RSS
امروز چهارشنبه ، ۴ خرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار

خبرهای جدید از سهام دو باشگاه فوتبالی

دلار گوی سبقت را از طلا ربود

کمبود مواد غذایی به کشورهای ثروتمند رسید!

مطالبات معوق شبکه بانکی ایران

افزایش وام پرداختی بانک‌ها در فروردین

دست دولت در جیب بانک‌ها

وام مستمری بگیران افزایش می‌یابد

کدام بانک در پرداخت وام پیشرو است؟

تورم به کدام مناطق بیشتر آسیب می زند؟

شرط کاهش التهاب در بازار خودرو

امسال بازارهای نوظهور با بحران بدهی مواجه می شوند

آمار امیدبخش چک های مبادله شده در اولین ماه سال

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران پیشگام حمایت از صنایع خلاق

خدمات ضمانت‌نامه‌ای بانک سامان به صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی

انعقاد قراردادهای بیمه‌ای ذوب‌آهن اصفهان با بیمه دانا

هوش مصنوعی و بیمه؛ نگاهی به یک رویکرد فناورمحور

سه اتفاق مهم در بازارهای بین بانکی

نحوه بازپرداخت وام ودیعه مسکن چگونه است؟

مراجعه بدهکاران بانکی برای تسویه بدهی

چالش اصلی بیمه ای بیماری های نادر در ایران

بیمه سامان، حامی نمایشگاه صنعت نساجی یزد

آینده نئوبانک ها، ارائه سرویس در شبکه های اجتماعی است

۶۲ شرکت مادرتخصصی دولتی زیان‌ده هستند

امنیت غذایی ایران از لوکزامبوگ بیشتر است

عقب نشینی از اوج

یک فعال بخش خصوصی تاکید کرد:

تدوین برنامه میان‌مدت مهار تورم

۱۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۵/۱۲کد خبر: 323748
ایستانیوز: یک فعال بخش خصوصی معتقد است: تورم یکی از بزرگترین مشکلات و مسائل کشور به شمار می‌رود و در این زمینه دولت جدید باید برنامه میان مدت مهار تورم تدوین کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه ثبات اقتصاد کلان از طریق به رسمیت شناختن کارکرد اصلی بانک ‌مرکزی یعنی کنترل تورم به عنوان یکی از مهم‌ترین مطالبات بخش خصوصی از دولت جدید مطرح است، اظهارکرد: نرخ بالای تورم در شرایط کنونی اقتصادی ایران، نمی تواند در کوتاه مدت و حتی میان مدت کاهش یابد و اصلاح شود، بلکه نیاز به زمان داشته و همچنین به عوامل متعددی چون وضعیت کلی اقتصاد، بودجه و درآمد مملکت، رکود اقتصادی و ... بستگی دارد.
 
فریال مستوفی در گفت و گو با ایبِنا افزود: حداقل خواسته فعالان اقتصادی از رییس‌جمهور آینده آن است که نسبت به کنترل تورم و پیش‌بینی‌پذیر کردن این شاخص اقداماتی را در دستور کار قرار دهد. از دولت جدید اقتداربخشی و به رسمیت شناختن استقلال بانک‌مرکزی و تدوین برنامه میان‌مدت برای کنترل تورم و همچنین برنامه‌ریزی برای پیش‌بینی‌پذیر کردن تورم را انتظار داریم.
 
وی با تاکید بر اینکه کنترل تورم باید یکی از سرفصل های اصلی در دستور کار دولت جدید باشد، ادامه داد: اقتصاد باید به صورت شفاف برنامه ریزی شود و مورد بازسازی قرار گیرد. علاوه بر این لازم به ذکر است که به دلیل اینکه در سالیان گذشته با رشد اقتصادی منفی روبرو بودیم، حتی برای رسیدن به رشد صفر باید زمان طولانی سپری شود چه برسد به رسیدن به رشد ۸ درصدی پیش بینی شده در برنامه ششم توسعه که در حد شعار است.
 
به گفته رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران، برای بهبود شرایط اقتصادی و کاهش نرخ تورم به عنوان یکی از اصلی ترین شاخص های اقتصادی، نیاز به عزمی جدی و برنامه ریزی اصولی و کارشناسی شده است. متاسفانه تورم یکی از بزرگترین مشکلات و مسایل کشور به شمار می رود و این در حالی است که در سایر کشورهای کمتر توسعه‌یافته جهان میزان تورم حدود ۵ درصد است، اما در کشور ما تورم تصاعدی با این شتاب بالا آسیب شدیدی به اقتصاد و همچنین قدرت خرید مردم زده است.
 
مستوفی با تاکید بر اینکه باید بتوانیم جذب سرمایه‌گذاری کنیم، تصریح کرد: با این اقدام و همچنین افزایش تولید می‌توان به اقتصاد کشور و کاهش تورم کمک قابل توجهی کرد. ضمن اینکه این مهم به صرف مذاکرات محقق نمی شود، بلکه نیاز به ایجاد اعتماد و امنیت سرمایه‌گذاری است.
 برچسب‌ها:مهار تورم
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *