RSS
امروز یکشنبه ، ۲۸ دی ۱۳۹۹
آخرین اخبار

بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث در بیمه پاسارگاد

بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث در بیمه آسیا

امسال سود سهام عدالت سرمایه‌گذاری استانی درکار نیست

جواب مسکن ملی پایان بهمن می آید

خداحافظی با واتس اپ طولانی می شود؟

دستورالعمل اجرایی ماده (۶) اصلاحی قانون صدور چک

آیا ایران هم می‌تواند صاحب ارز دیجیتال شود؟

قدردانی استاندار آذربایجان شرقی از مدیرعامل بانک ملت

افتتاح حساب غیرحضوری در بانک صادرات ایران

صنعت بیمه به صندوق تامین خسارت‌های بدنی به چشم یک مکمل باارزش می‌‎نگرد

تعداد چک‌های برگشتی کاهش یافت

بازگشت دوباره بیت کوین به کانال ۴۰ هزار دلاری

فرصت مناسب برای خرید در بورس چه زمانی است؟

"پالایشی یکم" ثروت توزیع می‌کند؟!

مرکز مشاوره تخصصی بیمه آسیا، در عسلویه راه اندازی می شود

تقابل دو نگاه به FATF

تعویق درخواست «وام ازدواج»

عیدی امسال کارگران، ۳.۸تا ۵.۷میلیون تومان

معافیت مالیاتی افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی از سود انباشته

بازی جدید مجلس با بورس

اهمیت حفظ رقابت‌پذیری اقتصاد و صیانت از ذخایر ارزی

سرنوشت سهام عدالت متوفیان چه می شود؟

۸۲ سال بر قله افتخار

فرش قرمز عراق برای حضور خودروسازی ایران

چرا بورس دوباره ریخت؟

معاون مدیر عامل در حوزه امور اعتباری بانک مسکن اعلام کرد:

آخرین وضعیت بازسازی خانه های سیل زده با تسهیلات بانک مسکن

۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۹/۵کد خبر: 314284
ایستانیوز:معاون مدیر عامل در حوزه امور اعتباری بانک مسکن از بازسازی ۱۲ هزار و ۳۹۰ واحد مسکونی تخریب شده استان های کشور در جریان سیل فروردین ماه ۹۸ با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه این بانک خبر داد.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل از هیبنا ، محمدحسن علمداری معاون مدیر عامل در حوزه امور اعتباری بانک مسکن با اشاره به استمرار حمایت مالی و معنوی بانک مسکن از آسیب دیدگان ناشی از سیل ابتدای سال گذشته، به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: بانک مسکن پس از وقوع سیل فروردین ماه سال گذشته و ورود آسیب های گسترده به هموطنان ۲۲ استان کشور، اعتباری معادل ۹۵۰ میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در سه قالب شامل تسهیلات تعمیر واحدهای مسکونی، تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی و تامین امور معیشتی سیل زدگان پیش بینی کرد.
وی ادامه داد: از سال گذشته که به سرعت پروسه پرداخت تسهیلات به سیل زدگان آغاز شد تا پایان آبان ماه سال جاری، مجموعا ۹۱ درصد از اعتبار ابلاغی به مدیریت شعب استان ها، در قالب تسهیلات به متقاضیان اعطا شده است.
وی با اشاره به رقم تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان در بازه زمانی مذکور، عنوان کرد: در این مدت مجموعا ۴۱ هزار و ۳۵۰ معرفی نامه به مدیریت شعب از سوی بنیاد مسکن و وزارت جهاد کشاورزی ارسال شده که از این تعداد، ۴۱ هزار و ۲۹۵ پرونده موفق به اخذ تسهیلات شده اند.
وی به رقم تسهیلات پرداختی اشاره کرد و افزود: تا پایان آبان ماه سال جاری، رقمی بالغ بر ۸۶۶ میلیارد و ۳۳۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تسهیلات در تمامی سه نوع پیش بینی شده، اعطا شده است.
به گفته وی، در این مدت یک هزار و ۳۹۷ واحد مسکونی در مناطق شهری و ۱۰ هزار و ۹۹۳ واحد مسکونی در مناطق روستایی با تسهیلات بانک مسکن بازسازی شده اند.
علمداری در عین حال به دومین قالب تسهیلات سیل زدگان یعنی تعمیر واحدهای مسکونی روستایی و شهری، اشاره و اظهار کرد: بیشترین پرونده های تسهیلاتی تشکیل و پرداخت شده در شعب این استان های سیل زده از میان این سه سطح مربوط به تقاضای اخذ تسهیلات برای تعمیر واحدهای مسکونی روستایی و شهری بوده است. به طوریکه سیل زدگان ۲۲ استان کشور با استفاده تسهیلات بانک مسکن توانسته اند ۱۶ هزار و ۹۵۸ واحد مسکونی را در مناطق شهری و روستایی تعمیر کنند.
معاون مدیر عامل در حوزه امور اعتباری بانک مسکن همچنین گفت: بیش از ۱۱ هزار و ۹۴۷ پرونده معرفی شده به مدیریت شعب بانک مسکن در ۲۲ استان سیل زده نیز با استفاده تسهیلات ارزان قیمت این بانک توانسته اند به تامین امور معیشتی خود بپردازند.
وی در پایان تاکید کرد: بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی فعال در حوزه مسکن و ساختمان و همچنین بازوی اصلی دولت در حوزه پرداخت تسهیلات حمایتی، بخش ویژه ای را در راستای حمایت از هموطنان آسیب دیده در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه پیش بینی کرده تا از طریق پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به آنها بتواند مسیر جبران خسارات وارده در این حوادث را تسهیل کند.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *