RSS
امروز سه شنبه ، ۱۶ آذر ۱۴۰۰
آخرین اخبار

عزم چادرملو برای اشتغال ۲۰ هزار نفر

بانک کارآفرین ۳۱۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرد

ابزارهای متعدد بانک ملت برای تامین مالی صنعت پتروشیمی

نظارت الکترونیک بر بانک‌ها

مقابله با‌ خلق پول و تورم ‌با کاهش ناترازی بانک‌ها‌

رها‌شدگی سهام عدالت‌ در بازار سرمایه

ادامه بورسی شدن استارت‌آپ‌ها

پیش‌بینی‌ها از عملکرد موسسه ملل تا ۱۴۰۴

حرکت به سوی فرآیندهای دیجیتالی و مدل‌های نوآورانه کسب و کار در صنعت بیمه یک ضرورت است

موفقیت سازمان در گرو فعالیت های تیمی است

اهالی بازار؛ دوستدار حذف محدودیت‌های دامنه نوسان قیمت

خبر خوش دولت به واحدهای تولید؛ ۵ درصد معافیت مالیاتی

خوراک فقرا و ثروتمندان ایرانی

چاپ پول متوقف نشده است

چرا اقتصاد ایران رانتی شده است؟

تمدید اجرای قانون حذف سود مرکب

کدام خوراکی‌ها قیمت بیشتری از گوشت دارند؟

«اومیکرون» و بازی با آتش...

واردات خودرو در ازای صادرات کارایی دارد؟

قانون حداقل دستمزد اصلاح می‌شود؟

رویکرد بانک سینا کمک به توسعه پایدار و کاهش محرومیت در مناطق محروم است

توجه به "مشتری مداری" از راهکارهای توسعه اخلاق حرفه ای است

ابعاد نوگرایی در صنعت بیمه

لزوم تسریع در اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج

خبرنگار "ترقی اقتصادی" برگزیده جشنواره بیمه در رسانه شد

در گفت‌و‌گو با نمایندگان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی تهران بررسی شد

بخش‌خصوصی از مجلس یازدهم چه توقعی دارد؟

۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۳/۱۳کد خبر: 306943
ایستانیوز:نمایندگان بخش خصوصی انتظار دارند نمایندگان مردم در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از اخذ تصمیمات خلق‌الساعه و یک شبه بپرهیزند و از تصویب قوانین جدید بپرهیزند و تا بر روی آنچه تصویب شده، بتوانند نظارت بهتر و دقیق‌تری داشته باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی(ایستانیوز)، یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی با تعیین اعضای هیات رئیسه، فعالیت رسمی خود را برای یک دوره چهارساله آغاز کرد که به گفته آگاهان، این فصل از مجلس به دلیل وضعیت موجود کشور از بعد داخلی و بین‌المللی، نقش و وظیفه‌ای تعیین‌کننده بر عهده دارد.
 
در این شرایط، بخش ‌خصوصی و صاحبان کسب‌و‌کار که به واسطه فعالیت‌های اقتصادی و اثرپذیری بالای آن از تصمیم‌سازی‌ها، همواره گوشه چشمی به مصوبات و تصمیمات نهاد قانون‌گذاری کشور دارند، با حساسیت خاص خود تحولات رخ داده در این نهاد را رصد می‌کند.
 
از همین رو، در گفت‌و‌گو با برخی اعضای هیات نمایندگان اتاق تهران، انتظارت بخش‌خصوصی از مجلس یازدهم را به بحث گذاشته و دیدگاه‌های آنان را جویا شده‌ایم.
 
خودداری از تصویب قوانین جدید
 
علیرضا کلاهی صمدی، نماینده بخش صنعت در هیات نمایندگان اتاق تهران معتقد است که نظارت بر اجرای قوانین مصوب باید در اولویت کاری نمایندگان دوره یازدهم مجلس باشد. به گفته این فعال اقتصادی، سبد تصویب قوانین و مقررات در مجلس دیگر پر شده و بهتر است که نمایندگان مردم در این دوره، از تصویب قوانین جدید امتناع کنند و نظارت بر اجرای آن بخش از مصوبات قبلی که تنها روی کاغذ مانده را تقویت کنند.
 
او در عین حال، سیاست‌های اقتصادی صنعتی کشور را نادرست دانسته و بر این نکته تاکید می‌کند که این سیاست‌ها عمدتا مشوق‌هایی برای صنایع با ارزش افزوده پایین بوده که خروجی آن جز رشد اقتصادی کمتر از 2 درصد طی چند دهه اخیر نیست.
 
جلوگیری از تصمیمات خلق‌الساعه
 
احمدرضا فرشچیان، نماینده بخش کشاورزی در هیات نمایندگان اتاق تهران که ریاست کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی این اتاق را نیز برعهده دارد، می‌گوید آنچه که بخش کشاورزی را آزار می‌دهد، تصمیمات خلق‌الساعه و اعمال ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های یک‌شبه است و این انتظار را از نمایندگان دوره یازدهم مجلس دارد که مقابل تصمیمات دولت برای اعمال ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها در این بخش بایستند.
 
او همچنین نمایندگان دوره یازدهم مجلس را از تصویب قوانین و مقرراتی که منجر به کوچک‌تر شدن سفره کشاورزان می‌شود، برحذر داشت و معتقد است که کشاورزان در عین کثرت جمعیت، جزو اقشار آسیب‌پذیر جامعه هستند و باید علاوه بر آنکه مراقب بود که مصوبات و تصمیم‌سازی‌ها در مجلس به این قشر آسیب وارد نکند، قوانین حمایتی در این بخش را توسعه داد.
 
رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق تهران، با انتقاد از اینکه طی چند سال اخیر به ظرفیت‌های موجود بخش کشاورزی در کشور کمتر توجه شده، از همین رو صنعت کشاورزی ایران نتوانسته جایگاه مناسبی در عرصه بین‌المللی به دست آورد، افزود: این رویکرد ضعیف، منجر به آن شده که کشاورزی ایران همچنان با مدرنیزه و جهانی شدن فاصله داشته باشد.» ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *