RSS
امروز یکشنبه ، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار

انتصاب سرپرست معاونت فنی بیمه البرز

از کارکنان برتر بیمه "ما" تقدیر شد

برنامه ریزی مالی رو یاد بگیر!

انتشار اوراق اجاره سهام زمینه رشد بازار را فراهم می کند

ورود کامل زنجیره فولاد به بورس کالا در حال عملیاتی شدن است

سنگ آهن دانه بندی "چادرملو" در بورس کالا پذیرش شد

بهبود نقدشوندگی بازار سهام

دور جدید صعود طلا در پیش است؟

مجازات جعل چک تضمین شده مشخص شد

۶ عامل تاثیرگذار بر نرخ ارز در سال ۱۴۰۰

سقوط وحشتناک بیت کوین تنها در ۱ ساعت

نحوه اخذ مالیات از بازیگران و اینفلوئنسر‌ها

انتخاب اعضای جدید هیأت مدیره بانک سینا

جزئیات نامه‌نگاری رئیس سازمان بورس با همتی

صدور فهرست مودیان معاف از ثبت‌نام در سامانه مودیان

حذف قوانین مازاد در بازار سرمایه

صندوق های بازنشستگی را چطور اصلاح کنیم؟

پیشنهادهایی برای بهبود نظام توزیع در ایران

پیشنهاد مشارکت بخش‌خصوصی در مذاکرات سند همکاری ایران و چین

هشتمین جشنواره روابط عمومی در روز ارتباطات برگزیدگان خود را معرفی خواهد کرد

مجوز قبولی اتکایی بیمه پارسیان تمدید شد

همکاری بیمه دی و شبکه نوآفرینی پلنت

سال ۱۴۰۰، نقطه عطف بیمه دانا

تعیین تکلیف حساب های مازاد مشتریان حقیقی بانک ملت

۶ خدمت بانک مسکن بروزرسانی شد

عضو هیأت مدیره بانک مسکن خبر داد:

پرداخت وام ۵۰ میلیارد تومانی به بزرگراه بیرجند - قائن

۱۶:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۹کد خبر: 317794
ایستانیوز:عضو هیأت مدیره بانک مسکن از پرداخت تسهیلات ۵۰ میلیارد تومانی برای اتمام پروژه بزرگراه بیرجند -قائن خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،  محمد حسن علمداری، عضو هیأت مدیره بانک مسکن با اعلام این خبر گفت: در قالب ماده 56 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، تسهیلاتی بالغ بر 50 میلیارد تومان برای اتمام پروژه بزرگراه بیرجند -قائن از سوی بانک مسکن به این پروژه تزریق شده است.
 
وی با بیان اینکه این اعتبار با تضمین سازمان برنامه و بودجه به این پروژه اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: این پروژه پیشرفت فیزیکی بالایی دارد و 75 درصد از عملیات ساخت آن به اتمام رسیده است بنابراین با استفاده از اختیارات و ضوابط تعیین شده در ماده 56 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، این تسهیلات به پروژه اختصاص یافته است.
 
علمداری گفت: براساس این ماده قانونی، سازوکاری در نظر گرفته شده است که پروژه‌های عمرانی که بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند بتوانند تسهیلات دریافت کنند و به این ترتیب از محل اعتباراتی که قرار است به صورت سالانه برای تکمیل پروژه بزرگراه بیرجند-قائن اختصاص یابد، با ضمانت سازمان برنامه و بودجه کشور، اصل و سود تسهیلات به بانک بازپرداخت خواهد شد.
 
عضو هیأت مدیره بانک مسکن با بیان اینکه ساخت بزرگراه قائن -بیرجند به لحاظ افزایش ایمنی سفر در این محور، کاهش تصادفات جاده‌‌ای و همچنین تسریع در زمان سفر به عنوان یکی از محورهای پرتردد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و هست، خاطرنشان کرد: کل مبلغ تسهیلات مصوب طی 4 قسط از خردادماه سال جاری تاکنون به پروژه پرداخت شده است.
 
وی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی و سرعت تکمیل این پروژه بالاست و به زودی این پروژه به افتتاح خواهد رسید خاطرنشان کرد: وضعیت این پروژه نشان می‌دهد محور بزرگراه بیرجند– قائن در سال 1400 افتتاح و به بهره‌برداری برسد و به این وسیله دشواری‌های تردد در این محور مهم کاهش یابد.
 
علمداری با بیان اینکه بانک مسکن در تامین اعتبار پروژه‌های حوزه راه و پروژه‌های عمرانی نیز با وزارت راه وشهرسازی همکاری می‌کند، توضیح داد: اگر چه بانک مسکن به عنوان بانک تخصصی حوزه مسکن شناخته می‌شود ولی از آنجا که وزارت راه وشهرسازی یکی از اعضای مجمع بانک مسکن است و این وزارتخانه هم متولی حوزه راه و هم متولی حوزه مسکن است، در مواردی که به لحاظ تامین مالی پروژه‌ها، بانک مسکن بتواند کمکی به این وزارتخانه کند، وارد عمل شده و متناسب با امکانات بانک، تامین مالی پروژه‌های راه را نیز بر عهده می‌گیریم.
 
وی ادامه داد: این در حالی است که حوزه راه بی ارتباط به بخش مسکن نیست و در واقع این بخش به عنوان بخش زیرساختی حوزه مسکن نیز شناخته می‌شود. به طبع سهولت دسترسی به شهرها و مراکز سکونتی منجر به افزایش کیفیت زندگی مردم و ساکنان مناطق منتهی به این محورها می‌شود و بنابراین دو حوزه راه و مسکن از یکدیگر جدا نیستند.
 
علمداری با بیان اینکه در سال‌های اخیر بانک مسکن در مواقع ضروری و تا حد امکان اقدام به همکاری با وزارت راه و شهرسازی برای تامین اعتبار پروژه‌های مختلف در حوزه راه و زیرساخت کرده است، افزود: علاوه بر پروژه بزرگراه بیرجند-قائن، بانک مسکن در تامین مالی پروژه‌های آزادراهی شیراز – اصفهان و تهران شمال و همچنین پروژه قطعه گرمسار-سمنان آزادراه حرم تا حرم مشارکت داشته است.
 
وی همچنین از همکاری بانک مسکن با وزارت راه و شهرسازی برای تامین میلگرد پروژه‌های زیربنایی این وزارتخانه خبر داد.
 
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *