RSS
امروز سه شنبه ، ۸ مهر ۱۳۹۹
آخرین اخبار

تذکر جدی قالیباف به وزیر اقتصاد درباره بورس

قیمت سکه امروز چند؟ (۱۳۹۹/۷/۷)

هشدار به متقاضیان وام قرض الحسنه

بررسی آیین‌نامه اجرایی توسعه پوشش بیمه‌ای دستگاه‌های اجرایی

تداوم روزهای منفی سهامداران در بورس

شفاف‌سازی عملکرد مالی شهریور ماه بانک صادرات

شرایط پرداخت وام مسکن ۴۰۰ میلیون تومانی

مراحل اولیه انتقال منابع صندوق توسعه به بورس اجرایی شد

گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در شهریورماه ۱۳۹۹

لزوم تحقق ضریب نفوذ ۷ درصدی برای بیمه های زندگی

اهدای نشان زرین افتخار به کارکنان درگذشته راه خدمت

رشد ۱۵۷ درصدی درآمدهای بانک اقتصادنوین

قیمت دلار به ۲۸ هزار و ۷۰۰ تومان رسید

عیدی کارکنان در سال آینده چقدر است؟

هدفگذاری تورم ۲۲ درصد برای سال آینده

روند افزایشی صادرات محصولات معدنی فلزی

پرداخت خسارات زلزله استان گلستان توسط شرکت بیمه دی

رشد ۷۷ درصدی فروش حواله‌های ارزی در نیما

صدور آنی کارت اعتباری در شعب بانک اقتصادنوین

سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بورس غیرقانونی است

بازهم پافشاری بر ارز ناکارآمد ۴۲۰۰ تومانی

ممنوعیت نوسان‌گیری از نقدشوندگی بازار سرمایه ‌می‌کاهد

افزایش ۸.۶ درصدی صادرات محصولات کشاورزی و غذایی در دوره کرونا

پول‌های پارک شده چه زمانی به بورس تزریق می‌شوند؟

باگ قانون ممنوعیت نوسان‌گیری در بورس

هزینه دریافت وام مسکن کاهش یافت

۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۵/۲۱کد خبر: 309485
ایستانیوز:هزینه دریافت تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق در ۱۵ روز ابتدای مردادماه سال جاری کاهش یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، محاسبات مربوط به قیمت هر فقره اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن نشان می دهد در نیمه ابتدایی ماه جاری، هزینه دریافت تسهیلات خرید مسکن با استفاده از اوراق کاهش یافته است.
 
بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت هر فقره اوراق تسهیلات خرید مسکن در ابتدای مردادماه در کانال ۸۰ هزار تومان قرار داشت. همچنین بازار معاملات اوراق در انتهای تیر و در آستانه مرداد، در مرز قیمتی ۹۰ هزار تومان به ازای هر فقره اوراق تسهیلات قرار داشت.
 
براساس آمارهای موجود میانگین قیمت هر فقره اوراق تسهیلات خرید مسکن در ۳۱ تیرماه امسال-آخرین روز از تیرماه-به ۸۹ هزار و ۵۰۰ هزار تومان رسید. این در حالی است که از ابتدای مرداد ماه تاکنون ریزش قیمت اوراق آغاز شده است و ابتدا قیمت اوراق با نزول در کانال ۸۰ هزار تومان وارد کانال ۷۰ هزار تومان شده وسپس در روزهای اخیر به کانال ۶۰ هزار تومان سقوط کرده است.
 
به این ترتیب در ۱۵ روز ابتدایی مردادماه میانگین قیمت هر فقره اوراق تسهیلات خرید مسکن نسبت به روزهای پایانی تیرماه سه کانال به عقب بازگشته است. در روزهای پایانی تیرماه حتی میانگین قیمت هر فقره اوراق ۵۰۰ هزار تومانی تسهیلات خرید مسکن در برخی روزها از مرز ۹۰ هزار تومان نیز گذشت و این موضوع هزینه دریافت تسهیلات را برای متقاضیان خرید مسکن با استفاده از این تسهیلات که تسهیلات بدون سپرده مسکن و رایج ترین شکل دریافت تسهیلات مسکن در شرایط فعلی محسوب می شود به میزان محسوس افزایش داد.
 
اما بازگشت به عقب و سقوط آزاد قیمت اوراق در ۱۵ روز ابتدایی مردادماه به صورت مجدد هزینه دریافت این تسهیلات را برای متقاضیان کاهش داد و برخی از کارشناسان پیش بینی می کنند فعلا انتظاری از بابت افزایش محسوس قیمت اوراق در کوتاه مدت وجود ندارد.
 
هزینه دریافت تسهیلات خرید مسکن با استفاده از اوراق به واسطه خرید اوراق، در ۳۱ تیرماه امسال که میانگین قیمت هر فقره اوراق ۵۰۰ هزار تومانی تسهیلات مسکن معادل ۸۹ هزار و ۵۰۰ تومان بود برای دریافت تسهیلات ۱۴۰ میلیونی انفرادی و ۲۴۰ میلیونی زوجین در شهر تهران به ترتیب معادل ۲۵ میلیون و۶۰ هزار تومان و ۴۲ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان بود.
 
این هزینه هم اکنون با کاهش قیمت اوراق و ورود آن به کانال ۶۰ هزار تومان با احتساب میانگین ۶۵ هزار و ۴۹۰ تومان یاقیمت اوراق در روز ۱۵ مرداد برای متقاضیان دریافت تسهیلات انفرادی به ۱۸ میلیون و ۳۳۷ هزار تومان و برای زوجین متقاضی دریافت تسهیلات به ۳۱ میلیون و ۴۳۵ هزار تومان در شهر تهران به ترتیب برای دریافت تسهیلات ۱۴۰ و ۲۴۰ میلیون تومانی کاهش یافته است.
 
به این ترتیب ظرف ۱۵ روز منتهی به پایان نیمه اول مردادماه سال جاری، هزینه دریافت تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق برای متقاضیان انفرادی این تسهیلات در شهر تهران نسبت به ابتدای مرداد حدود ۷ میلیون تومان و برای زوجین متقاضی دریافت این تسهیلات در پایتخت بیش از ۱۱ میلیون تومان کاهش یافته است.
 
مهم ترین علت افزایش قیمت اوراق در تیرماه به بروز نوسانات شدید در بازار سهام مربوط می شود. کاهش قیمت اوراق در روزهای اخیر از یک زاویه به معنای افزایش قدرت تسهیلات مسکن برای خرید مسکن واحد مسکونی از سوی متقاضیان است.
 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *