RSS
امروز یکشنبه ، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار

انتصاب سرپرست معاونت فنی بیمه البرز

از کارکنان برتر بیمه "ما" تقدیر شد

برنامه ریزی مالی رو یاد بگیر!

انتشار اوراق اجاره سهام زمینه رشد بازار را فراهم می کند

ورود کامل زنجیره فولاد به بورس کالا در حال عملیاتی شدن است

سنگ آهن دانه بندی "چادرملو" در بورس کالا پذیرش شد

بهبود نقدشوندگی بازار سهام

دور جدید صعود طلا در پیش است؟

مجازات جعل چک تضمین شده مشخص شد

۶ عامل تاثیرگذار بر نرخ ارز در سال ۱۴۰۰

سقوط وحشتناک بیت کوین تنها در ۱ ساعت

نحوه اخذ مالیات از بازیگران و اینفلوئنسر‌ها

انتخاب اعضای جدید هیأت مدیره بانک سینا

جزئیات نامه‌نگاری رئیس سازمان بورس با همتی

صدور فهرست مودیان معاف از ثبت‌نام در سامانه مودیان

حذف قوانین مازاد در بازار سرمایه

صندوق های بازنشستگی را چطور اصلاح کنیم؟

پیشنهادهایی برای بهبود نظام توزیع در ایران

پیشنهاد مشارکت بخش‌خصوصی در مذاکرات سند همکاری ایران و چین

هشتمین جشنواره روابط عمومی در روز ارتباطات برگزیدگان خود را معرفی خواهد کرد

مجوز قبولی اتکایی بیمه پارسیان تمدید شد

همکاری بیمه دی و شبکه نوآفرینی پلنت

سال ۱۴۰۰، نقطه عطف بیمه دانا

تعیین تکلیف حساب های مازاد مشتریان حقیقی بانک ملت

۶ خدمت بانک مسکن بروزرسانی شد

حذف دفترچه کاغذی؛

نحوه نسخه‌‌نویسی الکترونیکی چگونه است؟

۲۲:۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰کد خبر: 317557
ایستانیوز:مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی: پزشکان با احراز هویت بیماران از طریق کد ملی به نوشتن نسخه‌های الکترونیکی و یا معمولی اقدام می‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل از صداوسیما، شهرام غفاری، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه از ابتدای اسفندماه دفترچه جدیدی در سازمان صادر نخواهد شد، اظهار داشت: تمامی دفترچه‌هایی که صادر شده و در دست بیمه شدگان است تا برگه آخر معتبر است.
 
وی افزود: با توجه به اینکه بسیاری از پزشکان از نسخه‌های الکترونیکی استفاده می‌کنند، شاید این دفترچه‌ها مورد استفاده قرار گیرد و احیانا اگر پزشکی به هر دلیلی نخواست یا نتوانست نسخه الکترونیکی بنویسد بیمه شده باید دفترچه خود را به همراه داشته باشد تا نسخه در برگه نوشته شود.
غفاری گفت: اگر برگه دفترچه شخصی در این مدت تمام شد و در صورتیکه برخی اشخاص امروز بیمه شده اند و دفترچه ندارند، باید نسخه آن‌ها در برگه نسخه معمولی پزشک نوشته و کد ملی بیمه شده باید در سرنسخه قید شود.
 
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر احراز هویت بیمار توسط پزشک تصریح کرد: کارت ملی جایگزین دفترچه بیمه تامین اجتماعی است به همین دلیل باید کارت ملی همراه بیمار باشد.
 
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعیافزود: اگر کسانی هنوز کارت ملی هوشمند خود را دریافت نکرده اند می‌توانند از جلد دفترچه قدیم که در صفحه اول آن مشخصات بیمه شده درج شده را به همراه داشته باشند و افراد زیر ۱۸ سال هم که باید با شناسنامه به پزشک مراجعه کنند اگر به هر دلیلی کارت ملی یا جلد دفترچه و شناسنامه همراه بیمار نبود؛ درج شماره ملی در سرنسخه کفایت می‌کند.
 
وی اظهار داشت: اکثر پزشکان طرف قرارداد تامین اجتماعی از نسخه نویسی الکترونیکی استفاده می‌کنند و به سیستم متصل هستند و به پزشکانی که طرف قرار داد ما نیستند و به سیستم اتصال ندارند؛ توصیه می‌کنیم با ثبت نام در سامانه، نسخه‌ها را در مواردی که می‌توانند به صورت الکترونیکی بنویسند.
 
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: نسخه چه روی دفترچه و چه روی سرنسخه هیچ اختلالی در فرآیند کار ایجاد نمی‌کند و داروخانه‌هایی که طرف قرارداد تامین اجتماعی هستند با استفاده از کد ملی بیمار، نسخه را خوانده و دارو را با تعرفه تامین اجتماعی تحویل می‌دهند.
وی افزود: هدف سازمان تامین اجتماعی کاهش مراجعه بیش از ۶۰ میلیون نفر بیمه شده تامین اجتماعی است و تمامی داروخانه‌ها و مراکز درمانی همچنان باید مثل قبل به بیمه شدگان خدمات بدهند.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *