RSS
امروز دوشنبه ، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار

بازار وسوسه برانگیز رمزارزها

راه اندازی دومین قرارداد آتی نقره با سررسید اردیبهشت ۱۴۰۰

بوی خوش برنج طارم در بورس کالا به مشام می رسد

۱۴۰۰، سال ورود حوزه معدن به بورس کالاست

عزم جدی سازمان برای توسعه بازارسرمایه

روند بازار سرمایه طبیعی است

​خبر خوش مدیرعامل بانک صادرات برای سهامداران بانک

سه سناریو درباره قیمت خودرو در ۱۴۰۰

حد بهینه دورکاری برای اقتصاد

مهم‌ترین چالش بانک مرکزی در سال ۱۴۰۰

فراکسیون پارلمانی برای «عدالت»

بودجه ۱۴۰۰ و کاهش کسری بودجه دولت

کارنامه درخشان سال ۹۹ شرکت احیا استیل فولاد بافت

بانک پاسارگاد ۲ کتابخانه دیگر در استان همدان افتتاح کرد

فرآیند صدور چک در قانون جدید

بازدید مدیرعامل بیمه دی از شعبه کرمان

اعضای هیأت مدیره بیمه دی معرفی شدند

حوزه بسیج شهدای گمنام بانک سینا؛ فعالیت خود را آغاز کرد

اقدامات بانک دی برای دریافت مجوز افزایش سرمایه از سازمان بورس

بانک ملت باز هم داراترین شرکت کشور شناخته شد

بورس مسکن سود قابل قبولی برای سرمایه‌گذاران دارد

بازگشت اعتماد؛ رمز بهبود بازار سهام

اسکناس ۵۰ هزار ریالی جدید منتشر شد

آزاد شدن ۳ میلیارد دلار از منابع ایران در کره جنوبی، عراق و عمان

تب تقاضای کاذب در بازار روغن خوراکی

رانندگی زنان از مردان منضبط‌تر است

۱۱:۹ - ۱۳۹۹/۸/۲۵کد خبر: 313959
ایستانیوز:دبیر کمیسیون ایمنی راه‌ها گفت: نتایج داده‌کاوی تصادفات نشان می‌دهد که رانندگی زنان از مردان در ایران منضبط‌تر بوده ولی زنان در واکنش به تصادفات ضعف بیشتری نشان می‌دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، شهرام آدم‌نژاد در مراسم گرامیداشت سالروز یادبود قربانیان سوانح رانندگی با محوریت «پویش آگاه‌سازی بانوان و کودکان» با اشاره به اینکه هر ساله ۲۵ آبان در دنیا به عنوان روز «ایمنی راه‌ها» گرامی داشته می‌شود، گفت: برای کاهش اثرات تصادفات به ویژه کشته‌های سوانح رانندگی، نیاز به اقدامات زیادی داریم.
 
وی افزود: ۲۰ سال قبل تعداد کشته‌های سوانح جاده‌ای سالانه ۲۸ هزار نفر و تعداد مصدومان آسیب‌دیدگان یک میلیون نفر بود. از سال ۸۲ اقداماتی برای کاهش این آسیب‌ها با استفاده از استانداردهای بین‌المللی آغاز شد که بخشی از آنها عبارتند از آموزش، بهبود تجهیزات و بهسازی راه‌ها، نصب علائم در جاده‌ها، اعتبار کیفی ناوگان شخصی و عمومی و افزایش کنترل و نظارت سیستم‌های هوشمند.
 
معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی یادآور شد: با این اقدامات، تعداد کشته‌های سوانح رانندگی در حال حاضر به ۱۷ هزار نفر در سال و تعداد مصدومان به ۶۰۰ هزار نفر کاهش یافته اما به نظر می‌رسد باید اقدامات خود را برای کاهش این آسیب‌ها تغییر دهیم.
 
به گفته آدم‌نژاد، سال جاری نقشه راه ایمنی راه‌ها در کمیسیون ایمنی راه‌ها تصویب شد که چند ویژگی دارد و سهم هر دستگاه در بهبود وضعیت موجود مشخص شده است. همچنین با اجرای این نقشه راه، تغییرات بنیادینی در بخش کنترل و نظارت هوشمند، ارتقای سیستم‌های ITS، رفع نقاط حادثه‌خیز و ارتقای کیفیت خودروها در نظر گرفته شده است.
 
وی با تأکید بر اینکه خودروسازان داخلی افزایش ایمنی محصولات را در اولویت قرار دهند، گفت: اگرچه خودروسازان با مشکلات اقتصادی روبرو هستند، اما موضوع ایمنی سرنشینان فارغ از مباحث اقتصادی باید در اولویت باشد.
 
دبیر کمیسیون ایمنی راه‌ها با تأکید بر اهمیت توجه بیشتر به بیشترین آسیب‌دیدگان از سوانح رانندگی که کودکان و زنان هستند، اظهار داشت: نتایج داده‌کاوی تصادفات در ایران نشان می‌دهد که بانوان از آقایان انضباط بیشتری در رانندگی دارند اما در واکنش به تصادفات ضعف بیشتری نشان می‌دهند.
 
آدم‌نژاد تأکید کرد: ۲۵ درصد کشته‌های سوانح رانندگی در سال گذشته را بانوان تشکیل می‌دهند و گسترده‌ترین کاری که می‌توان برای کاهش این آسیب‌ها انجام داد، آموزش، آگاهی دادن و افزایش مهارت است.
 
دبیر شورای عالی ترابری یادآور شد: سال جاری آمار کشته‌های سوانح رانندگی کاهش داشته که بخشی از آن به دلیل محدودیت‌های سفر به دلیل کرونا بوده است.
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *