RSS
امروز چهارشنبه ، ۱۲ آذر ۱۳۹۹
آخرین اخبار

انتصاب سرپرست مدیریت تحول دیجیتال شرکت بیمه دی

دیدار نمایندگان بنیاد تعاون زندانیان با مدیرعامل بیمه سینا

جلسه نهایی ستاد انتخاب کارکنان شایسته صنعت بیمه

افزایش ضریب نفوذ بیمه با توجه به تحولات اقتصادی کشور

مشکل اقتصاد ایران کجاست؟

اعلام فهرست مدارک شناسایی اشخاص خارجی برای انجام امور بانکی

اعلام نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی و برگزاری حراج جدید

افزایش قیمت فروش زمین مسکونی در فصل تابستان

شعبه دیجیتال بانک ملی در ایوا راه‌اندازی می‌شود

جزییات طرح ارائه بیمه‌نامه با وام ۱۰ میلیونی

چکش کاری قانون بورس شروع شد

حد بحرانی افزایش قیمت اقلام خوراکی کجاست؟

صیانت از سلامت کارکنان و بیمه‌شدگان با افزایش خدمات غیرحضوری

مالیات بر عایدی، هدایتگر نقدینگی تازه به بورس است

اقبال داخلی به پتروخوراک‌های بورس انرژی

کالای ۵ شرکت به بورس کالا راه یافت

کاهش ۲.۸ واحدی میانگین P/E

دلایل رشد دوباره قیمت طلا و سکه

عملکرد درخشان شرکت سرمایه گذاری دستاورد دی

افزایش ۲۳۹ درصدی تسهیلات مرابحه بانک کارآفرین

کاتب: هشتمین سال فعالیت سرمد پربرکت خواهد بود

روز بیمه نماد انسجام اهالی صنعت بیمه است

سیاه‌چاله اقتصاد کلان ایران

افزایش سرمایه بیمه آسیا در انتظار رای سهامداران

بازدهی ۲۵۹درصدی سهام مس

امریکا از توافق مشارکت اقتصادی جامع منطقه‌ای عقب مانده است

آسیا، ابر قدرت اقتصادی می شود؟

۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۸/۲۷کد خبر: 314039
ایستانیوز:دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا اوایل سال ۲۰۱۷، توافق TPP را ترک کرد، در حالی که همتای قبلی او، باراک اوباما آن را به عنوان بخشی از محور حضور اقتصادی ایالات متحده در آسیا مذاکره کرده بود. برلیانت ادامه داد: از آن زمان تا کنون ترامپ، هیچ معامله تجاری جامع جدیدی در آسیا منعقد نکرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،اتاق بازرگانی ایالات متحده روز دوشنبه اظهار نگرانی کرد که ایالات متحده از قرارداد «مشارکت اقتصادی جامع منطقه‌ای» عقب مانده است. قراردادی که 15 اقتصاد آسیا پاسیفیک روز یکشنبه آن را اعلام کردند. این قرارداد بزرگترین اتحادیه تجارت آزاد جهان را تشکیل داده است که در آن نقش غالب چین در تجارت منطقه ای تقویت شده است. سی ان بی سی گزارشی در این باره منتشر کرده است.
 
این اتاق از مزایای آزادسازی تجارت تحت توافقنامه جدید مشارکت اقتصادی جامع منطقه‌ای که به اختصار RCEP گفته می شود، استقبال کرد و گفت صادرکنندگان، کارگران و کشاورزان ایالات متحده نیاز به دسترسی بیشتری به بازار های آسیایی داشتند. اما گفته شده واشنگتن نباید به این اتحادیه بپیوندد.
 
RCEP، 30 درصد از اقتصاد جهانی و 30 درصد از جمعیت جهانی را پوشش می دهد و اولین بار است که این تعداد کشور به قدرت های آسیایی چین، ژاپن و کره جنوبی پیوسته اند. این توافق در سال های آتی کاهش تدریجی تعرفه ها را در بسیاری از مناطق به همراه خواهد داشت. ایالات متحده در هر دو توافقنامه RCEP و TPP (پیمان تجاری اقیانوس آرام)، غایب است.  به این ترتیب بزرگترین اقتصاد جهان، از دو گروه تجاری بزرگ که سریعترین رشد جهان را دارند، جدا باقی مانده است.
 
میرون برلیانت، معاون اجرایی اتاق بازرگانی ایالات متحده گفت: دولت ترامپ برای مقابله با رویه های تجارت ناعادلانه چین حرکت کرده بود اما تنها باعث شد فرصت های صادرکنندگان ایالات متحده در سایر مناطق آسیا محدود شود.
 
دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا اوایل سال 2017، توافق  TPP را ترک کرد، در حالی که همتای قبلی او، باراک اوباما آن را به عنوان بخشی از محور حضور اقتصادی ایالات متحده در آسیا مذاکره کرده بود. برلیانت ادامه داد: از آن زمان تا کنون ترامپ، هیچ معامله تجاری جامع جدیدی در آسیا منعقد نکرده است.
 
به گفته برلیانت، با توجه به نواقص RCEP، ما توصیه نمی کنیم که ایالات متحده به این توافق بپیوندد. اما با این حال ایالات متحده باید تلاشی استراتژیک آینده نگرانه تر برای حفظ حضور اقتصادی اش در این منطقه انجام دهد.
 
برلیانت ادامه داد: صادرات ایالات متحده به بازار آسیا پاسیفیک در دهه های اخیر به طور پیوسته افزایش یافته اما سهم بازار شرکت های امریکایی رو به کاهش گذاشته است.
 
او تاکید کرد: اهمیت بازار آسیا پاسیفیک با استناد به پیش بینی هایی که درباره متوسط نرخ رشد بیش از 5 درصد در سال 2021 و گسترس سریع طبقه متوسط این منطقه می شود، بیش از پیش احساس می شود.
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *