RSS
امروز چهارشنبه ، ۴ خرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار

دنیای بانکداری با ورود فین تک ها متحول شده است

خبرهای جدید از سهام دو باشگاه فوتبالی

دلار گوی سبقت را از طلا ربود

کمبود مواد غذایی به کشورهای ثروتمند رسید!

مطالبات معوق شبکه بانکی ایران

افزایش وام پرداختی بانک‌ها در فروردین

دست دولت در جیب بانک‌ها

وام مستمری بگیران افزایش می‌یابد

کدام بانک در پرداخت وام پیشرو است؟

تورم به کدام مناطق بیشتر آسیب می زند؟

شرط کاهش التهاب در بازار خودرو

امسال بازارهای نوظهور با بحران بدهی مواجه می شوند

آمار امیدبخش چک های مبادله شده در اولین ماه سال

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران پیشگام حمایت از صنایع خلاق

خدمات ضمانت‌نامه‌ای بانک سامان به صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی

انعقاد قراردادهای بیمه‌ای ذوب‌آهن اصفهان با بیمه دانا

هوش مصنوعی و بیمه؛ نگاهی به یک رویکرد فناورمحور

سه اتفاق مهم در بازارهای بین بانکی

نحوه بازپرداخت وام ودیعه مسکن چگونه است؟

مراجعه بدهکاران بانکی برای تسویه بدهی

چالش اصلی بیمه ای بیماری های نادر در ایران

بیمه سامان، حامی نمایشگاه صنعت نساجی یزد

آینده نئوبانک ها، ارائه سرویس در شبکه های اجتماعی است

۶۲ شرکت مادرتخصصی دولتی زیان‌ده هستند

امنیت غذایی ایران از لوکزامبوگ بیشتر است

رئیس کل سازمان امور مالیاتی تبیین کرد:

رویکردها و برنامه های نظام مالیاتی در دوره جدید

۱۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۹/۱کد خبر: 329598
ایستانیوز: رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: رعایت حقوق مودیان و عدالت مالیاتی، گسترش پایه های جدید مالیاتی، مبارزه با فرار مالیاتی، ساماندهی معافیت ها و تسریع در وصول مالیات ها، برنامه های مهم و اولویت‎دار نظام مالیاتی در دوره جدید است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) ، دکتر داود منظور با بیان اینکه مبارزه با فرار مالیاتی، در اولویت برنامه های سازمان قرار دارد، گفت: هوشمندسازی نظام مالیاتی و حاکمیت داده ها، گام مهمی در جهت مبارزه با فرار مالیاتی و توسعه ظرفیت های نظام مالیاتی است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: گسترش پایه های جدید یکی دیگر از برنامه های مهم سازمان امور مالیاتی است که در این رابطه، دو پایه جدید مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر مجموع درآمد باید در این دولت اجرا شوند و با اجرای این پایه ها، شاهد افزایش شفافیت اقتصادی، افزایش کارآیی و توانمندی نظام مالیاتی، مبارزه با فرار مالیاتی و نهایتا افزایش درآمدهای مالیاتی خواهیم بود.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، همچنین یکی از مهم‌ترین چالش های نظام مالیاتی کشور را گسترش بی رویه معافیت های مالیاتی عنوان کرد و گفت: متاسفانه حجم معافیت‌های مالیاتی در ایران بسیار بالاست که عمده این معافیت ها اثربخشی لازم را نداشته و حتی در برخی موارد از این معافیت ها سوء استفاده نیز می‌شود. بنابراین یکی از اصلاحات مورد نیاز در نظام مالیاتی حذف معافیت های غیر ضروری است و به طور کلی معافیت مالیاتی باید به صورت موثر و هدفمند به فعالان اقتصادی ارایه شود.
دکتر منظور با ذکر این مطلب که سرعت بخشیدن به رسیدگی ها و تسریع در وصول مالیات ها، باعث افزایش درآمدهای مالیاتی و بهبود کارآیی نظام مالیاتی خواهد شد، گفت: با تمرکز نظام مالیاتی بر وصول معوقات مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی، تامین مالی دولت از طریق درآمدهای پایدار همچون مالیات و اتکای کامل بودجه به درآمدهای مالیاتی به عنوان اصلی ترین سیاست دولت در حوزه اقتصاد، امکانپذیر می گردد.
وی با بیان اینکه باید از تمام ظرفیت ها برای خدمات رسانی هر چه موثرتر و ایجاد رضایتمندی در مودیان بهره برد، گفت: رعایت حقوق مودیان و عدالت مالیاتی، جزو اصول بدیهی نظام مالیاتی است. رعایت احترام و تکریم مودیان، انصاف و عدالت در وصول مالیات، کاهش فرآیند دادرسی مالیاتی و رعایت اخلاق و رفتار حرفه ای، جزو مطالبات و خواسته های اساسی مودیان است و باید بدان توجه شود.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:نظام مالیاتی
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *