RSS
امروز شنبه ، ۸ بهمن ۱۴۰۱
آخرین اخبار

سه شاخص‌ جدید به فرابورس اضافه می‌شود

زخم مزمن سلطه مالی

خلق اعتبارات بدون پشتوانه در نظام بانکی

اگر شغل می خواهید، دانشگاه نروید!

خرید دلار و یورو سهمیه ای آغاز شد

دو قلوی ترسناک‌ اقتصاد جهانی

بورس، ترسناک شد

زیان ۱۰۰ هزار میلیاردی بورس ، در پی انتشار یک نامه !

صعود قیمت طلا در ششمین هفته متوالی

خبر مهم بانک مرکزی برای متقاضیان ارز سهمیه ای

رشد ۲۰۰۰ درصدی تزریق پول طی دو سال

افزایش تورم در ۹۰ درصد سبد خانوارها

خبر مهم وزیر اقتصاد درباره نرخ جدید سودبانکی

کاهش ۳۴ هزار واحدی شاخص بورس تهران

احداث ۵۵هزار واحد مسکونی با حمایت بانک کارآفرین

۳ آدرس غلطِ بزرگ در اقتصاد ایران

هجوم عجیب سهامداران به بورس تهران

تغییرمحل تحویل ربع سکه بورسی

تفاهم نامه بانک سپه و وزارت راه و شهر سازی

کسب رتبه نخست بازدهی سالانه و رتبه دوم بازدهی ماهانه

نگاهی به تورم دهک های مختلف در آذر ماه

دانشجویان هم در دوران تحصیل می‌توانند بیمه‌شده تأمین‌اجتماعی باشند

نرخ‌های غیرفنی شرکت‌ها به بیمه‌گران مستقیم و اتکایی لطمه می‌زند

بیمه سرمد؛ جوان‌ترین شرکت در میان هشت شرکت برتر بیمه کشور

چادرملو رتبه دهم در بین ۵۰۰ شرکت برتر را کسب کرد

حساب به حساب بر روی اپلیکیشن‌های پرداخت قرار خواهد گرفت

احتمال افزایش درآمد شرکت‌های PSP

۱۳:۹ - ۱۳۹۹/۳/۲۵کد خبر: 307405
ایستانیوز:مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران کیش از آغاز حرکت بانک مرکزی در مسیر اصلاح نظام کارمزد خبر داد و گفت: وضعیت نظام کارمزد نمی‌تواند با مدل فعلی ادامه پیدا کند و باید وضعیت کارمزد اصلاح شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،پیمان طبری  با اشاره به اینکه بانک مرکزی بر اصلاح وضعیت نظام کارمزد و ایجاد تغییرات در آینده نزدیک تاکید دارد، گفت: خوشبختانه بانک مرکزی تلاش بسیار زیادی دارد که وضعیت نظام کارمزد را سر و سامان بدهد و نظام کارمزد در کشور اصلاح شود که این موضوع را آغاز کرده است؛ اعتقاد دارم که باید تعادلی میان بانک و شرکت‌های پرداخت الکترونیک ایجاد شود و بدیهی است که وضعیت نظام کارمزد نمی‌تواند با مدل فعلی ادامه دار باشد.
 
مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران کیش ادامه داد: باید به نحوی سرویس‌های ارزش افزوده همراه با کارمزد که مناسب شهروندان هم باشند برای شرکت‌های پرداخت الکترونیک و بانک‌ها ایجاد شود تا مدل درآمدی تغییر و درآمدهای جدید تا حدی جایگزین درآمد شاپرکی شود؛ بر همین اساس ضروری است تا پذیرنده‌ها و دارندگان کارت کارمزدهایی را بابت خدماتی که دریافت می‌کنند، بپردازند.
 
لزوم ایجاد فرهنگ دریافت خدمات با کارمزد از سوی بانک مرکزی
 
وی در خصوص ضرورت حرکت به سوی خدمات دارای کارمزد اظهار داشت: دریافت خدمت موجودی یکی از انواع خدمات مناسب دارای کارمزد است که با توجه به درآمد بازیگران شبکه بانکی و پرداخت از آن رضایت دارند و شهروندان نیز از آن استفاده می‌کنند. یک دارنده کارت به راحتی موجودی می‌گیرد و کارمزد آن را پرداخت می‌کند،  می‌توان با همراهی بانک مرکزی و ایده‌های متعدد امثال این نوع تراکنش‌ها ر ایجاد کرد که درآمد مناسبی را برای بازگیران حوزه پرداخت با تایید دارنده کارت به همراه خواهد داشت که برای بانک‌ها و شرکت‌های PSP عالی خواهد بود؛ در همین راستا نیز نیاز است تا بانک مرکزی باید با حمایت از این موضوع نسبت به ایجاد فرهنگ دریافت خدمات همراه با کارمزد اقدام کند.
 
طبری تاکید کرد: تغییرات در نظام کارمزد مشکل است و می‌توان خدمات دارای کارمزد ایجاد و به نوعی فرهنگ کارمزد را ایجاد کرد؛ امیدواریم این موضوع از سوی بانک مرکزی در اولویت پیگیری شود.
 
به گزارش ایبنا ،مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران کیش درباره تغییر کارت به کارت به حساب به حساب گفت: سیستم کارت به کارت به حساب به حساب تغییر خواهد داشت و خدمت حساب به حساب نیز وارد اپلیکیشن‌های پرداخت مانند پات از ایران کیش می‌شود و با توجه به اینکه تا به امروز شرکت‌های PSP از کارت به کارت و کارمزد آن درآمد خاصی نداشتند، انتظار می‌رود تا با مدل جدید بتوان با همکاری بانک‌ها به راحتی درآمدی ایجاد کرد.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *