RSS
امروز سه شنبه ، ۷ بهمن ۱۳۹۹
آخرین اخبار

منطقه ۴ بیمه دانا به باشگاه هزار میلیارد تومانی‌ها پیوست

بیمه تعاون گواهینامه ایزو ۳۱۰۰۰ گرفت

اعضای جدید هیأت مدیره بیمه تجارت‌نو معرفی شدند

پیمان میراب آستانه رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اقتصاد شد

بانک رفاه قدرت خرید بازنشستگان را افزایش می‌دهد

گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در دی ماه ۱۳۹۹

رونمایی از نسخه جدید همراه بانک سینا

اقتصاد ایران بعد از ترامپ کجا میرود؟

اصلاح حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در بودجه ۱۴۰۰

اصلاح شیوه‌نامه عرضه و تقاضای فولاد

فاصله تورمی دهک‌ها در دی‌ماه افزایش یافت

رکود در بازار مسکن سنگین تر می شود

نرخ حق الوکاله بانک توسعه صادرات ایران اعلام شد

لزوم استقلال نهاد سیاست گذار بازار سرمایه

گامی بزرگ به سوی مردمی شدن بازارسرمایه

افزایش تقاضای اخذ مجوز نهادهای مالی

گشایش یک انبار جدید زعفران در بورس کالا

مطابق قانون جدید چک به افراد دارای چک برگشتی خدمات بانکی ارائه نمی‌شود

پرداخت بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۲ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از سوی بانک رفاه

استفاده حداکثری بانک ملی از ظرفیت تامین مالی برای پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی

امضاء تفاهم نامه میان بانک کارآفرین و دانشگاه فردوسی

احکام مشخص و رافع چالش‌ها و موانع جهش تولید

سمت و سوی قیمت سکه، طلا و دلار تا شب عید

۴۸۷۳ایده در پویش ایده تا عمل با موسسه اعتباری ملل

در مقابله با فرار مالیاتی جدی هستیم

ترفند دلالان برای بالا نگه داشتن قیمت‌ها

۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۴/۱۸کد خبر: 308421
ایستانیوز:در حالی که هیچ خریداری ر بازار خودرو نیست اما با این حال به دلیل آنچه فعالان این بازار معاملات صوری می خوانند قیمت‌ها در بازار خودرو همچنان افزایشی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، از ابتدای سال ۹۹ بازار خودرو با شتابی بی سابقه افزایش قیمت را در پیش گرفت و در این بین تمهیداتی برای کنترل نوسانات بازار خودرو صورت گرفت که براساس آن توقع می رفت تا بازار خودرو کمی آرام بگیرد اما نه تنها آرام نگرفت، بلکه منحنی قیمت‌ها صعودی‌تر از قبل نیز شد. بنابر اخبار رسیده از بازار، قیمت خودروهای داخلی طی یکی دو هفته گذشته حداقل پنج میلیون تومان افزایش یافته است که البته در مورد خودروهای وارداتی، صحبت از رشد بیش از ۱۰۰ میلیون تومان نیز به میان می‌آید.
 
نوسان قیمت در بازار خودرو اکنون از هر زمان دیگری بیشتر است به گونه ای که به گفته یکی از نمایشگاه داران قیمت خودرو ساعتی در حال تغییر است و برای خرید و فروش خودرو در بازار نرخ مشخصی وجود ندارد و این امر موجب شده است تا یک خودرو در برخی مواقع با اختلافی ۳ تا ۴ میلیون تومانی در نقاط مختلف خرید و فروش می شود.
 
نوسان قیمت در بازار خودرو طی هفته اخیر موجب شده است که برخی خودروها نسبت به هفته گذشته کاهش قیمت ناچیزی را تجربه کنند و در مقابل بازار شاهد افزایش قیمت برخی از انواع دیگر خودروها طی هفته جاری باشد به گونه ای که قیمت ۲۰۶ تیپ ۲ که در هفته گذشته تا ۱۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بالا رفته بود امروز به ۱۳۹ میلیون تومان رسید و در مقابل آن پژو ۴۰۵ اس ال ایکس افزایش قیمت چشمگیری را در هفته جاری تجربه کرده است؛ این خودرو که طی هفته های گذشته درصد کم تری افزایش قیمت را در نسبت با سایر خودروهای بازار تجربه می کرده است طی یک هفته اخیر بیش از ۱۰ میلیون تومان گران شده است و قیمت آن به ۱۴۰ میلیون تومان رسیده است.
 
 قیمت پژو ۲۰۰۸ که در هفته گذشته ۵۸۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اعلام شده بود امروز با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی به ۵۸۵ میلیون تومان رسیده است در مقابل افزایش قیمت ناچیز پژو ۲۰۰۸ سمند ال ایکس به طور چشمگیری طی هفته جاری گران شده است؛ این خودرو که در هفته گذشته کاهش قیمت ۱ میلیون تومانی را تجربه می کرده است در هفته جاری بیش از ۱۰ میلیون تومان گران شده است و قیمت آن به ۱۳۶ میلیون تومان رسیده است.
 
در این میان قیمت انواع مدل های خودرو پراید نیز کماکان بالای مرز ۷۰ میلیون تومان است به گونه ای که قیمت پراید ۱۱۱ در مرز ۸۰ میلیون تومان یعنی ۷۹ میلیون تومان قرار دارد، قیمت پراید ۱۳۱ و ۱۳۲ نیز به ترتیب ۷۳ و ۷۴ میلیون تومان اعلام شده است و قیمت وانت آریسان نیز در مرز صد میلیون تومانی قرار دارد و نرخ این خودرو در حال حاضر در بازار ۹۸ میلیون تومان اعلام شده است.
 
افزایش قیمت ها در بازار خودرو در حالی اتفاق می افتاد که اغلب سرمایه گذاران از این بازار خارج شده و به سمت بازار های بورس، طلا و سکه حرکت کردند و به گفته کارشناسان افزایش نرخ های خودرو طی هفته های اخیر ناشی از مقاومت فروشندگان این بازار در مقابل کاهش قیمت خودرو است.معاملات صوری مهمترین دلیل بروز این اتفاق است . بررسی ها نشان می دهد قمت ها روندی افزایشی را در بازار طی می کنند در خالی که بازار خالی از مشتری است.» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *