RSS
امروز چهارشنبه ، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
آخرین اخبار

ترس دلار از طالب و تحریم

کدام بازار صدرنشین سرمایه گذاری بوده است؟

تنش آبی بدتر می‌شود

سقف این وام به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافت

رشد ۱۴۰۰ واحدی بورس تهران

توضیح بانک مرکزی درباره محدودیت در تعداد تراکنش های کارت به کارت

راه اندازی وب سرویس صدور بیمه نامه شخص ثالث

معرفی خدمات بانک سامان در نمایشگاه شیرینی و شکلات

مدرسه "کارآفرین" استان کرمانشاه افتتاح شد

نرخ سود وام مسکن چقدر است؟

کاهش قیمت رسمی ۱۸ ارز

بورس تا پایان سال چقدر سود خواهد داد؟

اعضای کمیته تعیین مدیران عامل بانک ها منصوب شدند

نرخ سود وام مسکن چقدر است؟

امکان دریافت خدمت واریز شناسه‌دار از طریق خودپردازها

دلار در صدر بازارهای سرمایه‌گذاری

جزییات اعمال محدودیت در تعداد تراکنش‌های کارت‌به‌کارت

منع سازمان تعزیرات حکومتی از دخالت در دعاوی بیمه‌ ای

جزییات بسته خدمات بیمه ایران به زائران اربعین حسینی

کار جهادی، راهگشای مشکلات اقتصادی است

نقش هوش مصنوعی در پیشبرد اهداف صنعت بیمه

گمرک قرارداد بیمه ای خود را با بیمه آسیا تمدید کرد

تسهیلات اشتغالزایی خانگی مددجویان افزایش یافت

فروش آنلاین بیمه شخص واحد بیمه دی

مدیرعامل بانک رفاه کارگران مورد تقدیر قرار گرفت

قیمت خانه در هر منطقه تهران چند؟

۱۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۴/۷کد خبر: ۳۲۰۷۱۵
ایستانیوز:درحالیکه تازه‌ترین آمار بانک مرکزی حکایت از افزایش قیمت و تعداد معاملات مسکن در سومین ماه سالجاری دارد، بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیشترین و کمترین متوسط قیمت هر متر خانه متعلق به مناطق ۱و ۱۸ بوده است که مناطق ۵ و ۱۹ نیز به ترتیب بیشترین و کمترین تعداد معاملات در این ماه را داشته‌اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، اعداد و ارقام از قیمت و تعداد معاملات خانه در تهران طی سومین ماه سالجاری حاکی از آن است که بازار مسکن از رکود خارج شده است. 
 
به گونه‌ای متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در شهر تهران طی خرداد ماه به ۲۹ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان رسیده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه در سال قبل به ترتیب ۳ و ۵۶.۶ درصد افزایش یافته است.
 
همچنین، تعداد معاملات انجام شده در این ماه معادل ۵.۱ هزار فقره بوده که در مقایسه با ماه قبل ۲۹.۶ افزایش داشته است. 
 
در این بین، بررسی جزئیات متوسط قیمت هر متر خانه و تعداد معاملات انجام شده در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران نشان می‌دهد که بیشترین قیمت هر متر خانه ۶۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با ۱۲ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است که هر یک از آنها با افزایش ۶۰.۹ درصدی در منطقه یک و ۴۱.۹ درصدی در منطقه ۱۸ مواجه شده‌اند. 
 
همچنین، در سومین ماه سال در مناطق ۱ و ۱۸ تهران به ترتیب معادل ۲۵۹ و ۱۳۲ فقره خانه معامله شده است. 
 
از سوی دیگر، متوسط قیمت هر متر خانه در مناطق ۲، ۳، ۴ و ۵ تهران به ترتیب معادل ۴۵ میلیون و ۲۷۶ هزار و ۶۰۰ تومان، ۵۸ میلیون و ۳۶ هزار و ۱۰۰ تومان، ۲۹ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۴۰۰ تومان و ۳۷ میلیون و ۱۹۸ هزار و ۳۰۰ تومان است.
 
تعداد معاملات انجام شده در هر یک از مناطق بالا نیز به ترتیب معادل ۴۰۴، ۱۷۲، ۴۱۳ و ۷۰۸ فقره است.
 
همچنین، در مناطق ۶، ۷، ۸ و ۹ تهران نیز هر متر خانه به ترتیب معادل ۴۲ میلیون و ۲۴۰ هزار و ۲۰۰ تومان، ۲۸ میلیون و ۵۵۸ هزار و ۱۰۰ تومان، ۲۷ میلیون و ۸۹۵ هزار و ۵۰۰ تومان و ۲۰ میلیون و ۴۱۱ هزار تومان معامله می‌شود که در هر یک از این مناطق طی سومین ماه سال به میزان ۱۶۸، ۳۲۹، ۲۷۳ و ۹۵ فقره خانه معامله شده است.
 
علاوه براین، هر متر خانه در مناطق ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۳ شهر تهران به قیمت ۱۹ میلیون و ۹۰۶ هزار و ۶۰۰ تومان، ۲۱ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۲۰۰ تومان، ۱۸ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۲۰۰ تومان و ۲۶ میلیون و ۲۷۶ هزار و ۸۰۰ تومان فروخته شده که در هر یک از آن‌ها به تعداد ۴۹۸، ۲۰۸، ۱۴۵ و ۱۶۶ فقره خانه معامله شده است.
 
طبق اعلام بانک مرکزی، در خردادماه سالجاری متوسط قیمت هر متر مسکن در مناطق ۱۴، ۱۵، ۱۶ و ۱۷ تهران به ترتیب معادل ۲۱ میلیون و ۵۵۵ هزار و ۶۰۰ تومان، ۱۶ میلیون و ۲۶۴ هزار و ۵۰۰ تومان، ۱۵ میلیون و ۸۴۰ هزار و ۱۰۰ تومان، ۱۵ میلیون و ۷۳۵ هزار و ۴۰۰ تومان بوده که در این مدت در هر یک از این مناطق ۲۸۴، ۳۰۰، ۱۱۵ و ۱۳۶ فقره خانه معامله شده است.
 
از سوی دیگر، طی سومین ماه سالجاری در مناطق ۱۹، ۲۰، ۲۱ و ۲۲ تهران قیمت هر متر خانه به ترتیب به ۱۶ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۸۰۰ تومان، ۱۵ میلیون و ۴۴۲ هزار و ۸۰۰ تومان، ۲۲ میلیون و ۱۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان، ۲۳ میلیون و ۵۳ هزار و ۷۰۰ تومان رسیده که در هر یک از این مناطق نیز ۴۴، ۸۵، ۹۸ و ۷۰ فقره مسکن معامله شده است. 
 

 

 

 
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *