RSS
امروز سه شنبه ، ۲۹ مهر ۱۳۹۹
آخرین اخبار

ایجاد رانت با قیمت‌گذاری و تعیین سقف رقابت برای محصولات فولادی در بورس کالا

معارفه مدیر عامل جدید شرکت سرمایه گذاری امید

چقازردی خواستار شتاب بیشتر روند فعالیت شرکت امید شد

کاهش قیمت ارز بعد از انتخابات آمریکا

پیام تبریک مدیر عامل بانک رفاه به مناسبت هفته نیروی انتظامی

عرضه تمام محصولات زنجیره فولاد در بورس

اخلال‌گران در بورس را به قوه قضائیه معرفی خواهیم کرد

افت تدریجی تأثیر کرونا بر محیط کسب‌وکار

نگاهی به چالش های اصلی تجارت خارجی

صادرکنندگان به جای تشویق، تنبیه می‌شوند

نقش سهام عدالت در روند ریزشی بازار سهام

دلایل غیراقتصادی برای هجوم ایرانی‌ها به املاک ترکیه

ارتقاء سطح پیچیدگی اقتصاد، موضوعی مهم در سیاست‌گذاری های اقتصادی

بانک شهر همراه قدرتمند شهرداری مشهد

اطلاعیه پست بانک در خصوص تعیین تکلیف حساب‌های مازاد

ارتقاء خدمات پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار

نظام مالیاتی به کمک بانک مرکزی بیاید

افزایش عرضه ارز در نیما

انجام عملیات «ریپو» برای اولین بار در ایران

کمک مومنانه بخش ارزی بانک ملی ایران

چهار هدف کلیدی بانک مسکن

تشکیل کارگروه مشترک تامین اجتماعی و اتاق اصناف

بیمه کوثر، شرکتی پاسخگو

زمان و چگونگی برگزاری همایش ملی مدیریت ریسک و بیمه

صادق فرامرزی مدیرعامل هلدینگ فناوری اطلاعات بانک صادرات شد

رئیس هیئت موسس کانون صرافان :

چرا نرخ دلار روز به روز در حال افزایش است؟

۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۷/۲کد خبر: 310614
ایستانیوز:رئیس هیئت موسس کانون صرافان بیان کرد: دلیل اصلی آنکه قیمت دلار روز به روز رو به افزایش است تفاوت معنی داری است که میان نرخ تورم در کشور ما و کشور‌های حوزه دلار مشاهده می‌شود و همانطور که می‌دانید، افزایش حجم نقدینگی به طور فاحش از دیگر عوامل افزایش قیمت دلار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،علی اصغر سمیعی زفرقندی رئیس هیئت موسس کانون صرافان در خصوص حال و روز بازار ارز گفت: وقتی از حال روز بازار سوال می‌کنید، ظرف شربتی را در نظر بگیرید که به طور منظم به آن آب اضافه میشود، وقتی آمار‌ها حکایت از رشد ۳۱ درصدی نقدینگی در سال ۹۸ دارد و برای سال جاری هم رشد حدود ۳۳ درصدی نقدینگی پیش بینی میشود، چه انتظاری از واکنش بازار داریم؟
 
وی افزود: شربت ما با این وضعیت هر لحظه رقیق‌تر می‌شود، یعنی پول ملی ما با این روش لحظه به لحظه ضعیف‌تر می‌شود و ضعیف شدن پول ملی به معنی گران شدن کالا‌های مقابل آن از جمله ارز است.
 
زفرقندی عنوان کرد: مکانیزم ماشه و هر نوع تحریم دیگری برای اقتصادی اثرگذار است که پویا و رو به رشد باشد. در شرایط فعلی به نظر می‌رسد اثر تحریم‌ها بیشتر جنبه روانی داشته باشد.
 
رئیس هیئت موسس کانون صرافان اظهار کرد: دلیل اصلی آنکه قیمت دلار رو به افزایش است تفاوت معنی داری است که میان نرخ تورم در کشور ما و کشور‌های حوزه دلار مشاهده می‌شود و همانطور که می‌دانید، افزایش حجم نقدینگی به طور فاحش از دیگر عوامل افزایش قیمت دلار است.
 
وی مطرح کرد: دلایل دیگری هم می‌توان برای بی ثباتی در بازار ذکر کرد، از جمله چند نرخی بودن ارز که خودش باعث رانت و فساد در بازار ارز است و وجود محدودیت‌هایی که برای صرافی‌های بخش خصوصی اعمال می‌شود، متاسفانه سیاست‌های بانک مرکزی باعث شده صرافی‌های بانکی و برخی از صرافی‌های بزرگ در بخش خصوصی از رانت‌ها و امتیازاتی برخوردار باشند، که صرافی‌های کوچک نه‌تن‌ها از آن بی بهره اند، بلکه از فعالیت‌های عادی خود هم منع شده‌اند و محدودیت‌های زیادی از اول سال ۹۷ روی آن‌ها اعمال می‌شود.
 
به گزارش پول نیوز، سمیعی زفرقندی ابراز کرد: در حال حاضر که اعمال تحریم‌های ظالمانه و استکباری، باعث شده مردم از خدمات بانک‌های کشور در مورد خدمات ارزی و انجام حوالجات ارز، محروم باشند بانک مرکزی هم متاسفانه با دادن بخشنامه‌های جدید و وضع مقررات عجیب و تحمیل هزینه‌های تازه، مشکلات یساری را برای صرافان به وجود آورده و زیان‌های زیادی در این راستا به مردم و صرافان وارد میشود و البته نفع این کار‌ها از یک طرف به جیب رانت خواران و از طرف دیگر به جیب صرافان غیررسمی میرود.

خبرهای مرتبط:برچسب‌ها:قیمت دلار
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *