RSS
امروز جمعه ، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار

تثبیت شاخص بورس در کانال ۲ میلیون واحدی

ضرورت بسترسازی برای گسترش فین تک اسلامی

"وتجارت" به سود رسید

کلیه محصولات فولادی در بورس کالا عرضه می شود

تغییرات تازه در ساعات کار بورس؛ ماجرا از چه قرار است؟

پرداخت روزانه ۳میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه دربانک ملی

جزییات عرضه ۸.۹۹ درصدی سهام بانک سینا

پیام مدیرعامل به مناسبت یازدهمین سالگرد بانک توسعه تعاون

اهتمام ویژه بانک پارسیان به اجرای قانون رفع موانع تولید

دوفوریت لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی تصویب شد

جزییات طرح بخشودگی بدهی مشتریان بانک توسعه تعاون

رشد ۳۰۰ درصدی منابع بانک مهر ایران در ۳ سال

اعلام نرخ حق الوکاله بانک پارسیان در سال ۹۹

تراز بازار ثانویه ارز در ۴ ماهه امسال مثبت بود

بورس کالا هزینه معاملات املاک را کاهش می دهد

اتمام پذیره‌نویسی ۴۰۰۰ میلیارد ریالی صندوق مدیریت ثروت

۳۰ درصد سهام عدالت چند؟

چگونگی اخذ مالیات از خانه های خالی اعلام شد

گام های بیمه سرمد حوزه شفاف سازی

اصلاح ۸ نقطه حادثه خیز به همت برنامه دوربرگردون

ثبات در بازار با ابزارهای سلبی امکان‌پذیر نیست

فاز اول توافق تجاری پکن و واشنگتن ادامه پیدا می کند؟

توضیحات بانک ملت درباره واریز وجوه فروش سهام عدالت

مدیر جدید امور بازرسی بانک کارآفرین معرفی شد

بررسی مشکلات نظام بانکی در نشست کمیسیون اقتصادی

خدمات انفورماتیک، بزرگترین دانش بنیانِ حاضر در بورس

۳۵ شرکت دانش بنیان در تابلوی بورس

۱۴:۳۰ - ۱۳۹۹/۴/۲۳کد خبر: 308620
ایستانیوز:استارت آپ ها هم خود را برای تامین مالی از بازار سرمایه آماده می کنند. استارت آپ های بزرگی که با توجه به تحریم ها، دسترسی آن ها به سرمایه خارجی به شدت کاهش یافته است و حتی بعضی در سال گذشته تن به تعطیلی داده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،در ماه های گذشته بیش از همیشه اخبار تامین مالی استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان منتشر شده است. مسئولان در معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری امیدوارانه از پذیره نویسی این شرکت ها در بورس خبر می دهند و استارت آپ ها هم خود را برای تامین مالی از بازار سرمایه آماده می کنند. استارت آپ های بزرگی که با توجه به تحریم ها، دسترسی آن ها به سرمایه خارجی به شدت کاهش یافته است و حتی بعضی در سال گذشته تن به تعطیلی داده اند. اکنون این استارت آپ های بزرگ که در همه گیری کرونا وام صندوق نوآوری و شکوفایی هم دردی از آن ها دوا نکرد و اتکا به بانک ها را هم کارگشا نمی بینند، چشم به بازار سرمایه دوخته اند.
 
شرکت های دانش بنیان در سال گذشته بیش از 300 هزار شغل مستقیم ایجاد کرده اند. باوجود اعلام اینکه بسیاری از این شرکت ها هنوز در محیط گلخانه ای در ایران فعالیت می کنند و دسترسی محدودی به بازار دارند، فروش این شرکت ها هم در سال 98 به 120 هزار میلیارد تومان رسیده است. رییس بنیاد ملی نخبگان اعلام کرده ارزش بعضی شرکت های دانش بنیان ایرانی به بیش از 150 هزار میلیارد تومان می رسد و ارزش این شرکت ها در سال جاری هم 40 تا 50 درصد بیشتر می شود.
 
 به گفته سورنا ستاری دو شرکت دانش بنیان در روزهای آینده در تابلوی بورس پذیره نویسی می شوند و با این پذیره نویسی، تعداد شرکت های بورسی به 35 مجموعه می رسد. به گفته معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، یکی از چالش های جدی حضور شرکت های دانش بنیان در بورس، مسئله ارزشگذاری است. ستاری در این باره گفت «پایه اقتصادی کشور همیشه مبتنی بر منابع زیرزمینی، شرکت‌های نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد و سیمان بوده است. زمانی که در مورد اقتصاد دانش‌بنیان و نوآوری صحبت به میان می‌آید، قیمت‌گذاری در این شاخصه‌ها به سختی انجام می‌شود و ارزش‌گذاری آنها به عنوان چالش بزرگی برای اقتصاد کشور تلقی خواهد شد که تاکنون تجربه نشده است.هم چنین در بحث دارایی‌های نامشهور با چالش همراه هستیم که باید هر چه زودتر این چالش برطرف شود و می‌توان به جرأت گفت که این اقدام کار بسیار سختی خواهد بود».
 
اکنون پذیره نویسی 33 شرکت دانش بنیان در بورس به ارزش 180 هزار میلیارد تومان انجام شده است که بزرگترین آن ها شرکت آپ و خدمات انفورماتیک است. اکنون ۹ صندوق جسورانه در بورس وجود دارد و برای پذیره‌نویسی ۱۳ صندوق دیگر موافقت صورت گرفته است.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *