RSS
امروز دوشنبه ، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار

معرفی اعضای جدید هیات مدیره بیمه آرمان

مالیات‌ از تراکنش کارت‌خوان‌ها

بانک ملت استخدام می کند

مزد کمتر از ۶ میلیون تومان را نپذیرید!

بازار وسوسه برانگیز رمزارزها

راه اندازی دومین قرارداد آتی نقره با سررسید اردیبهشت ۱۴۰۰

بوی خوش برنج طارم در بورس کالا به مشام می رسد

۱۴۰۰، سال ورود حوزه معدن به بورس کالاست

عزم جدی سازمان برای توسعه بازارسرمایه

روند بازار سرمایه طبیعی است

​خبر خوش مدیرعامل بانک صادرات برای سهامداران بانک

سه سناریو درباره قیمت خودرو در ۱۴۰۰

حد بهینه دورکاری برای اقتصاد

مهم‌ترین چالش بانک مرکزی در سال ۱۴۰۰

فراکسیون پارلمانی برای «عدالت»

بودجه ۱۴۰۰ و کاهش کسری بودجه دولت

کارنامه درخشان سال ۹۹ شرکت احیا استیل فولاد بافت

بانک پاسارگاد ۲ کتابخانه دیگر در استان همدان افتتاح کرد

فرآیند صدور چک در قانون جدید

بازدید مدیرعامل بیمه دی از شعبه کرمان

اعضای هیأت مدیره بیمه دی معرفی شدند

حوزه بسیج شهدای گمنام بانک سینا؛ فعالیت خود را آغاز کرد

اقدامات بانک دی برای دریافت مجوز افزایش سرمایه از سازمان بورس

بانک ملت باز هم داراترین شرکت کشور شناخته شد

بورس مسکن سود قابل قبولی برای سرمایه‌گذاران دارد

جدیدترین قیمت رهن و اجاره در ۱۴ منطقه پرطرفدار تهران + جدول

۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۶/۱۱کد خبر: ۳۰۹۹۹۰
ایستانیوز:محدودیت‌های درنظر گرفته شده و حذف قیمت‌ها از سایت‌های اینترنتی و اپلیکیشن‌ها موبایلی، امسال مستاجران را با دردسر روبرو کرده. آن‌ها به‌سختی قادر هستند برآورد‌های اولیه را انجام دهند و متوجه شوند در مناطق مشهور پایتخت برای رهن کامل یا اجاره هر مترمربع مسکن به چقدر بودجه نیاز دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، بازار اجاره مسکن تهران امسال تابستان شرایط پیچیده‌ای را پشت سر گذاشت؛ از یک طرف دولت با مصوبه‌های پی درپی تلاش کرد اوضاع را کنترل کند و از طرف دیگر قیمت‌ها اشتیاق عجیبی به افزایش داشتند. از سوی دیگر به‌خاطر محدودیت‌های درنظر گرفته شده و حذف قیمت‌ها از سایت‌های اینترنتی و اپلیکیشن‌ها موبایلی، مستاجران به‌سختی قادر بودند برآورد‌های اولیه را انجام دهند. در این گزارش تلاش کرده‌ایم با استفاده از اظهارات مشاوران املاک هر منطقه پایتخت محاسبه کنیم مستاجران در مناطق مشهور پایتخت برای رهن کامل یا اجاره هر مترمربع مسکن چقدر بودجه نیاز دارند. لازم است دوباره تذکر دهیم که این عدد‌ها تقریبی هستند؟
ونک؛ حداقل ۲۵۰ میلیون تومان
به گزارش فرارو، برای رهن کامل یک واحد ۷۰ متری در ونک، حداقل به ۲۵۰ میلیون تومان سرمایه نیاز است. این رقم بسته به امکانات و محل ساختمان، بالا می‌رود. برای مثال همین اواخر قرارداد رهن یک واحد ۸۰ متری با امکانات کامل، در خیابان شاد، با قیمت ۳۸۰ میلیون تومان امضا شده است.
مولوی؛ حداقل ۷۰ میلیون تومان
مشاوران املاک می‌گویند برای رهن کامل آپارتمان در محله مولوی به حداقل ۷۰ میلیون تومان بودجه نیاز است. مثلا یک واحد آپارتمان ۷۵ متری در مختاری شرقی آگهی شده و صاحبخانه گفته به ۱۳۰ میلیون تومان رهن و ۲۰۰ هزار تومان اجاره نیاز دارد. در موردی دیگر آگهی یک واحد ۵۵ متری در میدان محمدیه با ۷۰ میلیون تومان جهت رهن کامل منتشر شده است. همچنین یک واحد آپارتمان ۶۰ متری در خیابان برادران منتظری با ۳۰ میلیون تومان پول پیش و یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اجاره واگذار می‌شود.
منیریه؛ حداقل ۳۰۰ میلیون تومان
هزینه مورد نیاز برای رهن و اجاره واحد‌های مسکونی در محله منیریه پا به‌پای قیمت خرید و فروش مسکن افزایش داشته است. مثلا یک واحد آپارتمان ۱۱۵ متری نوساز در فرهنگ با ۳۵۰ میلیون تومان رهن و سه‌میلیون تومان اجاره واگذار می‌شود و برای یک واحد ۱۰۵ متری با همر سه ساله در خیابان اسدی‌منش باید ۱۵۰ میلیون تومان رهن و چهار میلیون تومان اجاره پرداخت کرد.
وحیدیه؛ حداقل متری دو میلیون تومان
مشاوران املاک وحیدیه درباره بازار رهن و اجاره این محله می‌گویند در ماه‌های اخیر رکود شدیدی بر این بازار حاکم شده است و اکثر مستاجران مجبور به تحویل واحد شده‌اند. رهن کامل برای واحد‌های قدیمی با امکانات کم یا متوسط متری حدود دو میلیون تومان و برای واحد‌های نوساز متری سه میلیون تومان است. برای رهن کامل یک آپارتمان ۶۵ متری و ۲۰ سال ساخت در کوچه جلیلی باید ۱۲۰ میلیون تومان پرداخت کرد و مبلغ مورد نیاز برای واحد نوساز مشابه حدود ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان است.
تهرانسر؛ حداقل متری دو میلیون تومان
رهن کامل در تهرانسر از متری دو میلیون تومان شروع شده و با توجه به امکانات و... افزایش پیدا می‌کند. قیمت یک واحد ۸۰ متری در شهرک پاسداران ۲۱۰ میلیون تومان جهت رهن کامل اعلام شد. همچنین یک واحد ۱۵۰ متری نوساز در تهرانسر ۴۰۰ میلیون تومان برای رهن کامل قیمت‌گذاری شده‌است. مشاوران املاک می‌گویند مانند سایر مناطق اجاره‌بها ناگهان از سوی مالکان به مقدار زیادی افزایش یافته و تنها راه چاره این است که یا مالک از موضع خود کوتاه بیاید، چون در اکثر مواقع مستاجر مجبور می‌شود ملک را تخلیه کند.
شهرک اکباتان؛ حداقل ۲۰۰ میلیون تومان
بازار رهن و اجاره در شهرک اکباتان شرایط خاص خودش را دارد؛ مثلا یک واحد دو خواب با ۵۰ میلیون تومان رهن و پنج میلیون تومان اجاره موجود است. همچنین یک واحد آپارتمان سه‌خواب با ۵۰۰ میلیون تومان برای رهن کامل واگذار می‌شود. برای اجاره یک واحد سه‌خواب دیگر نیز باید ۱۰۰ میلیون تومان رهن و ماهی سه‌ونیم میلیون تومان اجاره پرداخت. همچنین یک واحد آپارتمان سه خواب در فاز یک، به ۴۱۰ میلیون تومان سرمایه برای رهن کامل نیاز دارد. یک واحد آپارتمان دوخوابه در فاز دو و بلوک ۵، با رقمی حدود ۳۵۰ میلیون تومان جهت رهن کامل آگهی شده است. برای رهن کامل یک واحد یک خواب همراه با پارکینگ و انباری، باید ۲۶۰ میلیون تومان پرداخت کرد.
بلوار کشاورز؛ حداقل ۱۵۰ میلیون تومان
بلوار کشاورز به‌دلیل فاصله کم تا دانشگاه، قبلا مورد توجه دانشجویان بود و انتخاب اول بسیاری از دانشجویان برای رهن و اجاره محسوب می‌شد، اما با افزایش قیمت اجاره‌بها دیگر دانشجویان قدرت اجاره ملک در این محدوده را ندارند. برای رهن کامل یک آپارتمان در بلوار کشاورز حداقل ۱۵۰ میلیون تومان سرمایه برای رهن کامل مورد نیاز است و نمی‌توان واحد ارزان‌تری پیدا کرد. برای رهن و اجاره نیز این مبلغ به حدود ۵۰ میلیون تومان رهن و ۲.۵ تا سه‌میلیون تومان اجاره تبدیل می‌شود. همچنین یک واحد آپارتمان ۷۸ متری در خیابان ایتالیا ۱۷۰ میلیون تومان برای رهن کامل واگذار شد. همچنین یک واحد ۹۵ متری نوساز در کوچه زیبا ۴۵۰ میلیون تومان جهت رهن کامل قیمت‌گذاری شده است.
به گزارش فرارو، یک سوئیت ۳۵ متری نیز در فلسطین شمالی با ۵۰ میلیون تومان رهن و یک میلیون تومان اجاره، واگذار می‌شود. یک واحد ۶۰ متری و زیر همکف، بدون پارکینگ، آسانسور و انباری به ۴۰ میلیون تومان رهن و دو میلیون تومان اجاره نیاز دارد. به‌طور کلی می‌توان گفت واحد‌های متراژ کوچک برای اجاره کم پیدا می‌شود و اگر پیدا شود، برای دانشجو‌ها قیمت بالایی دارد. به همین علت اکثر دانشجویان دیگر نمی‌توانند در این محدوده خانه اجاره کنند.
یوسف‌آباد؛ حداقل متری سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
یک مشاور املاک درباره رهن کامل آپارتمان در محله یوسف‌آباد می‌گوید برای رهن کامل مثل خرید و فروش عوامل زیادی تاثیرگذار است و باید موقعیت، متراژ، سن و... بنا را بررسی کرد، اما به طور کل رهن کامل در محله یوسف‌آباد از متری سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شروع می‌شود. برای مثال برای رهن کامل یک واحد ۱۰۰ متری در این محله حدودا ۴۰۰ میلیون تومان سرمایه لازم است.
شهرک غرب؛ اجاره‌های میلیاردی
شهرک غرب بهشت خانه‌های ویلایی است. یکی از مشاوران املاک فعال در این منطقه می‌گوید قیمت رهن کامل ویلای دربست از هشت میلیارد به بالا شروع می‌شود و اگر بخواهید اجاره پرداخت کنید باید ماهی حدودا ۱۰۰ میلیون تومان بپردازید که البته با افزایش شدید قیمت‌ها و شیوع کرونا تقاضا برای ویلا‌های این‌چنینی به شدت کاهش داشته است. در خصوص آپارتمان نیز حداقل مبلغی که باید برای رهن کامل پرداخت کرد حدود یک میلیارد و ۲۰۰ هزار تومان است که قیمت‌های بسیار بالاتر از این هم وجود دارد.
شهرزیبا؛ حداقل متری ۳.۵ میلیون
یک مشاور املاک می‌گوید برای رهن کامل در شهرزیبا باید یک هفتم ارزش ملک را پرداخت کرد که به طور میانگین چیزی بین سه تا سه‌ونیم میلیون تومان در هر مترمربع است. یعنی یک واحد ۱۰۰ متری حدود ۳۵۰ میلیون تومان پول جهت رهن کامل نیاز دارد. به‌گفته او دو روز پیش یک واحد ۵۵ متری و شش‌سال ساخت در آلاله غربی، ۱۷۰ میلیون تومان برای رهن کامل معامله شد.
پاسداران؛ حداقل ۳۰۰ میلیون تومان
فایل‌های رهن کامل در منطقه پاسداران از حدود ۳۰۰ میلیون تومان شروع می‌شوند، اما معمولا برای یک واحد ۱۰۰ متری مناسب و تمیز باید چیزی حدود ۵۰۰ میلیون تومان ودیعه پرداخت کرد.
اقدسیه؛ حداقل متری سه میلیون تومان
برای رهن کامل واحد مسکونی در محله اقدسیه حداقل سه‌میلیون تومان سرمایه به ازای هر مترمربع مورد نیاز است. مثلا دو هفته پیش یک واحد ۱۵۰ متری به قیمت ۳۵۰ میلیون تومان جهت رهن کامل معامله شده است.
زعفرانیه؛ حداقل متری ۱۰ میلیون تومان
همزمان با افزایش قیمت مسکن، نرخ رهن و اجاره نیز در زعفرانیه افزایش پیدا کرده است. در این محله برای رهن کامل یک هفتم ارزش فروش ملک پرداخت می‌شود که اصولا هر مترمربع حدودا ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان برای رهن کامل معامله می‌شود. مثلا برای رهن کامل یک واحد ۲۶۰ متری و هفت سال ساخت در پسیان دو میلیارد تومان سرمایه لازم است. نکته مهمی که باید در نظر داشت این است که در منطقه زعفرانیه به نسبت سایر نقاط پایتخت آپارتمان یا واحد متراژ پایین کمتری می‌توان پیدا کرد.
پونک؛ حداقل ۲۵۰ میلیون تومان
بودجه مورد نیاز برای رهن کامل مسکن در پونک از ۲۵۰ میلیون تومان شروع می‌شود و گاه تا ۸۰۰ میلیون تومان پیش می‌رود. قطعا بزرگی این عدد به متراژ، سن بنا و امکانات ساختمان بستگی دارد. مشاوران املاک می‌گویند این اواخر در ایران‌زمین قرارداد رهن یک واحد ۸۰ متری با عمر پنج سال ساخت را به قیمت حدود ۳۰۰ میلیون تومان نوشته است. همچنین یک واحد ۱۵۰ متری در همین منطقه ۵۰۰ میلیون تومان رهن شده است.
 

بودجه مورد نیاز برای اجاره مسکن در مناطق مختلف تهران

محله

قیمت

ونک

حداقل ۲۵۰ میلیون تومان

مولوی

حداقل ۷۰ میلیون تومان

منیریه

حداقل ۳۰۰ میلیون تومان

وحیدیه

حداقل متری دو میلیون تومان

تهرانسر

حداقل متری دو میلیون تومان

شهرک اکباتان

حداقل ۲۰۰ میلیون تومان

بلوار کشاورز

حداقل ۱۵۰ میلیون تومان

یوسف‌آباد

حداقل متری سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

شهرک غرب

اجاره‌های میلیاردی

شهرزیبا

حداقل متری سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

پاسداران

حداقل ۳۰۰ میلیون تومان

اقدسیه

حداقل متری سه میلیون تومان

زعفرانیه

حداقل متری ۱۰ میلیون تومان

پونک

حداقل ۲۵۰ میلیون تومان

 
 
 
 
 
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *