RSS
امروز دوشنبه ، ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
آخرین اخبار

رکوردزنی نرخ تعداد برگشتی ها در کهگیلویه و بویر احمد!

شکست مرزهای مهم قیمت دلار

پیامدهای تورمی رسوب بالای پول در بانک ها

بیت‌کوین کامبک زد

ماجرای حذف ارز ۲۸۵۰۰ تومانی چیست؟

دومینوی افزایش قیمت دلار به گروه انبوه سازی رسید

پیش‌بینی رییس اتحادیه طلا از قیمت‌ها

موسی رضایی مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره بیمه البرزشد

هیات مدیره جدید بیمه البرز انتخاب شد

ساعت کاری جدید بانک‌ها اعلام شد/ جزییات

​اعلام ساعت کار جدید شعب بانک صادرات ایران

اعلام ساعت کار جدید واحدهای بانک ملی ایران

رونمایی از محصولات نوین بانک صادرات در نمایشگاه صنعت مالی

کاهش قیمت طلای جهانی

صندوق خطرپذیری بورسی راه‌اندازی می‌شود

ساعت معاملات بورس تغییری نمی‌کند

شناسایی ۱۵۰۶ دارایی مازاد دولت برای مولدسازی

«آتی سهام» ابزاری جدید برای کنترل ریسک معاملات

افزایش ۸۶۳۳ واحدی شاخص بورس

نرخ جدید کارمزد خدمات چک اعلام شد

حضور بیمه البرز در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت مالی

نرخ سود بین بانکی کاهشی شد+جدول

قیمت سکه و طلا ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

رونمایی از قرارداد آتی تک سهم برای ۳ نماد

جدیدترین قیمت فلزات اساسی+ جدول

سود بیمه البرز چگونه ۱۵۴۶ درصد رشد کرد؟

۱۹:۴۴ - ۱۴۰۰/۲/۳کد خبر: 318995
ایستانیوز: سود خالص بیمه البرز در سال گذشته رشدی ۱۵۴۶ درصد رشد کرده و سود خالص هر سهم این شرکت با رشدی ۳۵۶ درصدی با احتساب افزایش سرمایه این شرکت از ۲۵۶ ریال به ۱۱۶۷ ریال رسیده است. حالا باید دید این روند سودسازی از پایداری برخوردار است و استمرار پیدا می‌کند؟
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) ، سرمایه بیمه البرز از ۴ هزار میلیارد ریال در سال ۹۸ با رشدی ۲۶۱ درصد به ۱۴ هزار و ۴۲۴ میلیارد و ۴۲۸ میلیون ریال در پایان سال مالی ۱۳۹۹ رسیده و این شرکت موفق شده در پایان سال گذشته با جهشی ۱۵۴۶ درصدی به رقم ۱۶ هزار و ۸۳۵ میلیارد و ۳۲۴ میلیون ریال رشد کرده است.
 
بر اساس صورت‌های مالی و حساب سود و زیان حسابرسی نشده بیمه البرز حق بیمه صادره این شرکت در سال گذشته ۴۰ درصد رشد داشته و به ۴۳ هزار و ۶۶۰ میلیارد و ۷۲۱ میلیون ریال رسیده و درآمد حق بیمه سهم نگهداری هم با رشدی ۲۶ درصدی بالغ‌بر ۲۹ هزار و ۲۷۷ میلیارد و ۹۴۸ میلیون ریال برآورد شده است.
 
این گزارش نشان از رشد ۱۴ درصدی خسارت بیمه البرز در پایان سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ دارد و نکته مهم در کارنامه بیمه البرز اینکه این شرکت موفق شده زیان ناخالص فعالیت‌های بیمه‌ای قبل از سرمایه‌گذاری از محل ذخایر فنی خود را از رقم ۹ میلیارد و ۸۶۹ میلیون ریال به سود خالص ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد و ۷۴۹ میلیون ریال تغییر دهد.
 
به گزارش دنیای بانک و بیمه، درآمد سرمایه‌گذاری از محل ذخایر فنی بیمه البرز هم در پایان سال مالی گذشته با رشدی ۲۸۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۰ هزار و ۸۱۲ میلیارد و ۹۹۳ میلیون ریال رسیده و سود ناخالص فعالیت‌های بیمه‌ای این شرکت هم جهشی ۵۴۹ درصدی رسیده و بالغ‌بر ۱۸ هزار و ۱۱۴ میلیارد و ۷۴۲ میلیون ریال برآورد شده و هزینه‌های اداری و عمومی شرکت هم با رشدی ۴۰ درصدی به رقم ۳ هزار و ۳۳۷ میلیارد و ۴۹۸ میلیون ریال رسیده است. همچنین سود انباشته بیمه البرز در سال گذشته با رشدی ۱۱۲۵ درصدی نسبت به پایان سال مالی ۹۸ بالغ‌بر ۱۴ هزار و ۷۱۱ میلیارد و ۴۲۶ میلیون ریال اعلام‌شده است.
 
پیش به‌سوی دیجیتالی شدن
 
هیات مدیره بیمه البرز می‌گوید برای تامین منافع ذی‌نفعان ۲ مأموریت ویژه را دنبال می‌کند که شامل نفوذ در بازار از طریق متمایزسازی خدمات با بهبود مسیر تجربه مشتری و همچنین توسعه محصول جدید مبتنی بر بهره‌برداری از فناوری‌های دیجیتالی. می‌شود. همچنین در ارتباط با روند خسارت‌ها و ذخایر فنی هم بیمه البرز اعلام کرده که ذخایر فنی بیمه‌ای شرکت در سال ۱۳۹۹ به مبلغ ۴۶ هزار و ۶۹۲ میلیارد و ۲۴۶ میلیون ریال برآورد شده که نسبت به سال ۹۸ با رشدی معادل ۱۲ هزار و ۲۸ میلیارد و ۴۲۵ میلیون ریال مواجه شده است و ازنظر هیات مدیره بیمه البرز این ذخایر برای پوشش کامل خسارت‌های پرداختی در سال‌های آتی است که بر اساس آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های بیمه مرکزی و شورای عالی بیمه محاسبه‌شده و طبق بررسی‌های انجام‌شده پوشش کامل خسارت‌های احتمالی را خواهد داد.
 
راهبرد البرزی‌ها در سرمایه‌گذاری
 
مدیران بیمه البرز در خصوص اهداف و راهبردهای آینده شرکت در حوزه سرمایه‌گذاری‌ها هم توضیح می‌دهند که پس از آزاد شدن نرخ‌های حق بیمه و حذف نظام تعرفه، رقابت غیر فنی بین بیمه‌گران بازار بیمه کشور سبب کاهش نرخ حق بیمه در بازار بیمه‌ای کشور شد و عملکرد اغلب رشته‌های بیمه‌ای در بازار از نقطه سربه‌سر فراتر رفته و با زیان عملیاتی مواجه است. به همین دلیل بخش عملیات بیمه‌گری به بخش تأمین منابع سرمایه‌گذاری تبدیل‌شده تا اینکه خود بتواند سود عملیاتی را برای شرکت بیمه ایجاد کند و به‌تبع آن بخش سرمایه‌گذاری شرکت در ایجاد سود‌آوری شرکت اهمیت ویژ‌ه‌ای دارد.
 
سیاست بیمه البرز در حوزه سرمایه‌گذاری در سال ۱۳۹۹ شامل ادامه اجرای سرمایه‌گذاری در املاک واجد شرایط بر اساس مصوبه‌های هیأت مدیره توسط مدیریت ساختمان و پشتیبانی شرکت زیر نظر قائم‌مقام مدیرعامل پیگیری و اجرا خواهد شد. افزون بر این انتخاب ترکیب بهینه سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف بانکی، بورسی و غیربورسی هم در اولویت بیمه البرز خواهد بود که بر اساس تصمیم‌های شورای سرمایه‌گذاری و توسط مدیریت سرمایه‌گذاری شرکت زیر نظر قائم‌مقام مدیرعامل پیگیری و اجرا خواهد شد.
 
بیمه البرز اعلام کرده که بخش عمده هزینه‌های عمومی و اداری شامل حقوق و دستمزد کارکنان می‌شود که افزایش آن در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه صورت می‌پذیرد و سایر هزینه‌ها نیز در حد نرخ تورم افزایش می‌یابد که برآورد می‌شود هزینه‌های اداری و عمومی در پایان سال ۱۴۰۰ به ۴ هزار و ۲۹۵ میلیارد و ۳۱۳ میلیون ریال برسد. افزون بر اینکه پیگیری وصول مطالبات شرکت و فروش نقدی بیمه‌نامه‌ها در حد امکان در اولویت‌ها و برنامه‌های بیمه البرز قرار دارد.
 » ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *