RSS
امروز پنج شنبه ، ۱ آبان ۱۳۹۹
آخرین اخبار

رشد ۶۵ درصدی درآمدهای غیرمشاع بانک ایران زمین در ۶ ماهه

لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم تصویب شد

یارانه ۱۲۰ هزار تومانی در راه است

۱۰۰۰ میلیارد تومان در راه بورس

افزایش نقدشوندگی در برخی سهم‌های بورسی

احراز هویت سجام از طریق بانک مسکن به زودی

مسابقه فروش بیمه های حوادث انفرادی دربیمه دانا

سود ۳۰ درصدی بیمه‌های عمر بیمه سینا پرداخت شد

توسعه همکاری های بیمه سرمد و بانک صادرات

واریز سود مشارکت در منافع بیمه های عمر بیمه آرمان

افتتاح مرکز داده بانک ایران زمین

پیاده سازی استانداردهای IFRS در بیمه آسیا

پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا

معرفی توانمندی‌های مالی تجارت‌نو

پاسخ بیمه سامان به دغدغه خریداران بیمه عمر

ارائه خدمات و محصولات جدید بیمه‌ای در بیمه ملت

زمان اعلام نتایج مسابقه طراحی پوشش سازمانی بانک کارآفرین مشخص شد

تجلیل از بانک ملت در همایش ملی نفت

آیین رونمایی از کارت هواداری باشگاه پرسپولیس

درج نماد ۱۵ شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در بورس

۵میلیون و ۴۰۰هزار تومان متوسط هزینه بستری هر بیمارکرونا

کاهش نرخ ارز و تثبیت بورس ادامه خواهد یافت

لغو دستورالعمل قیمت گذاری دستوری فولاد

چالش‌های واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس

کاهش تورم ایران در پیش خواهد بود

وزیر اقتصاد و دارایی گفت:

بانک مسکن طلایه دار خروج از رکود اقتصادی

۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۶/۳۱کد خبر: 310548
ایستانیوز:وزیر اقتصاد و دارایی گفت: بانک مسکن می تواند با تعریف روش های متنوع و تعمیق حضور خود در اقتصاد، طلایه دار خروج از رکود باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا، دکتر فرهاد دژپسند پس از استماع گزارش عملکرد بانک مسکن در سال مالی منتهی اسفند 98، اظهار داشت: گزارشی که داده شد گزارش خیلی خوبی بود اما گزارش عملکرد بانک ها در مجامع باید از سال آینده به سمتی برود که معطوف به هدف باشد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه بخشی از وظایف توسعه کشور بر عهده بانک های تخصصی است، گفت: اگر عملکرد بانک‌ها و مطالبات دولت و حتی مردم از بانک های تخصصی را نگاه کنیم همچنان نگاه تخصصی به بانک مسکن و سایر بانک های تخصصی وجود دارد.
دژپسند افزود: بانک مسکن باید به تامین مالی بخش مسکن متمرکز شود تامین مالی سایر بخش ها توسط این بانک به حداقل برسد.
این عضو کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد: ما اگر همین مسکن را به منزله زنجیره تامین نگاه کنیم می‌بینیم که باید متکفل یک مجموعه باشیم نه فقط ساخت یک واحد مسکونی. چه بسا فعالیت‌های پیشین و پسین مسکن می تواند نقش مهمی در تحقق اهدافی که بانک مسکن بر عهده دارد، داشته باشد و این نقطه آغاز و پایان برای تحقق اهداف بانک دیده شود. مقدمات تحقق این اهداف این است که خود بنگاه این ویژگی ها را داشته باشد.
وی گفت: باید بانک به یک مجموعه  چابک و کم‌هزینه تبدیل شود و لازمه آن، این است که تحولات درونی متحول شود.
وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه ارزش تحقق اهداف به اجرای آنها نیست بلکه به اثار آنها است، گفت: برخی اقدامات و تصمیمات می تواند یک بنگاه را دانش بنیان کند.
این عضو کابینه دولت دوازدهم گفت: بانک مسکن باید در حوزه تامین مالی از تمام روش هایی که در دنیا مرسوم است بهره بگیرد. جلسه ای با وزیر راه و شهرسازی برای تامین مالی چند طرح این وزارتخانه داشتیم که در آن جلسه، بانک مسکن محور تامین مالی بود. بنابراین باید بانک به گونه ای تقویت شود تا از محل بازار سرمایه بتواند تامین مالی کند که یکی از ابزارهای آن صندوق پروژه است.
وزیر اقتصاد و دارایی گفت: اگر بخش مسکن از تحرک لازم برخوردار شود با وابستگی این بخش به حداقل 65 صنعت و به تعبیری حدود 120 صنعت می تواند یک پیام برای تحول بخشی اقتصاد کشور باشد.
دژپسند گفت: بانک مسکن می تواند با تعریف روش های متنوع و تعمیق حضور خود در اقتصاد طلایه دار خروج از رکود باشد؛ اتفاقا می تواند روش هایی را با استفاده از تجربیات دنیا به کار بگیرد تا منشأ آثار پمپاژ نقدینگی به کشور نباشد.
وی گفت: نباید به بانک مسکن به مثابه صندوقی که هر گاه لازم شد دستبرد به آن زده شود، نگاه کرد بلکه باید بتواند منابع را برای تعمیق حضور در اقتصاد، اهرم کند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: مدیران بانک مسکن بابت گزارشی که تهیه شد زحمت زیادی کشیدند و مدیران بانک با انگیزه برخورد کردند اما رسالت بانک مسکن هم به صورت مستقیم و هم به صورت غیر مستقیم سنگین است و باید با یک ساختار خاص، اقدامات اساسی و بنیادی به این اهداف برسیم تا گرفتار روزمرگی نشویم. برای بانک های تخصصی روزمرگی سم است.
در این مراسم همچنین دکتر محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ضمن ارائه مطالبات برای تسریع در تامین مالی پروژه های مسکن گفت: ما بر اساس قانون باید سالی یک میلیون واحد تولید کنیم. در حال حاضر حدود 12 میلیون جوان در سن ازدواج داریم و 3 میلیون آنها از سن ازدواج گذشتند که مهمترین عامل آن مسکن است.

خبرهای مرتبط:



» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *