RSS
امروز سه شنبه ، ۳۰ دی ۱۳۹۹
آخرین اخبار

خدمات درمانی تامین اجتماعی در سه محور اساسی سطح بندی شد

صعود ایران به جایگاه ۳۸ جهان از لحاظ تولید حق بیمه

طرح «طراوت» بانک صادرات در ایستگاه صنعت نشر

تقدیر فرماندار لاهیجان از بانک پارسیان

پاسخ بیمه سینا به ۶ پرسش فرابورس

طرح تسهیلاتی "رفاه دانا" از سوی بانک رفاه ارائه شد

دریافت لوح تقدیر توسط صنایع و معادن ماهان سیرجان

۲۵ میلیون بدهید ۲۴۰ میلیون وام بگیرید

رقبای منطقه‌ای، بزرگترین برنده قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF

زیان قوامین را از حساب مهر اقتصاد برداشتند

برترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری معرفی شدند

تشکیل بازار برتر با دامنه نوسان ۱۰ درصدی تکذیب شد

حرکت شرکت ها در مسیر سود آوری

قیمت‌گذاری دستوری کالاها بر علیه تولید است

بازار سرمایه، صدرنشین بازارها

جزئیات ورود برنج به بورس کالا

شرط صفرشدن مالیات صادرکنندگان چیست؟

عواقب تعجیل در تصویب طرح مالیات بر عایدی سرمایه

تهدیدها و فرصت‏ های صنعت برق ایران

کاهش ۳۵ درصدی بارندگی ها در سال آبی جاری

بیت کوین باید از مرز ۴۰ هزار دلار عبور کند

فرارترامپی‌ها از بازار دلار

جاماندگان «عدالت» آب رفتند

بازار سهام رشد تابستان و پاییز را پس داد

رشد ۱۰۰ درصدی تسهیلات اعطایی به دانش بنیان‌ها

ابهام در ارزش و زمان واریز سود سهام عدالت

۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۴کد خبر: 316594
ایستانیوز:عدم مشخص بودن نحوه آزادسازی و قیمت و زمان فروش سهام عدالت، عدم پذیرش و معامله تمامی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در بورس، نامشخص بودن ارزش و زمان واریز سود این سهام در کنار عدم پاسخگویی مسئولان این روزها مشکلات سهامداران عدالت را مضاعف کرده است.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) ، نحوه آزادسازی سهام عدالت در سالجاری در حالی مورد انتقاد جدی کارشناسان است که این روزها خبری از پرداخت سود این سهام هم نیست و این موضوع سرگردانی مضاعفی را به سهامداران عدالت تحمیل کرده است.
 
این در حالی است که گویا افرادی که روش مستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند قرار است به میزان سهامی که در زمان مجمع سالیانه شرکت‌های سرمایه‌پذیر، سهامدار بوده‌اند، سود سهام عدالت بگیرند و این سود از طریق شماره شبای اعلامی آنها به حسابشان واریز شود؛ هر چند که هنوز خبری از زمان واریز این سود نیست.
 
در مقابل سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند برای دریافت سود سهام خود نیاز به اقدام خاصی ندارند و قرار شده شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی نسبت به وصول سود 36 شرکت بورسی و فراقبورس پرتفوی سهام عدالت اقدام می‌کنند و به صورت تجمیع شده، این سود به حساب سهامداران واریز ‌شود.
 
این در حالی است که از زمان و میزان این سود نیز خبری نیست و نکته جالب‌تر این که معلوم نیست سود مجامع 13 شرکت غیربورسی سبد سهام عدالت چگونه دریافت و به حساب سهامدارن واریز خواهد شد.
 
با وجود این به تازگی معاون اقتصادی اداره کل اقتصاد استان خراسان جنوبی از برگزاری نخستین مجمع سالانه و فوق العاده شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت این استان بعد از حضور در بورس تهران در روز 30 دی خبرداده و گفته سهامداران برای بهره‌مندی از سود سهام و همچنین مشارکت در فرایند انتخاب هیات مدیره باید در سامانه سجام ثبت‌نام کنند.
 
آن طور که محمد بهروزی وعده داده است انتظار می‌رود سود این شرکت تا دهه فجر یا تا قبل از پایان سال از طریق سجام به حساب سهامداران واریز شود.
 
به گزارش تسنیم ، اما نکته جالب در این میان این است که عدم مشخص بودن نحوه آزادسازی و قیمت سهام و زمان فروش سهام عدالت افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند، در کنار عدم پذیرش و معامله تمامی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در بورس، نامشخص بودن ارزش و زمان واریز سود سهام عدالت و همچنین کاهش ارزش این سهام دست به دست هم داده تا سیاست سهام عدالت به اهداف خود نرسد و در این میان هیچ کس هم پاسخگوی این مشکلات نیست.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *