RSS
امروز سه شنبه ، ۲۴ تیر ۱۳۹۹
آخرین اخبار

IMF:کاهش شدیدتر رشد اقتصادی خاورمیانه

مدیر امور شعب شمال کشور بانک صادرات منصوب شد

خدمت رسانی بانک رفاه به بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین

اعطای تسهیلات از سوی بانک رفاه در قالب "طرح عدل"

سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی ۱۷ میلیون و ۸۰۹ هزار تومان شد

بیمه های سنتیِ کوچک و متوسط بازندگان بحران کرونا

بازار سرمایه پیشران تورم در اقتصاد

رشد ۹۲۷۴ واحدی شاخص بورس تهران

آغاز ساخت هنرستان تربیت‌بدنی اردکان توسط چادرملو

شناسایی ریسک‌های جدیدصادرکنندگان

شرط بیمه مرکزی برای برگزاری مجامع بیمه ها

نرخ جریمه «مالیات از خانه‌های خالی» بازدارنده نیست

افزایش ​سقف انتقال کارت به کارت در بانک پاسارگاد

توضیحات بانک ملی به فروشندگان سهام عدالت

جزئیات واگذاری سهام شرکت‌های دولتی به تامین اجتماعی

بدهی یک تریلیون دلاری شرکت‌های جهان

چشم انداز تجاری هند، بدترین در جهان

امکان افتتاح حساب غیرحضوری طرح پردیس بانک سینا

لزوم بهره گیری بیشتر از ظرفیت بورس کالا

انتشار ۱۰ هزار میلیارد ریال اوراق رهنی مسکن

"غزر" به بورس می آید

آغاز دومین پذیره‌نویسی اوراق رهنی مسکن

چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان دیگر بی‌نفت نیست

۳۵ شرکت دانش بنیان در تابلوی بورس

همه داروهای کرونا را تامین می کنیم

خرید جهیزیه چقدر هزینه دارد؟

۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۳/۲۶کد خبر: ۳۰۷۴۴۱
ایستانیوز: خرید جهیزیه از مهم ترین دغدغه های زوج های جوان است. خریدی که بر عهده دو طرف بوده و این روزها بار مالی زیادی را در بر دارد. هرچند اگر به کالای ایرانی رو بیاورید این هزینه تا حدود معقول تر می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،یخچال ایرانی ۸ میلیون تومان، لباسشویی ۴ میلیون تومان، یک دست مبلمان ۵ میلیون تومان، تخت خواب ۳ میلیون تومان، فرش ۴ میلیون تومان، تلویزیون ۳ میلیون تومان، جاروبرقی ۳ میلیون تومان، اتو یک میلیون تومان، غذاساز ۳ میلیون تومان و ... این‌ها حداقل قیمت‌ها برای خرید جهیزیه است.
 
حالا اگر قصد داشته باشید از برندهای تحت لیسانس یا محصولات خارجی خرید کنید، این قیمت‌ها را باید پنج برابر کنید. در حالی که رشد نرخ‌ها افزایش ۳ تا ۶ برابری داشته، اما حقوق‌ها افزایشی نداشته و یک بازنشسته که قصد دارد برای دختر دم بختش جهیزیه‌ای بخرد باید خود را به آب و آتش بزند تا بتواند دخترش را راهی خانه بخت کند.
لوازم خانگی ایرانی گران نشده
 
قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران  در خصوص گرانی لوازم خانگی، گفت: این روزها بحث گرانی لوازم خانگی یکی از موضوعات مهمی است که لازم می دانم رئیس اتحادیه و اعضای هیئت مدیره به میدان بیایند و نظارت و کنترلی بر این موضوع داشته باشند.
 
رئیس اتاق اصناف تهران با تاکید بر اینکه باید روی کار صنوف نظارت وجود داشته باشد تا گران فروشی را کنترل کنیم، بیان کرد: قرار بر این است بازرسان اصناف برای کنترل قیمت ها به صورت تیمی به صنوف مراجعه کنند تا از گران فروشی بتوان جلوگیری کرد. 
 
این مقام مسئول ادامه داد: عده ای صنف لوازم خانگی را زیر سوال می برند چرا که خودسرانه قیمت ها را افزایش می دهند، در صورتی کالایی را که می خرند، سود مشخصی دارد. کارخانه ها می گویند کالا را گران نکردند اما در واحدهای صنفی کالا گران به دست مشتری می رسد. 
 
نوده فراهانی گفت: این روزها بازرسان اصناف به صنوف مراجعه می کنند و قطعا با گران فروشی برخورد خواهد شد. مردم توان اینکه کالای گران را بخرند ندارد، برخی از مشتریان می گویند در رابطه با خرید جهیزیه مشتری نداریم و کم مراجعه می کنند، اما این رویه منطقی نیست. 
برآورد هزینه جهیزیه
 
سید مرتضی میری رئیس اتحادیه لوازم خانگی در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به میزان هزینه برای خرید جهیزیه، گفت: این روزها شاهد کاهش خرید و فروش در بازار هستیم، اما باید این مطلب را گفت که برای خرید لوازم خانگی یا جهیزیه می‌توان هم حداقل و هم حداکثر را مد نظر قرار داد.
 
این مقام مسئول ادامه داد: بستگی دارد که افراد برای خرید لوازم چقدر بتوانند هزینه کنند به طور مثال می‌توان با ۳۵ تا ۴۰ میلیون تومان یک جهیزیه با تمام وسایل ایرانی خرید، اما ممکن است فردی تمایل داشته باشد که بیشتر هزینه کند و جنسی دیگر خریداری کند.
 
رئیس اتحادیه لوازم خانگی در خصوص قیمت ریز لوازم خانگی برقی برای خرید جهیزیه، تشریح کرد: یک زوج برای خرید یک یخچال ایرانی می‌توانند حدود ۴ میلیون تومان، لباسشویی ۴ میلیون تومان، اجاق گاز فردار ۳ میلیون تومان، جاروبرقی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه کنند و مابقی وسایل نیز اگر ایرانی باشد حدود ۴۰ میلیون تومان می‌توانند یک جهیزیه کامل داشته باشند و زندگی خود را آغاز کنند.
 
میری ادامه داد: در جلسه ستاد تنظیم بازار بنا شده است که قیمت برخی وسایل مانند تلویزیون ۲۰ درصد و مابقی وسایل مانند تلویزیون، لباسشویی، جاروبرقی و ... ۲۵ درصد افزایش قیمت داشته باشد و بیشتر از این میزان خلاف است.
 
این مفام مسئول در خصوص گران فروشی برخی از فروشگاه‌های مجازی گفت: اینکه برخی ادعا دارند یخچالی در فضای مجازی ۲۵۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد خلاف است و قطعا با این موضوع برخورد خواهیم کرد.
برچسب‌ها:خرید جهیزیه
» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *