RSS
امروز پنج شنبه ، ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
آخرین اخبار

پانصد و نود و دومین شرکت وارد بورس تهران شد

آینده ارزهای دیجیتال در ایران

اولین رمزارز بانکی ایران معرفی شد

ارائه چک موردی در بانک‌ها آغاز شد

رشد۷۳ درصدی وام ودیعه مسکن در موسسه ملل

چند سال طول می‌کشد یک ایرانی خانه‌دار شود؟

اکتشاف موتور محرک طرح های توسعه چادرملو

 داود قاسم‌پور دیزجی مدیرعامل جدید بیمه ملت شد

نخستین گام بانک ملی برای واگذاری بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه

فدرال رزرو بازارهای جهانی را به لرزه در آورد

سقوط طلا؛ صعود دلار و کاهش قیمت در تمام فلزات گرانبها

نفت در برابر جنگ

چالش تامین گندم در ماه های آینده

تغییر نگاه سنتی، پیش شرط جهش صنعت بیمه

بیشتر شرکت های بیمه ای آیین نامه حاکمیت شرکتی را اجرایی کرده اند

ترجیح بیمه مرکزی بر برگزاری مصاحبه متقاضیان کارگزاری بصورت آنلاین است

قدردانی مدیرعامل بیمه سامان از فعالیت های «پمپیران»

رویکردهای ارتباطی جدید ، پایه و اساس روابط عمومی در عصر دیجیتال است

پیام تبریک سرپرست بانک سینا به مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی

پیام تبریک مدیرعامل بانک سپه به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی

انتقال آنی وجه به شبا در بانک مشترک ایران و ونزوئلا

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک منصوب شد

مزایای طرح "اوج" بانک رفاه کارگران افزایش یافت

شستا، سیمان آبیک را در بورس عرضه می‌کند

معامله غیرمجاز ارز مشمول مالیات شد

رشد فعالیت‌های بیمه‌گری و سرمایه‌گذاری بیمه "ما"

۱۵:۵۸ - ۱۳۹۹/۵/۲۷کد خبر: 309675
ایستانیوز:مدیرعامل بیمه "ما" گفت: عملکرد مطلوب شرکت بیمه "ما" در سال ۹۹ در دو بخش بیمه‌گری و سرمایه‌گذاری در تاریخ فعالیت شرکت بی‌سابقه بوده و قطعا به عنوان یک رکورد ثبت خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، حجت بهاری فر در خصوص عملکرد این شرکت تاکید کرد: به طور کلی در بخش بیمه‌گری در ۴ ماه ابتدای سال با یک رشد ۴۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبه‌رو بودیم و در بخش سرمایه‌گذاری نیز توانستیم بازده بسیار چشمگیری محقق کنیم؛ در همین حال در ۳ ماه منتهی به خردادماه، سرمایه‌گذاری در سهام حدود ۴۴۱درصد و درآمد سود نقدی حدود ۱۲۵درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد داشته‌اند و درآمد حاصل از خرید و فروش نیز نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۲ برابر شده است.
 
وی، در خصوص این رشد توضیح داد: درسال ۱۳۹۸ شاخص کل  بورس، رشدی معادل ۱۸۶ درصد را تجربه کرد. از این رو شرکت بیمه "ما" در راستای اجرا و ادامه سیاست‌های مربوط به تقویت سرمایه‌گذاری‌ها و همچنین پیش‌بینی افزایش منابع در سال ۹۹، تصمیم به استفاده حداکثری از منابع در چارچوب آیین‌نامه ۹۷ بیمه مرکزی گرفت. وی ادامه  داد: بنابراین  در دوماه پایانی سال ۹۸ بهینه‌سازی و افزایش سقف پرتفوی بورسی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری در اولویت سرمایه‌گذاری‌ها قرار گرفتند که در نتیجه آن، بهای تمام شده پرتفوی در پایان خرداد ۹۹ به مبلغ  ۶۸۵۰ میلیارد ریال بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشدی معادل ۴۴۱ درصد را شاهد بود.
 
وی همچنین تصریح کرد: شرکت بیمه "ما" در چهار ماه ابتدای امسال نیز موفق به تولید ۳۹۲۰ میلیارد ریال حق بیمه شده است که نسبت به رقم ۲۶۹۰ میلیارد ریالی  سال ۹۸ بیش از ۴۵ درصد رشد داشته است. همچنین حق بیمه تولیدی در تیرماه سال ۱۳۹۹ بیش از ۱۱۶۵ میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۵۰درصد رشد را تجربه کرده است. وی ادامه داد: از سوی دیگر به دلیل مدیریت صحیح ریسک، سهم پرتفوهای پرریسک ثالث و درمان کاهش یافته و تنها ۳۷ درصد از کل پرتفوی تولید شده به‌این دو رشته بیمه‌ای اختصاص یافته است. به گفته بهاری‌فر، نسبت خسارت چهار ماه ابتدای سال ۱۳۹۹ نیز ۴۳ درصد بوده است که در حد مطلوبی قرار دارد.
 
مدیرعامل شرکت بیمه "ما"  همچنین در مورد آخرین اقدامات انجام شده در زمینه افزایش سرمایه شرکت تصریح کرد: مراحل انجام افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها از مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد ریال به ۴ هزار میلیارد ریال کماکان در دست انجام است. دراین راستا مجوز سازمان بورس را دریافت کرده و در نظر داریم در مجمع عمومی فوق‌العاده که در تاریخ سوم شهریور برگزار خواهد شد، این افزایش سرمایه را به تصویب برسانیم. به گفته وی پس از ثبت سرمایه جدید به مبلغ ۴ هزار میلیارد ریال، شرکت از سرمایه لازم برای دریافت مجوز قبولی اتکایی برخوردار خواهد شد که امیدواریم مراحل آن به سرعت انجام پذیرد. بهاری‌فر معتقد است: دریافت مجوز اتکایی قبولی، نقطه عطفی در تاریخ شرکت بیمه «ما» محسوب شده و باب جدیدی از فعالیت را به روی شرکت باز خواهد کرد که امیدواریم منجر به توسعه فعالیت‌ها و افزایش بازدهی شرکت شود.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *