RSS
امروز دوشنبه ، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار

بهره‌برداری از پایگاه داده‌های مشتری بیمه کوثر

امکان استعلام خدمات خودرویی با نرم افزار فام موسسه ملل

"ایبیس" هتل برتر سال ۱۳۹۹ انتخاب شد

پرداخت تسهیلات به بخش های مولد توسط بانک سپه

برندگان «همراهی٢» صاپ یک میلیارد ریال جایزه گرفتند

چگونه بفهمیم چقدر بدهی مالیاتی داریم؟

معاملات الگوریتمی آزاد شد

اتباع خارجی بالای ۱۸ سال کارت بانکی می‌گیرند

عملیات بازار باز با هدف ثبات نرخ سود در بازار بین بانکی

جداول قانون بودجه ۱۴۰۰ به دولت ابلاغ شد + سند

قیمت طلای جهانی بالا رفت

دسترسی تمام سهامداران به ۵ مظنه برتر

ریپو ابزاری اطمینان بخش در بازار سرمایه

مشتری مداری از اولویت‌های اصلی ‌بیمه تجارت‌نو

خودروسازان مکلف به عرضه خودرو در بورس کالاشدند

جزییات توافق آزادسازی دلارهای ایران در عراق

روز سیاه رمزارزها

ردپای سیاست‌های پولی در روند منفی بورس

خروج سود سپرده از مدار نرخ‌گذار

ویپاد؛ بانکی تمام دیجیتال

بازار اجاره دستگاه کارتخوان داغ شد

بانک رفاه به بازنشستگان وام مسکن پرداخت می کند

طرح ویژه بانک سامان برای حمایت از صنایع بسته‌بندی کشور

۱۶ نکته مهم درباره کارت اعتباری سهام عدالت

سرنوشت بورس بعد از توافق جدید

جزئیات بیمه درمان تکمیلی فرهنگیان

۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۲کد خبر: 317871
ایستانیوز:معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش بخشنامه پوشش درمان تکمیلی فرهنگیان را به همراه فرم‌های مربوط به ثبت‌نام اولیه، انصراف و تغییرات، برای سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به استان‌ها ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، بر اساس این بخشنامه، تمامی همکاران باید با مراجعه به نشانی اینترنتی https: //rasatpa.ir/sso/login?service مطابق با راهنمای پیوست ، نسبت به بررسی پوشش بیمه تکمیلی خود و افراد تحت پوشش اقدام کنند.
 
در صورت صحت مشخصات بیمه شده اصلی و افراد تحت پوشش ، نیاز به انجام تغییرات نیست.
 
این اطلاعیه تاکید دارد که در صورت مغایرت هرکدام از بندهای اطلاعات مندرج در جدول موجود در سامانه رسا با مشخصات بیمه شدگان، ضروریست فایل اکسل پیوست این نامه برای پرسنل اصلی و افراد تحت پوشش، تکمیل و برروی CD تحویل اداره بیمه و درمان شود.
 
همچنین در این اطلاعیه آمده است: تمامی فرهنگیانی که مشمول یکی از بندهای ذیل می شوند:
 
الف) تاکنون تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی نبوده اند.
 
ب) با افزایش و یا کاهش تعداد افراد تحت تکفل و یا وجود مغایرت در اطلاعات بیمه شدگان و اطلاعات مندرج در سامانه رسا، مواجه بوده اند.
 
ج) از سال ۱۳۹۶ به بعد وارد حوزه ستادی شده و از حوزه ستادی حقوق دریافت داشته اند ولی برای انتقال اطلاعات خود و افراد تحت تکلفشان از محل خدمت قبلی به حوزه ستادی ، به اداره بیمه و درمان حوزه ستادی مراجعه ننموده اند.
 
باید اطلاعاتشان را در فایل اکسل(پیوست) تکمیل و برروی یک CDحداکثر تا تاریخ۲۰ اسفند۱۳۹۹ تحویل اداره بیمه و درمان دهند.
 
بر این اساس مبلغ بیمه برای تمامی متقاضیان بیمه تکمیلی به تفکیک نوع پوشش به شرح ذیل است:
 
۱- حق بیمه ماهیانه در طرح "الف" برای هر نفر از کارکنان رسمی، پیمانی، قراردادی و افراد تحت‌تکفل ایشان که توسط متقاضی پرداخت می‌شود مبلغ ۸۵۰۰۰۰ ریال می باشدکه تماماً از حقوق کارمند کسر می شود.
 
 ۲- حق بیمه ماهیانه در طرح "الف" با توجه به خدمات ارائه شده برای والدین و همسر کارکنان مونث که توسط متقاضی پرداخت می شود مبلغ۷۶۰۰۰۰ ریال می باشد که تماماً از حقوق کارمند کسر می شود.
 
۳- حق بیمه ماهیانه در طرح "ب" برای هر نفر از کارکنان رسمی، پیمانی و افراد تحت‌تکفل ایشان که توسط متقاضی پرداخت می‌شود مبلغ ۴۹۵۰۰۰ ریال می باشدکه تماماً از حقوق کارمند کسر می شود.
 
۴- حق بیمه ماهیانه در طرح "ب" برای هر نفر از کارکنان قراردادی و افراد تحت‌تکفل ایشان که توسط متقاضی پرداخت می‌شود مبلغ ۴۹۵۰۰۰ ریال می باشد که تماماً از حقوق کارمند کسر می شود.
 
۵- در طرح "ب" والدین تمامی کارکنان و همسر کارکنان مونث (قرارداد نوع دوم) مطابق با جدول و مفاد شیوه‌نامه پیوست با مبلغ سرانه ۷۶۰۰۰۰ ریال به ازای هر نفر تحت پوشش قرار می‌گیرند.
 
ه) کارکنان سازمان‌های وابسته همچون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، نهضت سوادآموزی، سازمان مشارکت‌های مردمی، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، دانشگاه شهید رجایی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و... همچون سنوات گذشته و به شرط تأمین و پرداخت صد درصد حق بیمه می‌توانند تحت پوشش قرار گیرند.
 
۳-در صورت هرگونه حذف و یا انصراف از پوشش تکمیلی درمان، تکمیل فرم انصراف (پیوست) توسط بیمه شده اصلی و تحویل به ادراه ی بیمه و درمان در موعد مقرر الزامی است.
 
در صورت دریافت هرگونه خسارت و یا خدمات از مراکز طرف قرار داد بیمه گر، ازتاریخ ۲ اسفند۱۳۹۹ به بعد توسط بیمه شده امکان انصراف از پوشش بیمه تکمیلی درمان وجود نخواهد داشت.
 
۴- امکان استفاده از پوشش بیمه تکمیلی به صورت انتخابی برای اعضای خانواده وجود ندارد و در صورت بهره مندی پرسنل اصلی از پوشش بیمه تکمیلی، تمامی اعضای خانواده الزاماً باید تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرند.
 
۵- درصورت انتخاب یکی از پوششهای بیمه ای طرح الف یا طرح ب، توسط بیمه شده اصلی ، تمام افراد تحت تکفل ایشان، هم همان پوشش را خواهند داشت و امکان انتخاب دو طرح مختلف برای پرسنل اصلی و افراد تحت تکفل وجود ندارد.
 
۶- تمامی کارکنان در قرارداد گذشته تحت پوشش بیمه ای طرح ب(صندوقی) می باشند، در صورتیکه پرسنل اصلی تمایل دارد همچنان همان طرح صندوقی برای ایشان اجرا شود کما فی السابق تحت پوشش خواهند بود.
 
در صورتیکه پرسنل اصلی (بیمه شدگان سنوات گذشته) متقاضی تغییر پوشش بیمه ای خود و افراد تحت تکلفشان از طرح ب(طرح جاری) به طرح الف باشند؛ می بایست فرم تقاضای پوشش بیمه تکمیلی طرح بیمه گری(الف)(پیوست) را تکمیل و به اداره ی بیمه و درمان اعلام کنند.
 
۷- مهلت ارسال مدارک حذف و اضافه ی بیمه ی تکمیلی حداکثر تا تاریخ ۲۰ اسفند۱۳۹۹ بوده و بعد از این تاریخ امکان حذف و اضافه و ارسال مدارک، میسر نیست.
 
 
 
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *