RSS
امروز دوشنبه ، ۲۳ تیر ۱۳۹۹
آخرین اخبار

بازار سرمایه پیشران تورم در اقتصاد

رشد ۹۲۷۴ واحدی شاخص بورس تهران

آغاز ساخت هنرستان تربیت‌بدنی اردکان توسط چادرملو

شناسایی ریسک‌های جدیدصادرکنندگان

شرط بیمه مرکزی برای برگزاری مجامع بیمه ها

نرخ جریمه «مالیات از خانه‌های خالی» بازدارنده نیست

افزایش ​سقف انتقال کارت به کارت در بانک پاسارگاد

توضیحات بانک ملی به فروشندگان سهام عدالت

جزئیات واگذاری سهام شرکت‌های دولتی به تامین اجتماعی

بدهی یک تریلیون دلاری شرکت‌های جهان

چشم انداز تجاری هند، بدترین در جهان

امکان افتتاح حساب غیرحضوری طرح پردیس بانک سینا

لزوم بهره گیری بیشتر از ظرفیت بورس کالا

انتشار ۱۰ هزار میلیارد ریال اوراق رهنی مسکن

"غزر" به بورس می آید

آغاز دومین پذیره‌نویسی اوراق رهنی مسکن

چشم‌انداز ۲۰۳۰ عربستان دیگر بی‌نفت نیست

۳۵ شرکت دانش بنیان در تابلوی بورس

همه داروهای کرونا را تامین می کنیم

بورس سد کنونی در برابر تورم

۱۳ پیشنهاد برای ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان

گره های کور اقتصاد ایران

سامانه املاک آماده مالیات ستانی نیست

پشت ‌صحنه بازی‌های بورس

تمهیدات بانک پارسیان برای کاهش مراجعات حضوری

نادی قمی مطرح کرد؛

تقویت انگیزه های سرمایه گذاری در بازار سهام

۱۴:۳۷ - ۱۳۹۹/۳/۱۷کد خبر: 307061
ایستانیوز:در حال حاضر با توجه به سیاست بانک مرکزی مبنی بر نزدیک کردن قیمت نیمایی ارز به قیمت بازار و نیز زمزمه مطرح شدن اخذ مالیات از عایدی مسکن در مجلس یازدهم و موضع‌گیری حمایتی مجلس یازدهم از بازار سهام، می توان انتظار داشت که فعالان بازار سهام چشم‌انداز بازار را مثبت تلقی کنند.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)،مدیرعامل سابق تامین سرمایه نوین در گفت و گو با سنا، ضمن بیان این مطلب گفت: بازار سرمایه، بازاری شفاف است که امکان تامین مالی دولت، شهرداری ها، شرکت‌ها، پروژه‌ها و کارآفرینان را از طریق جذب شرکای جدید ( انتشار سهام) یا انتشار اوراق بدهی فراهم می آورد.
 
ولی نادی قمی با بیان اینکه رونق بازار سرمایه همواره به رونق بخش واقعی اقتصاد وابسته است، اظهار داشت:  البته با در نظر گرفتن این واقعیت، که مشارکت‌کنندگان در این بازار، چشم انداز آینده شرکت ها و اقتصاد را در قیمت اوراق بهادار لحاظ می کنند. همچنین برخی فعالان این بازار گرایش به بروز رفتارهای افراطی و اغراق آمیز دارند که موجب عدم تعادل می شود. یعنی هنگام رونق بازار سهام، بیش‌واکنشی به اخبار خوب و کم‌واکنشی به اخبار منفی وجود دارد و برعکس.
 
وی با ذکر مثالی در این خصوص ادامه داد: به عنوان مثال در هنگام شیوع بحران ویروس کرونا در امریکا، شاخص داووجونز با افت بیش از ۲۰ درصد به زیر ۱۹ هزار واحد رسید و در حال حاضر و بعد از گذشت ۳ ماه، به رغم رکود و ورشکستگی بسیاری از کسب و کارها و بیکاری میلیون ها نفر، این شاخص با رشد ۴۰ درصدی به بالای ۲۷ هزار واحد رسیده است.
 
این کارشناس بازار سرمایه توضیح داد: بازار سهام ایران نیز از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا اوج خود در اردیبهشت ماه رشد ۱۰۴ درصدی را تجربه کرد و بعد از آن رشد بازار متوقف و اکثر شرکت های شاخص ساز بازار افت ۲۵ الی ۳۰ درصدی را تجربه کردند.
 
به گفته نادی قمی، در حال حاضر با توجه به سیاست بانک مرکزی مبنی بر نزدیک کردن قیمت نیمایی ارز به قیمت بازار و نیز زمزمه مطرح شدن اخذ مالیات از عایدی مسکن در مجلس یازدهم و نیز موضع‌گیری حمایتی رهبران مجلس یازدهم از بازار سهام، می توان انتظار داشت که فعالان بازار سهام چشم‌انداز بازار را مثبت تلقی کنند.
 
نادی افزود: همچنین با توجه به پیش بینی نرخ تورم بالای ۳۰ درصد برای سال جاری و سال آینده توسط صندوق بین المللی پول، به نظر می رسد که محرک اصلی بازار سهام طی دو سال گذشته ( ابرتورم) همچنان توان حرکت دادن به بازار سهام و شعله‌ور کردن عطش خرید سهام را دارد. مضافا اینکه نرخ سود سپرده بانکی به ۱۵ درصد کاهش یافته است که این موضوع نیز انگیزه سرمایه گذاری در سپرده بانکی را کاهش می دهد.
 
وی ادامه داد:  از طرف دیگر با توجه به کاهش سرمایه گذاری جهانی در صنایع زیربنایی نظیر انرژی، فلزات، پتروشیمی و معادن ، انتظار می‌رود که قیمت های جهانی مواد خام حداقل روی قیمت های جاری تثبیت شود ، یا در صورت ریزش قیمتی، به سرعت بهبود قیمت ها صورت گیرد. 

خبرهای مرتبط:» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *