RSS
امروز دوشنبه ، ۲۳ تیر ۱۳۹۹
آخرین اخبار

بازار سرمایه پیشران تورم در اقتصاد

رشد ۹۲۷۴ واحدی شاخص بورس تهران

آغاز ساخت هنرستان تربیت‌بدنی اردکان توسط چادرملو

شناسایی ریسک‌های جدیدصادرکنندگان

شرط بیمه مرکزی برای برگزاری مجامع بیمه ها

نرخ جریمه «مالیات از خانه‌های خالی» بازدارنده نیست

افزایش ​سقف انتقال کارت به کارت در بانک پاسارگاد

توضیحات بانک ملی به فروشندگان سهام عدالت

جزئیات واگذاری سهام شرکت‌های دولتی به تامین اجتماعی

بدهی یک تریلیون دلاری شرکت‌های جهان

چشم انداز تجاری هند، بدترین در جهان

امکان افتتاح حساب غیرحضوری طرح پردیس بانک سینا

لزوم بهره گیری بیشتر از ظرفیت بورس کالا

انتشار ۱۰ هزار میلیارد ریال اوراق رهنی مسکن

"غزر" به بورس می آید

آغاز دومین پذیره‌نویسی اوراق رهنی مسکن

چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان دیگر بی‌نفت نیست

۳۵ شرکت دانش بنیان در تابلوی بورس

همه داروهای کرونا را تامین می کنیم

بورس سد کنونی در برابر تورم

۱۳ پیشنهاد برای ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان

گره های کور اقتصاد ایران

سامانه املاک آماده مالیات ستانی نیست

پشت ‌صحنه بازی‌های بورس

تمهیدات بانک پارسیان برای کاهش مراجعات حضوری

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران عنوان کرد:

جهش تولید با بهره‌برداری از معادن مس در آلو و دره زار

۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۳/۱۷کد خبر: 307062
ایستانیوز:اردشیر سعدمحمدی در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه اولویت نخست شرکت مس را راه‌اندازی معادن مس درآلو و دره زار اعلام کرد و افزود: باید این دو پروژه که منجر به جهش تولید مس در کشور می‌شوند هر چه سریع‌تر به اتمام برسند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز) به نقل از ایلنا، مدیر عامل شرکت مس با تأکید بر اینکه شرکت مس از لحاظ عملکردی مسیر خوبی را طی می‌کند، اظهار کرد: سال گذشته سال خوبی را پشت سر گذاشتیم؛ چراکه سال گذشته با ثبت رشد ۱۲۷ درصدی در فروش، از نظر رشد فروش در کشور مقام نخست را در همه شرکت‌ها و بخش‌ها کسب کردیم.
 
به گفته سعدمحمدی در پایان سال گذشته فروش شرکت مس از ۱۰ هزار میلیارد تومان سال ۹۷  به ۲۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان ارتقا یافت و همچنین در سال گذشته اولین شرکت به لحاظ رشد سود نیز بودیم که این عملکرد مالی نشان‌دهنده این است که شرکت مس ازلحاظ عملکردی مسیر خوبی را طی می‌کند.
 
مدیرعامل شرکت مس با بیان اینکه ارزش بازار سهام مس در پایان سال ۹۷ مبلغ ۳۰ هزار میلیارد تومان بود ادامه داد: امروز ارزش سهام مس ۱۴۷ هزار میلیارد تومان است در حالی که ارزش بازار مس در پایان سال ۹۸، هفتاد هزار میلیارد تومان که بازهم نشان از این موضوع دارد که از ابتدای سال جاری ارزش بازار شرکت مس بالغ بر ۱۰۰ درصد افزایش یافته است و این اعداد ثابت می‌کند رفتار سیستم شرکت قابل قبول است.
 
وی با تأکید بر اینکه باید تلاش کنیم تا همچون گذشته نزدیک به نخستین و برترین شرکت کشور تبدیل شویم گفت: شرکت صنایع مس در حال حاضر سومین شرکت بورسی کشور است که به راحتی می‌توان به جایگاه نخست در کشور دست پیدا کند؛ چراکه در اختیار داشتن ماده معدنی مهم‌ترین مزیت شرکت مس درمقابل سایر شرکت‌ها است.
 
مدیرعامل شرکت مس با اشاره به این‌که مجتمع مس سرچشمه در حال حاضر بزرگ‌ترین مجموعه تولیدی مس کشور است و بنا به فعالیت‌های اکتشافی جدید ذخایر مس سرچشمه بیشتر از پیش‌بینی موجود است، اظهار کرد: انجام توسعه فاز سوم کنسانتره مجتمع مس سرچشمه یک ضرورت است که مدیران این مجموعه باید آن را درک کنند و برای آن برنامه‌ریزی داشته باشند.
 
سعدمحمدی با بیان این‌که مایه مباهات و افتخار است که شرکت مس به‌جایی رسیده است که به کشور خدمت می‌کند، عنوان کرد: در دو ماه نخست سال جاری ۷۵ هزار تن کاتد به فروش رسانده‌ایم که این رقم در تاریخ صنعت مس بی‌سابقه است و کشور و دنیا امروز به عرضه مس نیاز دارد و هرچقدر این صنعت را توسعه دهیم نگرانی برای فروش آن نداریم.
 
مدیرعامل شرکت مس با بیان اینکه ظرف ۱۵ سال آینده جمعیت دنیا به ۹ میلیارد نفر می‌رسد ادامه داد:  امروز متوسط سرانه مصرف مس در دنیا ۳.۲ کیلوگرم به ازای هر نفر است که ظرف پانزده سال آینده اگر همین مقدار سرانه مصرف را محاسبه کنیم، ۵ میلیون تن به تقاضای مس اضافه می‌شود که باید از این فرصت‌ها استفاده کرد.
 
وی بر خرید داخلی اقلام موردنیاز صنعت مس تأکید کرد و گفت: با توجه به شرایط کشور، اولویت باید بر خرید از داخل کشور و شرکت‌های داخلی باشد.
 
سعدمحمدی تأکید کرد: خوشبختانه صنعت مس امروز در کشور به خاطر جهش در فعالیت‌های تولیدی و انجام فعالیت‌های مؤثر در حوزه فرهنگ و مسئولیت اجتماعی موردتوجه قرارگرفته است، از این رو و با توجه به این اتفاقات خوب ما هم باید حرکت کنیم تا در این برهه بهترین اتفاق را برای اقتصاد کشور رقم بزنیم.

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *