RSS
امروز چهارشنبه ، ۱۲ آذر ۱۳۹۹
آخرین اخبار

افزایش قیمت فروش زمین مسکونی در فصل تابستان

شعبه دیجیتال بانک ملی در ایوا راه‌اندازی می‌شود

جزییات طرح ارائه بیمه‌نامه با وام ۱۰ میلیونی

چکش کاری قانون بورس شروع شد

حد بحرانی افزایش قیمت اقلام خوراکی کجاست؟

صیانت از سلامت کارکنان و بیمه‌شدگان با افزایش خدمات غیرحضوری

مالیات بر عایدی، هدایتگر نقدینگی تازه به بورس است

اقبال داخلی به پتروخوراک‌های بورس انرژی

کالای ۵ شرکت به بورس کالا راه یافت

کاهش ۲.۸ واحدی میانگین P/E

دلایل رشد دوباره قیمت طلا و سکه

عملکرد درخشان شرکت سرمایه گذاری دستاورد دی

افزایش ۲۳۹ درصدی تسهیلات مرابحه بانک کارآفرین

کاتب: هشتمین سال فعالیت سرمد پربرکت خواهد بود

روز بیمه نماد انسجام اهالی صنعت بیمه است

سیاه‌چاله اقتصاد کلان ایران

افزایش سرمایه بیمه آسیا در انتظار رای سهامداران

بازدهی ۲۵۹درصدی سهام مس

نسخه صندوق بین‌المللی پول برای عبور اقتصادهای اروپایی از بحران کرونا

عوامل تاثیرگذار در روند صعودی بورس

دژپسند: از سه پروژه دولت الکترونیک رونمایی شد

پیش‌بینی بورس بعد از تزریق منابع جدید

ظهور بیت‌کوین‌های تقلبی با قیمت‌ کمتر

خروج خرس‌ها از بورس

بازگشت به سیاست «انبوه‌سازی رانتی» ‌مسکن

رانندگی زنان از مردان منضبط‌تر است

۱۱:۹ - ۱۳۹۹/۸/۲۵کد خبر: 313959
ایستانیوز:دبیر کمیسیون ایمنی راه‌ها گفت: نتایج داده‌کاوی تصادفات نشان می‌دهد که رانندگی زنان از مردان در ایران منضبط‌تر بوده ولی زنان در واکنش به تصادفات ضعف بیشتری نشان می‌دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، شهرام آدم‌نژاد در مراسم گرامیداشت سالروز یادبود قربانیان سوانح رانندگی با محوریت «پویش آگاه‌سازی بانوان و کودکان» با اشاره به اینکه هر ساله ۲۵ آبان در دنیا به عنوان روز «ایمنی راه‌ها» گرامی داشته می‌شود، گفت: برای کاهش اثرات تصادفات به ویژه کشته‌های سوانح رانندگی، نیاز به اقدامات زیادی داریم.
 
وی افزود: ۲۰ سال قبل تعداد کشته‌های سوانح جاده‌ای سالانه ۲۸ هزار نفر و تعداد مصدومان آسیب‌دیدگان یک میلیون نفر بود. از سال ۸۲ اقداماتی برای کاهش این آسیب‌ها با استفاده از استانداردهای بین‌المللی آغاز شد که بخشی از آنها عبارتند از آموزش، بهبود تجهیزات و بهسازی راه‌ها، نصب علائم در جاده‌ها، اعتبار کیفی ناوگان شخصی و عمومی و افزایش کنترل و نظارت سیستم‌های هوشمند.
 
معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی یادآور شد: با این اقدامات، تعداد کشته‌های سوانح رانندگی در حال حاضر به ۱۷ هزار نفر در سال و تعداد مصدومان به ۶۰۰ هزار نفر کاهش یافته اما به نظر می‌رسد باید اقدامات خود را برای کاهش این آسیب‌ها تغییر دهیم.
 
به گفته آدم‌نژاد، سال جاری نقشه راه ایمنی راه‌ها در کمیسیون ایمنی راه‌ها تصویب شد که چند ویژگی دارد و سهم هر دستگاه در بهبود وضعیت موجود مشخص شده است. همچنین با اجرای این نقشه راه، تغییرات بنیادینی در بخش کنترل و نظارت هوشمند، ارتقای سیستم‌های ITS، رفع نقاط حادثه‌خیز و ارتقای کیفیت خودروها در نظر گرفته شده است.
 
وی با تأکید بر اینکه خودروسازان داخلی افزایش ایمنی محصولات را در اولویت قرار دهند، گفت: اگرچه خودروسازان با مشکلات اقتصادی روبرو هستند، اما موضوع ایمنی سرنشینان فارغ از مباحث اقتصادی باید در اولویت باشد.
 
دبیر کمیسیون ایمنی راه‌ها با تأکید بر اهمیت توجه بیشتر به بیشترین آسیب‌دیدگان از سوانح رانندگی که کودکان و زنان هستند، اظهار داشت: نتایج داده‌کاوی تصادفات در ایران نشان می‌دهد که بانوان از آقایان انضباط بیشتری در رانندگی دارند اما در واکنش به تصادفات ضعف بیشتری نشان می‌دهند.
 
آدم‌نژاد تأکید کرد: ۲۵ درصد کشته‌های سوانح رانندگی در سال گذشته را بانوان تشکیل می‌دهند و گسترده‌ترین کاری که می‌توان برای کاهش این آسیب‌ها انجام داد، آموزش، آگاهی دادن و افزایش مهارت است.
 
دبیر شورای عالی ترابری یادآور شد: سال جاری آمار کشته‌های سوانح رانندگی کاهش داشته که بخشی از آن به دلیل محدودیت‌های سفر به دلیل کرونا بوده است.
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *