RSS
امروز دوشنبه ، ۵ آبان ۱۳۹۹
آخرین اخبار

بیشترین ارزش معاملات سهام در بورس امروز

مسکن مهر جور اقدام ملی مسکن را کشید؟

افزایش۱۶تا ۹۰درصدی قیمت هفت کالای اساسی در شهریور

تأکید بر استعدادیابی و توسعه ورزش شهرستان مبارکه

واسطه‌ها به التهاب قیمت‌ها در بازار فولاد دامن می‌زنند

امکان همکاری ایران و چین در حفاری عمیق و عناصر نادر خاکی

تحلیل کارشناسی از دستورالعمل جدید استخراج رمز ارز

کاهش قیمت جهانی طلا

شرکت‌های دولتی حیاط خلوت دولت‌ها

چه کسانی از پرداخت مالیات به دولت معاف می‌شوند؟

آیا افزایش نرخ سود بانکی صحت دارد؟

نقش‌آفرینی نه چندان خوب بازار متشکل ارزی به چه علت بود؟

بانک مرکزی به دنبال روش‌های دیگر کاهش فشار تورمی است

سیاست پولی و اقدامات احتیاطی

روند نزولی دلار ادامه دارد

۲۲ آبان، آخرین مهلت معرفی نیازهای فناورانه به «شرکت بیمه سامان»

بیمه کوثر رتبه اول تحقق بالاترین سود خالص را به‌دست آورد

پیشنهادهایی برای تامین سرمایه بانک توسعه تعاون

تغییر ساعت کار بانک‌های خصوصی

تهدید یورو با یوان دیجیتال

کرونا و کارآفرینی: تهدید یا فرصت؟

آخرین وضعیت سهام عدالت جدید

FATF ایران را در فهرست سیاه نگه داشت

یارانه ۱۲۰ هزار تومانی به چه کسانی می رسد؟

جزئیات وام جدید کرونا

پول‌های پارک شده چه زمانی به بورس تزریق می‌شوند؟

۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۷/۷کد خبر: 310727
ایستانیوز:رضاپور کارشناس بازار سهام با اشاره به اینکه این روز‌ها پول‌های پارک شده زیادی در اطراف بورس قرار دارد، که منتظر مشخص شدن تکلیف بورس هستند، گفت: از یک سوء به دلیل رشد پرشتابی که بازار‌های موازی طی این یک ماهه گذشته داشتند و از سوی دیگر همزمان با ریزش شدید بورس در چهل روز گذشته نقدینگی بسیار زیادی از بازار خارج شده و این منابع ترجیح می‌دهند تا زمانیکه بازار‌های موازی از جمله سکه، طلا، ارز، مسکن و خودرو به بازدهی بالای خود ادامه، در آن‌ها ادامه حضور بدهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، بورس تهران این روز‌ها بسیار پرنوسان است و در برخی از نماد‌ها شاهد هستیم، در عرض چند دقیقه صف‌های خرید به فروش تبدیل می‌شوند، در این زمینه بسیاری از کارشناسان معتقدند، این روند سینوسی و پرنوسان تا هنگامه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۱۳ آبان ماه ادامه دارد.
 
به گزارش فرارو، یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است: حمایت از شرکت‌های بزرگ و شاخص‌ساز بورس، اگرچه در این مقطع می‌تواند روند کلی معاملات بورس را تحت شعاع قرار دهد، اما بی‌تفاوتی سهامداران عمده در نماد‌های کوچکتر و قفل شده در صف‌های فروش می‌تواند تصور یک‌جانبه بودن سیاست حمایت از نماد‌های بزرگ بورس را تقویت کند.
 
عمیدی خاطرنشان کرد: این ذهنیت که فقط باید شاخص کل و نماد‌های بزرگ مثبت شود و در نماد‌های کوچک شاهد صف‌های فروش قفل شده باشیم با تئوری حمایت از کل بازار سرمایه سازگار نیست.
 
این کارشناس بازار سرمایه گفت: به نظر می‌رسد سیاست الزام شرکت‌ها به بازارگردانی از اواسط مهرماه، یکی از بهترین تصمیمات اتخاذ شده در این مدت بود که باید برای کل بازار‌های بورس، فرابورس و پایه فرابورس الزامی شود.
 
پول‌های پارک شده دوباره چه زمانی به بورس تزریق می‌شوند؟بورس این روز‌ها رشد و نزول مستمری را پشت سر نمی‌گذارد
احسان رضاپور کارشناس بازار سهام در گفتگو با فرارو با اشاره به اینکه بورس این روز‌ها رشد و نزول مستمری را پشت سر نمی‌گذارد، اظهار داشت: اینکه تصور کنیم با رشد تقاضا در بازار طی هفته گذشته دیگر بورس دوران رشد مستمر خود را دوباره از سر می‌گیرد، به اعتقاد بنده خیلی زود است که بخواهیم در این باره قضاوت این چنینی داشته باشیم، زیرا که الان متغیر‌های زیادی است که بر روی بازار تاثیرگذار هستند و تا زمانیکه آن تکلیفشان مشخص نشود، نمی‌توان به صورت قطعی گفت که بورس رشد خود را برای مدت طولانی آغاز کرده است.
 
وی افزود: در حال حاضر به دلیل ترسی که در وجود سهام داران قرار گرفته، آن‌ها بسیار محتاط عمل می‌کنند، در حال حاضر یک فضای ابهام و بلاتکلیفی در بورس وجود دارد و تا زمانیکه این اطمینان به مردم داده نشود، این احتیاط وجود خواهد داشت، درست است که در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه طرف تقاضا با افزایش روبروشد، اما این روز‌ها اولا بسیاری از فعالان بازار که نقدینگی دارند، تمام آن را وارد بازار نمی‌کنند و ترجیح می‌دهند، بخشی از سرمایه خود را در قیمت‌های پایین تری وارد بورس کنند، دوما دیدگاه آن‌ها کوتاه مدت است و بعد از یک رشد ۱۰ تا ۱۵ درصدی ترجیح می‌دهند که شناسایی سود کنند و از بازار خارج شوند.
 
رضاپور با اشاره به اینکه این روز‌ها پول‌های پارک شده زیادی در اطراف بورس قرار دارد، که منتظر مشخص شدن تکلیف بورس هستند، گفت: از یک سوء به دلیل رشد پرشتابی که بازار‌های موازی طی این یک ماهه گذشته داشتند و از سوی دیگر همزمان با ریزش شدید بورس در چهل روز گذشته نقدینگی بسیار زیادی از بازار خارج شده و این منابع ترجیح می‌دهند تا زمانیکه بازار‌های موازی از جمله سکه، طلا، ارز، مسکن و خودرو به بازدهی بالای خود ادامه، در آن‌ها ادامه حضور بدهند.
 
این فعال بازار سرمایه با تاکید بر اینکه بورس برای شروع یک رالی صعود دیگر نیاز به ورود نقدینگی دارد، بیان داشت: هنوز اثرات عدم اطمینان در بازار وجود دارد، اما اگر به مرور نقدینگی به بازار وارد شود، ورق نیز برمی گردد، به نظر می‌رسد به مانند چهار ماه اول سال دیگر شاهد هجوم سرمایه‌ها به بورس نباشیم، اما هرچه به پایان سال نزدیک‌تر شویم و وضعیت متغیر‌های موثر بر بورس شفاف‌تر شود، رشد سهام نیز بیشتر خواهد بود.
 
سهام ارزان‌ترین دارایی سرمایه‌ای
وی با بیان اینکه سهام امروز ارزان‌ترین دارایی سرمایه‌ای در کشور محسوب می‌شود، یادآور شد: ریسک حضور در بازار‌های نظیر سکه، طلا و ارز با توجه به افزایش قیمت‌هایی که تجربه کردند، بسیار زیاد است، این در حالیست که الان قیمت‌ها در بورس با توجه به ریزش و اصلاح عمیقی که صورت گرفته، بسیار جذاب به نظر می‌رسد و همین نکته می‌تواند امتیاز بسیار مثبتی باشد، تا موجبات ورود نقدینگی به بورس را فراهم کند، اما نکته مهم این است که رشد بازار دیگر به صورت گله‌ای و مستمر نخواهد بود و این نکته‌ای است که فعالان تازه وارد بازار باید به آن توجه کنند.
 
رضاپور اذعان داشت: در حال حاضر بلاتکلیفی در مورد سیاست‌های اقتصادی، وضعیت خاص سیاسی و اجتماعی که بر کشور حکمفرما است و همچنین نامشخص بودن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سه عامل مهمی هستند که اجازه نمی‌دهند، بورس روند حرکتی چهار ماه اول سال را تکرار کند، اگر این متغیر‌ها با تغییر روبرو شوند و از ابهام در آیند، می‌توان به آینده بورس امیدوار بود، این در حالیست که تا آن زمان بازار سهام به روند نوسانی خود ادامه خواهد داد و سرمایه گذارانی که در چنین بازاری حضور می‌یابند، باید قاعده بازی در آن را نیز بلد باشند.
 
این کارشناس بازارسهام با اشاره به اینکه انتشار گزارش‌های یک ماهه و شش ماهه شرکت‌های بورسی می‌تواند در ادامه رشد بورس تاثیرگذار باشد، گفت: شرکت‌هایی که در آمار‌های فروش و تولید خود بتوانند عملکرد مناسبی داشته باشند و سود معقول و خوبی را محقق کنند، از این به بعد می‌توانند در بورس در کانون توجه قرار بگیرند و مسیر صعود را آغاز کنند.
 
وی افزود: بنابراین در این رابطه سرمایه گذاران باید تحلیل این گزارش را مبنای خرید خود قرار دهند، تا در شرایط امروز بازار سهام، ریسک خود را به پایین‌ترین حد ممکن برسانند. اما اگر آن‌ها بخواهند از روی جو و هیجان اقدام به خرید و فروش کنند، به طور قطع با ضرر و زیان مواجه خواهند شد، بر این اساس باید از ورود به چنین فضایی به شدت پرهیز کنند.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *