RSS
امروز پنج شنبه ، ۱۳ آذر ۱۳۹۹
آخرین اخبار

رشد حدود ۹ درصدی درآمد بانک‌های دولتی

رشد اقتصادی تابستان به ۰.۲ درصد رسید

بازار سرمایه راه اصلی تامین مالی

پیشنهاد ۴۰۰ میلیارد تومان از بیمه شخص ثالث برای کاهش تصادفات

افزایش ۲۷۰ هزار میلیاردتومانی منابع عمومی+ جدول

شرکت اکتشاف و حفاری تاسیس می شود

عرضه اولیه سهام دو زیرمجموعه بانک اقتصاد نوین

کامودیتی ها در مرکز توجه بازار سرمایه

عزم جدی وزارت صمت برای تقویت تولید، بورس کالا و حذف دلال‌ها

صندوق‌های سرمایه‌گذاری، ابزارهایی برای کاهش ریسک

لزوم به روز رسانی نسخه های همراه بانک ملت

حمایت از حوزه گردشگری آسیب دیده از ویروس کرونا توسط موسسه اعتباری ملل

افزایش سقف انتقال وجه کارت به کارت در بانک سینا

ابر فسادهای ایران

وضعیت کسری بودجه ایران در سال آینده

چگونه پالایشی یکم را به پرتفو اضافه کنیم؟

معرفی منتخبان جشنواره فیلم و عکس و پوستر صنعت بیمه

حمایت بانک مسکن از تامین تسهیلات مسکن کادر درمان

احتمال اعطای کارت اعتباری سهام عدالت تا پایان آذرماه

انتصاب سرپرست مدیریت تحول دیجیتال شرکت بیمه دی

دیدار نمایندگان بنیاد تعاون زندانیان با مدیرعامل بیمه سینا

جلسه نهایی ستاد انتخاب کارکنان شایسته صنعت بیمه

افزایش ضریب نفوذ بیمه با توجه به تحولات اقتصادی کشور

مشکل اقتصاد ایران کجاست؟

اعلام فهرست مدارک شناسایی اشخاص خارجی برای انجام امور بانکی

تلاش های دولت برای ایجاد ثبات در بازار سرمایه تاکنون بی فایده بوده است

بورس به کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد سقوط کرد

۱۲:۹ - ۱۳۹۹/۸/۷کد خبر: 312529
ایستانیوز:شاخص کل بورس از نیمه مرداد تا کنون حدود ۹۰۰ هزار واحد ریزش داشته است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،بازار سرمایه در ادامه روند نزولی خود امروز سقوط به کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی را تجربه کرد و شاخص تا ساعت (10 صبح) روی عدد یک میلیون و 278 هزار واحد ایستاد که نسبت به روز گذشته کاهش 23 هزار واحد را تجربه می کند. فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد، در گفت وگویی که سایت رسمی سازمان بورس آن را منتشر کرده است، گفته:«نبنده به عنوان یک مقام مسئول به سهامداران نه می‌گویم بفروشید نه می‌گویم بخرید.» او گفته است:« چند روزی است که وضعیت شاخص مطلوب نیست اما باید بدانیم هر تصمیمی در بازار سرمایه تاثیرگذار است به طور مثال بحث افزایش نرخ سود را داشتیم که خوشبختانه بلافاصله از سوی بانک مرکزی تکذیب شد البته موضوع بسیار مهم این است که تاثیرگذاری نرخ سود بر نقدینگی قطعیت ندارد.خبر خوش من به سهامداران این است که شاهد افزایش نرخ سودآوری شرکت‌ها هستیم. شرکت‌های بورسی از بنگاه‌های گلچین و صادراتی هستند که در حال حاضر نرخ رشد سود برخی از آنها بیش از ۳۰۰ درصد بوده است. p/e برخی از شرکت‌ها به ۴ رسیده است که این عدد بسیار خوبی است.» دژپسند همچنین با تاکید بر اینکه از سهامداران خواهش می‌ کنم با تامل نسبت به خرید و فروش سهام خود اقدام کنند، گفت: « سهامداران بدانندکه امروز سهام ارزنده خود را می‌فروشند. با تامل در این بازار صبر کنند تا مجبور به ارزان فروشی نشوند.»
 
به اعتقاد کارشناسان یکی از بزرگترین چالش هایی که باعث ریزش بازار سرمایه و سقوط بورس به کانال یک میلیون و 200 هزار واحدی شده است، صف های طولانی فروشی است که به دنبال بی اعتمادی به بازار سرمایه و رشد بازارهای موازی همچون دلار، ارز و خودرو ایجاد شده است. در این بین البته دولت تلاش می کند با تزریق منابع به بازار سرمایه از روش های مختلف جلوی سقوط بیشتر را بگیرد و مقاومت شاخص ها را در مقابل ریزش افزایش دهد اما کارشناسان تاکید دارند تزریق اصلی که در بازار سرمایه باید صورت گیرد، مربوط به اعتماد عمومی است نکته ای که اگر اتفاق بیفتد دوباره می توان شاهد افزایش سرمایه گذاری و کاهش خروج سرمایه از بورس بود.
 
در این بین دولت و مسئولان بازار سرمایه تلاش می کنند با راهکارهایی همچون افزایش سرمایه جلوی کاهش ریزش شاخص را بگیرند. برهمین اساس در طول 2‌ماه گذشته سازمان بورس با انجام تدابیری که بخش عمده آن شامل تزریق نقدینگی به بازار سهام بود، سعی کرده تا جلوی نزول بورس را بگیرد؛ اما سیاست‌های تزریق نقدینگی کارساز نبود و بازار سهام ظرف 75روز گذشته 750هزار واحد افت کرده است. حالا طبق تازه‌ترین مصوبه سازمان، بورس قرار است سقف مجاز خرید سهام صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت و میزان اعتباری که کارگزاران به مشتری‌هایشان می‌دهند افزایش یابد. شاخص کل بورس از نیمه مرداد تا کنون حدود 900 هزار واحد ریزش داشته است.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:بورس، بازار سرمایه
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *