RSS
امروز دوشنبه ، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار

بهره‌برداری از پایگاه داده‌های مشتری بیمه کوثر

امکان استعلام خدمات خودرویی با نرم افزار فام موسسه ملل

"ایبیس" هتل برتر سال ۱۳۹۹ انتخاب شد

پرداخت تسهیلات به بخش های مولد توسط بانک سپه

برندگان «همراهی٢» صاپ یک میلیارد ریال جایزه گرفتند

چگونه بفهمیم چقدر بدهی مالیاتی داریم؟

معاملات الگوریتمی آزاد شد

اتباع خارجی بالای ۱۸ سال کارت بانکی می‌گیرند

عملیات بازار باز با هدف ثبات نرخ سود در بازار بین بانکی

جداول قانون بودجه ۱۴۰۰ به دولت ابلاغ شد + سند

قیمت طلای جهانی بالا رفت

دسترسی تمام سهامداران به ۵ مظنه برتر

ریپو ابزاری اطمینان بخش در بازار سرمایه

مشتری مداری از اولویت‌های اصلی ‌بیمه تجارت‌نو

خودروسازان مکلف به عرضه خودرو در بورس کالاشدند

جزییات توافق آزادسازی دلارهای ایران در عراق

روز سیاه رمزارزها

ردپای سیاست‌های پولی در روند منفی بورس

خروج سود سپرده از مدار نرخ‌گذار

ویپاد؛ بانکی تمام دیجیتال

بازار اجاره دستگاه کارتخوان داغ شد

بانک رفاه به بازنشستگان وام مسکن پرداخت می کند

طرح ویژه بانک سامان برای حمایت از صنایع بسته‌بندی کشور

۱۶ نکته مهم درباره کارت اعتباری سهام عدالت

سرنوشت بورس بعد از توافق جدید

راضیه صباغیان تشریح کرد:

جزییات بازنگری حدنصاب سرمایه گذاری صندوق ها

۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۲کد خبر: 317877
ایستانیوز:نهاد ناظر بازار سرمایه با هدف ایجاد نقدشوندگی بیشتر و رونق بازار سهام، همواره تلاش کرده تصمیماتی اتخاذ کند که بر روند بازار تاثیر مثبت داشته باشد و سرمایه­ گذاران اطمینان داشته باشند، سازمان همواره حافظ منافع آنها است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،راضیه صباغیان، مدیر نظارت بر نهاد های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن بیان مطلب فوق و با اشاره به اینکه مدیریت عرضه و تقاضای سهام در بازار به واسطه فعالیت صندوق های سرمایه گذاری از مهمترین مسایل امروز بازار سرمایه است، به سنا گفت: در جلساتی که با حضور ریاست و اعضای محترم هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی برگزار شد، دغدغه ای با موضوع بازنگری حد نصاب سرمایه گذاری در سهام صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت مطرح شد.
 
وی افزود: بر این اساس سازمان بورس و اوراق بهادار با هدف بهبود فرآیند داد و ستد سهام و تسهیل تزریق بخشی از سپرده‌های بانکی به معاملات سهام مقرر کرد، سرمایه گذاری در سهام برای صندوق های سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت مجدداً الزامی شود.
 
مدیر نظارت بر نهاد های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه تصمیماتی از این دست در مقاطع زمانی مختلف و متناسب با مقتضیات بازار سرمایه همواره در دستور کار سازمان بورس قرار دارد، افزود: براساس مصوبه مورخ ۹۹.۱۲.۱۰ هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام با درآمد ثابت، ملزم به سرمایه‌گذاری حداقل ۱۵ و حداکثر۲۵ درصدی از ارزش کل دارایی‌های صندوق در سهام، حق تقدم سهام و قرار داد اختیار معامله سهام پذیرفته شده در بورس تهران یا بازار اول و دوم فرابورس ایران، گواهی سپرده کالایی پذیرفته شده در بورس و واحدهای سرمایه ­گذاری صندوق­ های سرمایه ­گذاری شدند.
 
وی افزود: همچنین برای رعایت الزامات یادشده فرصت یکساله ای به مدیران صندوق ها اعطا شد اما با این حال صندوق ها موظف هستند به منظور رعایت حداقل نصاب مجاز سرمایه­ گذاری در سهام، نسبت به افزایش سرمایه ­گذاری حداقل ۳ درصد از کل دارایی ­های خود در سرفصل یاد شده تا پایان اسفند ماه سال ۱۳۹۹ اقدام کنند.
 
راضیه صباغیان ادامه داد: علاوه براین، حد نصاب حداکثر سرمایه­ گذاری صندوق های یاد شده در اوراق بهادار با در آمد ثابت منتشر شده توسط دولت (با تضمین سازمان برنامه و بودجه) به میزان ۳۰ درصد تعیین شد. بر این اساس سرمایه­ گذاری جدید  صندوق ها در اوراق مزبور باید به نحوی  باشد که حداکثر از ۳۰ درصد دارایی­ های صندوق تجاوز نکند و البته برای فروش اوراق خریداری شده قبلی توسط صندوق ها الزامی وجود ندارد.
 
مدیر نظارت بر نهاد های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار یادآور شد: رعایت الزامات ابلاغی از جمله حد نصاب های موضوع مصوبه اخیر از سوی سازمان بورس رصد و رعایت این مصوبه در زمان بررسی درخواست های تمدید فعالیت و افزایش سقف صندوق های سرمایه گذاری لحاظ می شود.» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *