RSS
امروز دوشنبه ، ۵ آبان ۱۳۹۹
آخرین اخبار

بیشترین ارزش معاملات سهام در بورس امروز

مسکن مهر جور اقدام ملی مسکن را کشید؟

افزایش۱۶تا ۹۰درصدی قیمت هفت کالای اساسی در شهریور

تأکید بر استعدادیابی و توسعه ورزش شهرستان مبارکه

واسطه‌ها به التهاب قیمت‌ها در بازار فولاد دامن می‌زنند

امکان همکاری ایران و چین در حفاری عمیق و عناصر نادر خاکی

تحلیل کارشناسی از دستورالعمل جدید استخراج رمز ارز

کاهش قیمت جهانی طلا

شرکت‌های دولتی حیاط خلوت دولت‌ها

چه کسانی از پرداخت مالیات به دولت معاف می‌شوند؟

آیا افزایش نرخ سود بانکی صحت دارد؟

نقش‌آفرینی نه چندان خوب بازار متشکل ارزی به چه علت بود؟

بانک مرکزی به دنبال روش‌های دیگر کاهش فشار تورمی است

سیاست پولی و اقدامات احتیاطی

روند نزولی دلار ادامه دارد

۲۲ آبان، آخرین مهلت معرفی نیازهای فناورانه به «شرکت بیمه سامان»

بیمه کوثر رتبه اول تحقق بالاترین سود خالص را به‌دست آورد

پیشنهادهایی برای تامین سرمایه بانک توسعه تعاون

تغییر ساعت کار بانک‌های خصوصی

تهدید یورو با یوان دیجیتال

کرونا و کارآفرینی: تهدید یا فرصت؟

آخرین وضعیت سهام عدالت جدید

FATF ایران را در فهرست سیاه نگه داشت

یارانه ۱۲۰ هزار تومانی به چه کسانی می رسد؟

جزئیات وام جدید کرونا

تخصیص دقیق و تجهیز درست منابع، دو رکن اساسی در تضمین عملکرد شبکه بانکی است

۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۷/۶کد خبر: 310703
ایستانیوز:معاون شعب و بازاریابی بانک توسعه تعاون:تخصیص دقیق و تجهیز درست منابع، دو رکن اساسی در تضمین عملکرد موفق شبکه بانکی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)به نقل از روابط عمومی، سعید معادی معاون امور شعب و بازاریابی بانک توسعه تعاون، در جلسه بررسی و رفع مشکلات اعتباری و نظارتی، با محوریت حل مسائل استان‌های تهران، فارس، اصفهان و خراسان رضوی که با حضور معاونین اعتباری و حقوقی، روسای دوایر و کارشناسان اعتباری استانی برگزار شد گفت: تخصیص دقیق و تجهیز درست منابع، دو رکن اساسی در تضمین عملکرد موفق شبکه بانکی است.
معاون امور شعب و بازاریابی بانک توسعه تعاون در این جلسه یکی از راهکارهای اساسی در اعتلای وضعیت بانک را اتخاذ راهکار مهندسی معکوس استان‌های موفق در زمینه عملکرد مطلوب ترازنامه و صورت سود و زیان دانست و تأکید کرد: با توجه به وظایف ماهوی نهاد اعتباری، در مقام بانکی توسعه‌ای و تخصصی، سهم عمده خدمات بانکی در اعتبار تجلی می‌یابد، اما نکته حائز اهمیت آن است که تخصیص منابع می‌بایست همواره نگاه جدی به تجهیز نیز داشته باشد.
 
معادی با اشاره به اینکه توجه به شاخص‌هایی ازجمله حفظ و ماندگاری منابع، وفاداری مشتریان اعتباری، کاهش قیمت تمام‌شده پول و حداکثر سازی IRR بانک نباید به کارشناس بازاریابی محدود باشد، افزود: کلیه همکاران می‌بایست با انجام مطالعات، جهان‌بینی اعتباری، مالی و اقتصادی خود را ارتقاء دهند و از این رهگذر به حداکثر سازی سود بانک بپردازند.
 
وی تأکید کرد: ضروری است تا افراد با توسعه دانش خود، نه‌تنها در جایگاه مشاور اقتصادی مشتریان و بانک عمل نمایند، بلکه موجبات جانشین پروری را نیز فراهم آورند.
 
معاون امور شعب و بازاریابی بانک توسعه تعاون در ادامه تصریح کرد: با تخصیص ناصحیح منابع، غیر از افزایش ریسک نکول، بانک را از فرصت تخصیص به اشخاص و طرح‌های مناسب نیز محروم کرده‌ایم. بنابراین اهتمام ما باید آن باشد تا با اجتناب از فرصت سوزی، به‌اندازه قدرالسهم خود در بهبود عملکرد بانک و اقتصاد کشور تأثیر مطلوب داشته باشیم.
 
تخصیص درست منابع، باعث بهبود کیفیت شاخص‌های اقتصادی در بانک می‌شود
 
در ادامه این جلسه، حمیدرضا البرزی مدیریت امور اعتباری و سرمایه‌گذاری ضمن تأکید بر لزوم برنامه‌ریزی استان‌ها بر تعیین تکلیف کلیه طرح‌های معرفی‌شده به بانک در قالب اشتغال پایدار روستایی، گفت: در پنجمین مرحله تخصیص اعتبار، اولویت با طرح‌های متمم بوده و اولویت بانک، اتمام طرح‌ها و بهره‌برداری مؤثر از آنها است.
 
وی ضمن اشاره به لزوم جلوگیری از بروز هرگونه مغایرت بین سامانه کارا و سمات گفت: بسیاری از مشکلات عملیات ثبتی در سیستم کارا با مکاتبه با امور اعتباری و سرمایه‌گذاری قابل‌رفع هستند.
 
البرزی همچنین با اعلام اینکه در حال حاضر، عاملیت منابع حمایتی خوبی در بخش‌های مختلف در اختیار بانک قرارگرفته است، گفت: انتظار می‌رود این منابع به نحو کیفی و مطابق با برنامه‌ریزی‌های دقیق تخصیص یابد تا در عین تحقق برنامه ابلاغی، شاخص‌های اقتصادی بانک ازجمله بهای تمام‌شده پول و نسبت NPL روند بهبودی را طی نماید.
 
مدیر امور اعتباری و سرمایه‌گذاری بابیان اینکه رشد منابع بانک و صندوق سرمایه‌گذاری صبا باید باهم تناسب داشته باشد، گفت: ازاین‌رو، محدودیت‌هایی در خصوص آزادسازی منابع در استان‌ها لحاظ شده است.
 
ارتقای کیفیت بررسی‌های اعتباری، ریسک نکول را کاهش می‌دهد
 
در بخش دیگری از این جلسه، محمدی مدیر امور شعب و استان‌ها با ارزیابی رابطه مستقیم سودآوری بانک و انجام دقیق بررسی‌های اعتباری گفت: اهتمام ارکان صف جهت به‌روزرسانی مطالعات و ارتقای دانش خود ضروری است و توصیه می‌شود تا در کنار بازدیدهای مستمر از طرح، ارکان دیگری ازجمله ارزیابی سوابق اعتباری متقاضی، ارزیابی توجیه‌پذیری و نیازسنجی طرح و به‌ویژه سنجش وضعیت تمکن مالی مشتری و سودآوری پیش‌بینی‌شده موردمطالعه قرار گیرد تا احتمال نکول پرونده‌های اعتباری به حداقل برسد.
 
در پایان این جلسه با بررسی نمونه‌ای از صورت‌های مالی مشتریان حقوقی شامل ترازنامه، صورت سود و زیان، صورت جریان وجوه نقد و ضرورت تطبیق سود عملیاتی، مدیران استانی مشکلات و معضلات بررسی‌های خود را مطرح نموده و رهنمودهای لازم به ایشان ارائه شد.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *