اُفت امروز شاخص کل بورس تهران به ترتیب نمادهای "کچاد" با ۱۵۲۹ واحد، "شستا" با ۱۰۷۱ واحد و "کگل" با ۱۰۵۸ واحد کاهش بودند در مقابل اما نمادهای معاملاتی "برکت" با ۱۱۴ واحد، "حکشتی" با ۱۰۸ واحد و "سآبیک" با ۴۹ واحد افزایش، بالاترین تأثیر مثبت بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.
 
 امروز بازار سهام شاهد تشدید عرضه سهام در اغلب نمادهای معاملاتی و ریزش بیش از ۱.۵ درصدی اغلب نماگرهای منتخب خود بود.
 
در بازار امروز آنچه بیش از هر عامل مؤثر بر روی اُفت قیمت سهام دیده می‌شود، تبعیت کورکورانه عمده معامله گران از بازیگران اصلی در سهم‌های پر تراکنش بازار است که در فضای ابهام و سردرگمی فعلی تشدید شده است.
 
با وجود غلبه عرضه بر تقاضای سهام اما همچنان بازار گردان‌ها و همچنین صندوق‌های تثبیت و توسعه بازار سرمایه برای حمایت از نماگر بورس در تلاش هستند. هرچند که حجم معاملات در کلیت بازار چنگی به دل نمی‌زند و همچنان اُفت نقدینگی در گردش بازار به خوبی مشهود است.
 
امروز در گروه سیمانی‌ها اما همسو با افزایش نسبی تقاضا برای خرید سیمان در بورس کالا، تک سهم‌های این گروه در کانون توجه بورس بازها بودند.
 
در گروه ساختمانی‌ها، دارو و غذایی و همچنین بیمه‌ای ها نیز تک سهم‌های این گروه محلی برای نوسانگیری معامله گران کوتاه مدت نگر بود.
 
همسو با انتشار گزارش‌های عملکردی سهم‌های شاخص ساز از جمله گروه فلزات اساسی و معدنی‌ها و با پرترافیک شدن فصل مجامع و همچنین ابهام از چشم انداز برخی ریسک‌های سیستماتیک از جمله برجام، به نظر می‌رسد بازار سهام در شرایط حنثی و متعادل فعلی همچنان درجا بزند.برچسب‌ها:شاخص بورس
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *