RSS
امروز شنبه ، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار

بایدن تحریم های ایران را تمدید کرد

عرضه کل محصولات زنجیره فولاد در بورس

چرا درگاه‌های ارائه دهنده رمزارز مسدود می‌شوند؟

پرداخت ۱۴۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات

۳۰۰ هزار تن سنگ آهن در بورس کالا عرضه می‌شود

نگاه بلند مدت، کلید سودآوری بازار سرمایه

رشد تولید در ۲۹ رشته صنعتی در کشور

اصلاح قانون اصل ۴۴ به منظور کاهش انحصارها است

زنگ خطر انباشت بدهی

اقتصاد هنوز در محدوده منفی است

مجمع عمومی بیمه میهن ۲۶ اسفند برگزار می‌شود

مجمع عمومی سال ۹۸ بانک شهر برگزار شد

ایجاد ۸ هزار شغل خانگی با وام بانک صادرات

تقدیر ویژه دولت از بانک مسکن

رئیس سابق و هیات مدیره سازمان بورس احضار شدند

دو هفته سرنوشت ساز برای بورس

فروش گسترده اوراق دولت در فرابورس؛ متهم شماره یک وضع این روز‌ها بورس

مالیات جدید خودرویی، لوکس سواران چقدر باید مالیات بدهند؟

از بدهی سازی برای دولت آینده تا افزایش نرخ تورم و قیمت دلار

جزئیات آزادسازی بخشی از منابع مالی ایران در عراق

پیش‌بینی بازار طلا و سکه در هفته‌های پایانی سال ۱۳۹۹

پذیرش کلوخه سنگ آهن در بازار اصلی بورس کالا

رشد تقاضا در بازارها با کاهش نرخ بهره بین بانکی

مزایای دامنه نوسان نامتقارن

معاملات حواله حمل کالا در بورس کالا راه اندازی می‌شود

رشد ۳۵ درصدی پرداخت تسهیلات ساخت مسکن

۱۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰کد خبر: 316233
ایستانیوز:علمداری عضو هیات عامل و معاون مدیر عامل در امور اعتباری، از آغاز بررسی و تدوین سیاست های بانک مسکن در پرداخت تسهیلات ساخت مسکن خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)به نقل از هیبنا؛ امسال در راستای نامگذاری سال جهش تولید، بانک مسکن سقف تسهیلات ساخت مسکن را با 47 درصد افزایش به 250 تومان رساند و اعلام کرد متقاضیان و سازندگانی که از فن آوریهای نوین در ساخت و ساز استفاده کنند می توانند تا سقف 250 میلیون تومان از تسهیلات ساخت مسکن بهره ببرند.
 
این تسهیلات در مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر 220 میلیون تومان و برای سایر شهرها 180 میلیون تومان است.
 
رشد سقف تسهیلات باعث شد تا سازندگان مسکن علیرغم افزایش قیمت مصالح ساختمانی از این وام استقبال کنند و آنطور که محمد حسن علمداری عضو هیات عامل و معاون مدیر عامل در امور اعتباری به آن اذعان داشته است این تسهیلات تا پایان آذر ماه سالجاری از لحاظ ریالی 35 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است و در این مدت به 44 هزار و 298 واحد مسکونی تسهیلات پرداخت شده است.
 
علمداری عضو هیات عامل و معاون مدیر عامل در امور اعتباری با تاکید بر اینکه رشد 35 درصد به لحاظ ریالی نشان می دهد که سازندگان از تسهیلات ساخت مسکن استقبال کرده اند گفت: افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن در سال جاری قطعا تاثیر بسزایی در ترغیب سازندگان مسکن از وام ساخت داشته است.
 
علمداری در پاسخ به این پرسش که رشد قیمت مصالح ساختمانی در نتیجه منجر به رشد قیمت تمام شده مسکن شده است. آیا احتمال افزایش سقف ساخت مسکن در سال 1400 وجود دارد؟ گفت: در حال بررسی و تدوین سیاستهای سال آینده هستیم که هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است.
 
وی افزود: به هر حال هر گونه افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن به نتایج سیاستگذاری و در نتیجه منابع و شرایط ساخت و ساز در کشور خواهد داشت.
 
وی با اشاره به اینکه به هر حال مسکن موتور محرکه اقتصادی کشور است و اگر ساخت و ساز مثبت باشد ما را در افزایش سقف تسهیلات ساخت مصمم تر خواهد کرد اظهار داشت: با نهایی شدن سیاستهای بانک در بهمن ماه می توان در خصوص آینده و هر تغییر و اقدامی صحبت کرد.
 
علمداری ادامه داد: هر تصمیم ما بر اساس شرایط و وضعیت ساخت و ساز است اما تمام تلاش ما این بوده است که برنامه ها و اهداف ما به تشویق سازندگان مسکن و رفتن به سمت ساخت مسکن با فناوری های روز دنیا باشد.
 
علمداری عضو هیات عامل و معاون مدیر عامل در امور اعتباری افزود: قطعا در تصمیمی که برای تسهیلات ساخت مسکن گرفته می شود از آمارهای بانک مرکزی، شهرداری تهران و حتی مرکز آمار استفاده خواهد شد.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *